Jak pečovat o semiš

Baunk

27.04.13 17:29

Zdravím,
nemáte někdo prosím zkušenosti s péčí o semiš? Mám velikou a poměrně drahou semišovou kabelku a nevím, jak ji udržovat čistou (naštěstí je šedivá, takže na ní není špína až tak vidět:) Bojím se, že omývání mýdlovým roztokem, či jiná podobná snaha o její vyčištění, by mohly vytvořit fleky, nebo kůži poškodit. Mám se raději obrátit na čistírnu? Doporučuli byste mi případně nějakou v Praze? Děkuji :)


Reklama

 

Vodu v žádném případě! Vodou bys kabelku zničila.
Buď čistírna nebo speciální kartáček na semiš, případně ještě existují čisticí pěny. Ale osobní zkušenost s nimi nemám.
Semišové boty jsem doma čistila speciálním kartáčkem a pak nastříkala renovačním sprejem pro semiš.

modra_kocka +6543/-2212

29.04.13 07:53

 

Jak píše Modrá kočka, vodu na semiš rozhodně ne! Doporučuju pořídit speciální kartáček na čištění (měli by ho mít v každé obuvi) a čistit tím. Po odstranění suchých nečistot přestříkejte kabelku impregnačním sprejem na boty (opět vám poradí v obuvi, prostě si řekněte o impregnaci na semišové boty). Impregnace vám kůži ochrání nejen před dešťovými kapkami, ale hlavně se na ni nebude tolik chytat špína.

Rozhodně doporučuju vyvarovat se střetu kabelky s tmavými džínami, o kterých víte, že pouští barvu. To se z toho dostává velmi špatně. V zahraničí jsem kdysi sehnala roztok na čištění semišové kůže, ale v Čechách se po něm zatím sháním bez úspěchu. Takže pak leda svěřit do péče obuvníka / brašnáře.

Martishka +901/-68

29.04.13 09:06

 

Dříve nebo později se ušpiní, jako všechno. Daleko rychleji, než kabelka z hlazené kůže. Existuje speciální mýdlo - něco jako guma - na kůži, poradí Vám třeba v prodejně obuvi, kde prodávají kvalitní zboží, případně v prodejně Kary Trutnov. Spolehlivá je ale spíš čistírna. S takovou kabelkou opatrně a jak bylo výše popsáno, impregnovat!

kočičííí +3736/-1104

01.05.13 13:16

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Nanushka: Tip na nákupy v Budapešti

Mladou maďarskou značku založila v roce 2005 Sandra Sandor potom,... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Plavky do města nepatří

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Na Instagramu možná vypadají úžasně a cool. Plavkovina postupně... Celý článek


Reklama