Jak pečovat o semiš

Vložit odpověď
Baunk

27.4.13 17:29

Zdravím,
nemáte někdo prosím zkušenosti s péčí o semiš? Mám velikou a poměrně drahou semišovou kabelku a nevím, jak ji udržovat čistou (naštěstí je šedivá, takže na ní není špína až tak vidět:) Bojím se, že omývání mýdlovým roztokem, či jiná podobná snaha o její vyčištění, by mohly vytvořit fleky, nebo kůži poškodit. Mám se raději obrátit na čistírnu? Doporučuli byste mi případně nějakou v Praze? Děkuji :)

Najdete v encyklopedii: Kůže

 

Vodu v žádném případě! Vodou bys kabelku zničila.
Buď čistírna nebo speciální kartáček na semiš, případně ještě existují čisticí pěny. Ale osobní zkušenost s nimi nemám.
Semišové boty jsem doma čistila speciálním kartáčkem a pak nastříkala renovačním sprejem pro semiš.

modra_kocka +6596/-2230

29.4.13 07:53

 

Jak píše Modrá kočka, vodu na semiš rozhodně ne! Doporučuju pořídit speciální kartáček na čištění (měli by ho mít v každé obuvi) a čistit tím. Po odstranění suchých nečistot přestříkejte kabelku impregnačním sprejem na boty (opět vám poradí v obuvi, prostě si řekněte o impregnaci na semišové boty). Impregnace vám kůži ochrání nejen před dešťovými kapkami, ale hlavně se na ni nebude tolik chytat špína.

Rozhodně doporučuju vyvarovat se střetu kabelky s tmavými džínami, o kterých víte, že pouští barvu. To se z toho dostává velmi špatně. V zahraničí jsem kdysi sehnala roztok na čištění semišové kůže, ale v Čechách se po něm zatím sháním bez úspěchu. Takže pak leda svěřit do péče obuvníka / brašnáře.

Martishka +903/-68

29.4.13 09:06

 

Dříve nebo později se ušpiní, jako všechno. Daleko rychleji, než kabelka z hlazené kůže. Existuje speciální mýdlo - něco jako guma - na kůži, poradí Vám třeba v prodejně obuvi, kde prodávají kvalitní zboží, případně v prodejně Kary Trutnov. Spolehlivá je ale spíš čistírna. S takovou kabelkou opatrně a jak bylo výše popsáno, impregnovat!

kočičííí +3737/-1104

1.5.13 13:16

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek