Kabelka - jak poznat kůži?

Vložit odpověď
jayx

4.12.12 13:56

Dobrý den, prosím o radu, jak poznat, že je kabelka skutečně z pravé kůže. Máte na to nějaký figl (kromě párání podšívky)? Přes eshop jsem si koupila kabelku, ale vyloženě se mi nezdá. Materiál je velmi tuhý a nepoddajný, přitom na detailech vypadá tenký.
Děkuji všem!
Petra

Najdete v encyklopedii: Kůže

 

Nejsem odborník, přesto kůži poznám především podle vůně. Kůže zkrátka voní, zatímco koženka smrdí „naftou“.

Kůže má přirozeně nepravidelnou strukturu (jakoby póry), zatímco u koženky je to podezřele stejné, jakoby vytisknuté.

Kůže bývá příjemná na dotek, koženka je hodně studená.

Pokud je kůže přišitá tak, že je lesklá část na vrchu a hrubá vespodu, snažím se na spojích najít místo, kde jde hrubá kůže (semiš) vidět. Na koženkových výrobcích bývá jen textilní podklad.

Je-li na kabelce místo(to jde samozřejmě už jen na zakoupených věcech), které nelze vidět, můžete zkusit nahřát špendlík pod zapalovačem a lehce kůži popálit. Když smrdí jako tavící se plast, máte jasno. Když spíš jako něco mezi dřevem a vlasy, jde o kůži.

JedovatéHádě +4752/-1473

4.12.12 14:12

 

Kůže se od koženky dá rozeznat pomocí zapalovače - kůži se v kontaktu s ohněm nic nestane, koženka se roztaví. Tak pokud máte podezření, že jde o koženku, tak raději na nějakém skrytém místě. Kůže také jinak voní, ale to chce asi zkušenost. Nebo mě napadá zeptat se ve správě obuvi, tam by to mohli rozeznat pohledem…

Jijan +126/-16

4.12.12 14:07

 

Šla bych se zeptat do nějaké tradiční kožené galanterie, kde pracují takové ty starší paní, které sice občas nebývají úplně nejpříjemnější, ale vyznají se. Pokud jste z Brtna, doporučuju Galex na Kobližné, jedna starší dáma se opravdu vyzná.

skylor +2165/-348

4.12.12 14:30

 

Ještě jedna možnost je vyzkoušet, jak bude reagovat na impregnační vosk nebo olej, ale to chce také vyzkoušet na nějakém nenápadném místě. Obdobně nasákavost vodou…
Ještě můžete zkusit najít nějaké místo (obvykle šev), kde je vidět materiál na střihu, a ďubnout do něj párkrát špendlíkem. Umělé materiály mají tendence spíše se rozpadat, zatímco kůže je houževnatá.
Nicméně, pokud je materiál tuhý, tak to spíš bude kůže než koženka, zvláště pokud jde o rukodělný výrobek (kdyby byl tovární, tak bude mít, možná, visačku s informacemi o složení).
Tak jako tak, pokud nejste spokojena se vzhledem, jenž je odlišný od toho na fotkách, tak reklamujte.

jayx: Odpověď mi pomohla, děkuji!

chekotay +4662/-961

5.12.12 18:37

 

Mě to v severní africe dokazovali vždy zapalovačem. Když tak dobrovolně přejížděli zapalovačem, po svých kabelkách, člověk jim nemohl nevěřit…Takže bych to viděla, jako jasnou volbu. (Ačkoliv se přiznám, že sama jsem se nikdy neodvážila…Snad jen doporučím nějaké schované místo, kdyby to ta kůže nebyla ;) )

Mahtiel +4190/-1071

4.12.12 22:51

 

hele, já si taky vždycky myslela, že to poznám po čuchu a podle spojů…nepoznám :) koupila jsem si ve Státech kabelku BigBuddha za bratru 100 dolarů.....a až po návratu jsem na webu zjistila, že asi bude umělá. voní koženě, vypadá koženě, má nádherně udělaný vnitřek i spoje, na omak je teplá… :(

vrtule_vrtule +274/-48

4.12.12 23:04

 

chudáci zvířátka :(

1vka +99/-305

5.12.12 14:21

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek