Jak se naučit šít?

Vložit odpověď
Uunka

1.1.17 20:11

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat kde bych asi tak měla začít a čím, když bych se chtěla naučit šít. Jako člověk jehlou a nití nepolíben natož šicím strojem…
Děkuji..

Veronika W.

 

Dobrý den,
doporučuji knížku Láska na první steh, kterou mimo jiné recenzovala Ada tomto článku. Začíná se tam, tuším, jednoduchým povlečením a čelenkou do vlasů a postupuje se ke složitějším kouskům. Navíc je v ní velmi názorně popsán každý úkon, který je potřeba při šití provést, od navlékání cívky do šicího stroje až po všívání skrytého zipu.

Uunka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Alí Aziz +794/-145

2.1.17 00:18

 

Doporučovala bych kurzy šití, pokud je máte někde poblíž. Naučíte se základy šití a vyzkoušíte si různé šicí stroje.

rudá růže +175/-55

4.1.17 19:18

 

Já před půl rokem řešila to samé, začala jsem kurzem tady https://www.facebook.com/pokojdeset/?… kde jsem si i ušila první tunel ;) Paní lektorka byla moc ochotná a vstřícná, sdílela tipy jak se jí dobře šije a mohla jsem se vyptat na všechno, co mě napadlo ohledně nutného vybaní do začátku, což mi jako úplné začátečnici ušetřilo pár výdajů a pomohlo vybrat šicí stroj, a vůbec bylo fajn si o šití pokecat ;) Pokračovala jsem sama podle již zmíněné knížky od Tilly, kde techniky vysvětluje dobře a podrobně, i když některé části jsem musela číst aspoň pětkrát, než jsem to správně pochopila :P Asi by se to dalo zvládnout i jen s knížkou, ale já rozhodně peněz vynaložených na první kurz nelituju.

buitenlander +304/-63

10.1.17 11:35

 

Já začínala s komunistickou příručkou Praktická dívka a šitím šatečků na panenky - základy jsou stejné u panenek i lidí, jenom na panence se případně zkazí mnohem menší kus látky. Pak jsme měli kurz šití ve škole, kde jsme se od snadného polštářku propracovali přes jednoduchou sukni do gumy po kraťasy (halenku už jsme nestihli).

Velmi dobře se začíná taky se začátečnickými střihy z Burdy s návodem krok za krokem, půjčovala jsem si je z knihovny, ale člověk by si měl přečíst něco do začátku, aby znal odborné termíny (doporučované knihy určitě pomůžou, stejně jako ta moje Praktická dívka).

Evženie +2337/-331

13.1.17 00:53

 

Tady mají jednoduché návody https://jaksit.cz/

otylanka +7/-60

31.5.21 19:33

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek