Jak srazit (zmenšit) bavlněné chinos?

Vložit odpověď
Dulcinela

25.4.15 23:46

Potřebovala bych srazit bavlněné kalhoty typu chinos. Materiál se už po jednom nošení dost vytahuje, navíc jsem vědomě koupila o velikost větší, protože jiné už nebyly a já je moc chtěla. Nemáte někdo zkušenost, na kolik stupňů by se musely vyprat, aby se trvale srazily? Nebo by bylo lepší je zužit - přešít? A jak na to?

Předem díky za tipy.

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

Nejrozumnější je varianta přešít. Vždycky se to taky nedá, ale švadlena, zručná maminka/babička/kamarádka si se zúžením poradí. Mám s tímhle bohaté zkušenosti, ve fázi hubnutí mi má šikovná babička několikery kalhoty podobným způsobem upravovala, nechtěla jsem si kupovat stále nové a nové, když jsem měla doma padnoucí kalhoty, které se mi líbí, nejsou onošené a prostě jsou mi jen trochu větší. (Zbavila jsem se jich opravdu až po definitivním obnošení a černé formální kalhoty stále mám a nosit je takhle řešené pořád lze.)

Dulcinela: Odpověď mi pomohla, děkuji!

aailyyn +8057/-1745

26.4.15 22:17

 

Dát do sušičky.

rohlíková +524/-425

26.4.15 19:35

 

Pokud je to asijská výroba, je velká šance, že látka předsrážená nebude, protože oni to často nedělají kvůli úspoře materiálu. Takže v tom případě by se o sražení dalo uvažovat.

Podmínkou ale je, že se jedná o 100% bavlnu bez jakýchkoli příměsí. Pokud je přidán elastan máte smůlu, v takovém případě se látka místo sražení buď vytáhne nebo podivně zkrabatí. Stejně tak se nedá srážet ani viskóza, poškozuje to vlákna.

Ale berte v úvahu, že je to na vaše vlastní riziko. Jak už radily ostatní výše, je lepší raději zúžit, protože neexistuje záruka, jak se materiál zachová a zda se nesrazí spíše do délky, než do šířky. Ale dá se to odhadnout podle druhu úpletu / osnovy.

rafej +31/-0

11.6.15 01:15

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek