Jak srazit (zmenšit) bavlněné chinos?

Vložit odpověď
Dulcinela

25.4.15 23:46

Potřebovala bych srazit bavlněné kalhoty typu chinos. Materiál se už po jednom nošení dost vytahuje, navíc jsem vědomě koupila o velikost větší, protože jiné už nebyly a já je moc chtěla. Nemáte někdo zkušenost, na kolik stupňů by se musely vyprat, aby se trvale srazily? Nebo by bylo lepší je zužit - přešít? A jak na to?

Předem díky za tipy.

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

Dnešní materialy jsou vysrážené,nemyslím že by pomohlo vyprání…nebo vyvářka,možná se srazí,ale nemusí to být tam kde potřebujete,spíš je zničíte,nepujdou vyžehlit nebo zežmolkují.....Dřív se bavlna srážela hodně,ale hlavně do délky…tak spíš zabrat…Jako malá…,,já je chci,,ale co ted?

Dulcinela: Odpověď mi pomohla, děkuji!

vlm +61084/-8940

26.4.15 12:19

 

Nejrozumnější je varianta přešít. Vždycky se to taky nedá, ale švadlena, zručná maminka/babička/kamarádka si se zúžením poradí. Mám s tímhle bohaté zkušenosti, ve fázi hubnutí mi má šikovná babička několikery kalhoty podobným způsobem upravovala, nechtěla jsem si kupovat stále nové a nové, když jsem měla doma padnoucí kalhoty, které se mi líbí, nejsou onošené a prostě jsou mi jen trochu větší. (Zbavila jsem se jich opravdu až po definitivním obnošení a černé formální kalhoty stále mám a nosit je takhle řešené pořád lze.)

Dulcinela: Odpověď mi pomohla, děkuji!

aailyyn +8056/-1745

26.4.15 22:17

 

Dát do sušičky.

rohlíková +524/-425

26.4.15 19:35

 

Pokud je to asijská výroba, je velká šance, že látka předsrážená nebude, protože oni to často nedělají kvůli úspoře materiálu. Takže v tom případě by se o sražení dalo uvažovat.

Podmínkou ale je, že se jedná o 100% bavlnu bez jakýchkoli příměsí. Pokud je přidán elastan máte smůlu, v takovém případě se látka místo sražení buď vytáhne nebo podivně zkrabatí. Stejně tak se nedá srážet ani viskóza, poškozuje to vlákna.

Ale berte v úvahu, že je to na vaše vlastní riziko. Jak už radily ostatní výše, je lepší raději zúžit, protože neexistuje záruka, jak se materiál zachová a zda se nesrazí spíše do délky, než do šířky. Ale dá se to odhadnout podle druhu úpletu / osnovy.

rafej +31/-0

11.6.15 01:15

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek