Jak ušít kalhotovou sukni?

Vložit odpověď
Puntíkatá koala

28.11.13 22:57

Milé Pekelnice,
při brouzdání na internetu jsem narazila na tuhle „sukni“(odkaz pod textem) a naprosto jsem se do ní zamilovala. Chtěla bych se vás zeptat, jak si myslíte, že se něco takového šije.
Já osobně jsem švadlenka samouk a s konstrukcí střihů moc zkušeností nemám, takže budu ráda za každou radu. :)

http://www.votocvohoz.cz/…hotova-sukne?…

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

nejjednodušeji to bude, když seženete starší Burdu, tak roky 80 -90 ty jich jsou plné (zkuste antíky a knihovny) jinak je ale kalhotová sukně v podstatě jen rozšířená sukně s přikresleným sedem. Ten zvládnete obkreslit z kalhot. Vnitřní šev nohavice se dělá rovný (kolmice od rozkroku k dolnímu kraji. na sklady si jen přidejte místo (tak 10 cm)

Puntíkatá koala: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Vendelýn +1589/-464

29.11.13 00:41

 

Já jsem si před několika lety koupila střih na kalhotovou sukni přímo v galanterii v Praze Na Poříčí vedle YMCA, kde prodávají jednotlivé střihy a látky, byl myslím od Burdy. Doufám, že tam ten krám pořád ještě je.
http://img1.nelso.us/0fd4c3bfd95f9a68872ba517336458a1_640x478.jpg

Puntíkatá koala: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Potrefenáhusa +206839/-7165

30.11.13 12:57

 

Dělala jsem podobnou ale dlouhou. Probíhalo to tak, že jsem rozpárala kalhoty kvůli střihu sedu, v pase přidala na nabírání skladů (myslím, že to bylo víc než 10 cm, ale to si můžete zkusit na nenastříhané látce a vykoumat, jaká velikost se vám líbí) a nohavicím posunula vnější šev pod úhlem tak, aby každý díl byl 1/4 kolový, po sešití tedy vznikly půlkolové nohavice. Víc se mi na látku nevešlo, aniž bych to musela nastavovat, ale myslím, že na krátkou sukni to nebude takový problém. Dál postupujeme podle zdejšího návodu na šití kalhot, je docela fajn, najdete ho ve článcích. Vysoký pas bych podložila vliselínem (nebo jak se to jmenuje, je to zažehlovací netkaná textilie), nažehlila bych to na široký pruh a ten pak ohla napůl a přišila. Zip může přijít dozadu nebo na bok, já si ho dala dozadu.
Sklady doporučuju předem nastehovat aspoň 10 cm od kraje, jestli to nezničí látku, ono se to pak líp šije a při přišívání pásku to neutíká pod rukama, ale je možné, že je to špatně a nemá se to dělat. Taky nejsem švadlena, jen nadšený amatér. :)

Puntíkatá koala: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Nosfi +397/-143

29.11.13 10:24

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek