Jak uspořádat šatní skříň?

Vložit odpověď
Lenka-muller

8.9.14 07:35

Zdravím pekelnice! Nemáte nějaký konkrétní nápad (Ikea, XXXLutz apod.), jak uspořádat volný prostor v šatní skříni a hromádky složených kousků oblečení v něm? Volný prostor cca 1×1×2 metry, bez tyče na ramínka, takže organizéry, které se na ni dají pověsit, použít nemohu. Bez ničeho je to množství oblečení, které mám, už dost nepřehledné a ztěžuje výběr. Obrázek je jen ilustrační. Děkuji za odpovědi :-)

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

Pokud svým dotazem chcete říci, že máte doma zcela nevybavenou skříň o vnitřních rozměrech 1×1×2 metry, doporučila bych Vám nakoupit (nechat vyrobit) police a tyč na ramínka (doma se mi pro svépomocně vyráběnou vestavěnou skříň osvědčila mosazná trubka zakoupená ve Feroně), vše nainstalovat do vnitřního prostoru a následně nastěhovat šatstvo. Velká hloubka úložného prostoru navíc nabízí možnost umístit tyč do přední části a za ni pak ještě několik (obtížněji přístupných) polic, které je možno použít pro ukládání sezónního oblečení, které zrovna není aktuální. Jestliže jsem Vaši otázku nepochopila, omlouvám se a už neporadím.

Betty J. +32757/-3909

8.9.14 08:39

 

Pokud nenosíte jen trička a džíny, tak se bez tyčí neobejdete. Nejlépe jedna kratší na sukně, saka a halenky, druhá delší na šaty a kalhoty. Oblečení na ramínkách méně trpí a nemačká se. Do polic bych dávala jen prádlo a doplňky.

Linie +19640/-3300

8.9.14 08:57

 

Do takové hloubky doporučuju zasouvací koše. není to tak drahé jako zásuvky a využijete celý prostor.

SkyP +2573/-702

8.9.14 10:12

 

Na ramínka dávám všechno (i trička a džíny) kromě pyžam a nemačkavých věcí na doma a na zahradu, takže se přimlouvám za dvě šatní tyče nad sebou vpředu (60 cm hloubky) a police vzadu (40 cm). Hlubší police s komínky ve dvou řadách za sebou jsou špatně přístupné. Dno bych nechala volné, aby se dal lehce utírat prach, který se „vysype“ z šatů. Dozadu dolů bych dala třeba krabice s věcmi, které se používají jen občas.

benyka +104758/-25279

8.9.14 10:14

 

Skříň bych uspořádala asi takto:

1/3 bych ponechala pouze s jednou tyčí, na tu bych pověsila dlouhé večerní šaty, kabáty, zkrátka cokoliv, co má víc než 1 metr. Zbylé 2/3 šatníku bych oddělila překližkou a umístila do nich buď 2 tyče nad sebou (na obojí bych pak věšela kratší oděvy jako jsou halenky, saka, kraťasy atd.), anebo jednu tyč a několik poliček. Můžete to taky udělat půl na půl, to záleží, kolik máte dlouhého oblečení. Koš bych si koupila jen na spodní prádlo, jinak mi přijde, že džínsy mohou zůstat složené na hromádce - přece takových kalhot člověk zase nemá deset, aby se hromádka stala nepřehlednou a potřebovala vlastní koš. Na další hromádku bych pak dala těch pár kusů oblečení, co nosíte na doma. A protože je šatník poměrně hluboký, využila bych to tak, že bych na dveře nainstalovala háčky a na ně pověsila kabelky, bižuterii, šátky, pásky atd. Já to řešila konkrétně tak, že jsem koupila obyčejné háčky na kabáty/ručníky, přimontovala je na dveře a kabelky na ně pověsila. To samé se dá udělat s bižuterií, šálami, pásky atd.

andiedvorakova +8745/-1219

8.9.14 13:15

 

V Hornbachu a určitě i jinde mají teleskopické tyče, dají se použít do skříně i třeba na zavěšení záclon, závěsů. Nosnost je určitě aspoň 20kg, možná i mnohem víc, to jsem řešit nepotřebovala. Bez vrtání a drží jak víra…

aerofrog +2174/-610

9.9.14 15:15

 

Mozna by tam sly dat krabice ( http://www.ikea.com/…ts/00256312/ ne nutne tyhle, jen pro predstavu), ale dat je dnem ke dnu skrine, aby se z nich udelaly jakoze policky (snad je jasny, jak to myslim), na tricka, kalhoty, rucniky atp. to bude akorat. Dozadu za to se daj dat treba veci, ktery moc nepouzivate, abyste neprisla o uloznej prostor

llolla +20388/-3431

8.9.14 08:43

 

Pokud nechcete nebo nemůžete provést do skříně trvalý zásah (např. jste v podnájmu), nebo nechcete investovat, jděte do těch krabic. Neseženete-li vhodnou šířku, můžete i skládat vedle sebe, nejen nad sebe - udělat takové puzzle z krabic, ty můžete nabrat zdarma v supermarketu. Chcete-li tam i šatní tyč, kupte si záclonovou tyč v Jysku - mají i malé teleskopické (kolem 100 kč). Pak vezměte dva velké kusy lepenky (v supermarketu), přiložte je na výšku k bočním stěnám té skříně (zafixujete tak i ty krabice, pokud nepřiléhají ke stěnám těsně), vystřihněte dva otvory nebo žlábky v požadované výšce a tu tyč v nich roztahněte do potřebné délky (bude zajištěná proti posouvání, tyč můžete přelepit izolepou, aby se nezasouvala). Kraje těch lepenek můžete různě opidlat a věšet na ně korálky, šály atd. Ale před návštěvou bych skříň nechala zavřenou.

vias +8413/-2384

8.9.14 22:24

 

Než se pustíte do některé z úprav, doporučila bych vám shormáždit si všechno šatstvo, rozložit ho třeba na postel a nějak logicky rozdělit do hromádek (svetry, trika, prádlo, kalhoty, …). Pak se zamyslete, které kusy chcete mít složené a které na ramínkách a co budete později více nebo méně často dokupovat. Z toho si pak snadno odvodíte, kolik košů/přihrádek/ramínek/metrů tyče budete potřebovat a jak prostor optimálně rozčlenit a využít.

Fatabuna +1872/-272

11.9.14 18:49

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek