Jak vybělit perlu?

Vložit odpověď
lnuška

3.9.15 09:02

Dobrý den, pekelnice, prosím o radu, jak vybělit perlu na stříbrném přívěsku, který jsem dostala jako dárek. Byla krásně bílá, bohužel prodavačka v parfumerii, kde jsem udělala nákup, mě za odměnu na cestu pořádně nastříkala parfémem a perla na krku je taková šedá, zašedlá. Zkoušela jsem obyčejnou vodu i mýdlovou vodu a celkem bez efektu. Poradíte mi něco lepšího? Chemické přípravky se prý nemají používat… Předem moc děkuji, šperk se mi jinak moc líbí, mám k němu i náušnice a nechci ho jen tak odložit.

Ina

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

Tak jsem si vyjela péči o perly ve zlatnictví, doteď by mě nenapadlo, že si na to člověk musí dát tak velký pozor :D

Některé ženy mají kyselejší Ph pokožky. Jestliže zůstane na perlách kožní výpotek soli z potu a mastnota, za nějaký čas se zničí jejich lesk. Východisko? Jednoduché. Noste perly tak často, jak chcete, ale před uložením je vždy jemně otřete suchým hadříkem. Neuschovávejte perly spolu s jinými šperky. A už ne s takovými, které mají zasazené přírodní nebo syntetické drahokamy. Při vzájemném dotyku šperku se perla může poškodit, protože je měkčí než přírodní nebo syntetický kámen. Když odkládáte perly, vždycky je uložte do jemného sametového hadříku nebo zabalte do jemné látky. Zabraňte kontaktu s kosmetikou, lakem na vlasy a parfémem a nikdy je nečistěte ultrazvukem, parou ani chemickými prostředky. Perla je citlivá na teplo a při zahřátí ztrácí barvu a lesk. Proto zabraňte vystavení perlových šperků vyšším teplotám.Vyvarujte se chybám a udržte vaše šperky krásné a lesklé dlouhý čas.

Amun +17734/-1289

3.9.15 10:39

 

Já bych se asi o jakékoli domácí čištění šperků nepokoušela. Podle mě vám ve zlatnictví odborník pomůže lépe.

aailyyn +8059/-1745

3.9.15 10:22

 

Parfém na perly zásadně nepatří. Ničí je, stejně tak lak na vlasy. Zkuste se zeptat v nějakém dobrém zlatnictví, jestli půjde zachránit. Sama už raději nic nezkoušejte.

VioletB +20/-2

3.9.15 19:05

 

Treba ísť za odborníkom - zlatníkom.

Hedike +26/-48

5.9.15 14:23

 

Mně poradili čas od času perlu promnout v mastných prstech. A vyvarovat se vody.

bmnm +865/-252

1.10.15 21:30

 

Mě se něco podobného stalo s naušnicemi, omylem se trefila vonavkou, vždycky se snažím netrefit je, ale nepovedlo se a tak radši taky zajdu někam do zlatnictví.

Klarrishek +8/-31

13.11.15 13:56

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek