Jak zakrýt přehnané průstřihy na šatech?

Vložit odpověď
Kwí

16.8.14 15:17

Zdravím všechny. Čekají mě taneční a maminka mi levně sehnala šaty. Jsou sice z kvalitního saténu, který je ale posázený různými kamínky a flitry. To by ještě nevadilo, ale šaty mají navíc kolem krku takový „obojek“ a vepředu průstřih mezi prsy až k břichu. Na mně to vulgárně nevypadá, nemám téměř prsa, ale stejně se v tom cítím divně. A ještě k tomu mají šaty obří výstřih na zádech. Maminka má holt jiný vkus než já. Tak jsem se vás chtěla zeptat, co bych si měla přes ty šaty vzít, eventuelně jak udělat, aby tolik neukazovaly.. Děkuji moc.

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

bojím se, že v tanečních Vám bude vadit cokoliv, co budete mít přes šaty. Svetřík nebo sako jsou blbé, bolerko by asi bylo krátké, šál nepraktický. Spíš bych řešila co vzít pod to. Extra nouzové řešení - tělové bezešvé tílko by bylo asi stejně blbé jako to sako a svetr.
Já bych je zkusila vzít k švadleně, jestli to nejde nějak podšít a dělat, že jste chtěla dvouvrstvé šaty s průstřihy, kterými kouká odlišná barva/materiál. Jestli by to šlo a jak by to vypadalo si ale neumím úplně představit.
Nejjednodušší by bylo šaty vrátit/prodat a koupit jiné. Jinak se Vám může stát, že budete tak jako já vzpomínat, že jste měla v tanečních úplně blbé šaty, ve kterých jste se necítila. A to je škoda.

Kwí: Odpověď mi pomohla, děkuji!

motorová pila +1366/-286

16.8.14 16:00

 

Co zkusit mamce nějak politicky vysvětlit, že se v nich prostě cítíte moc vyzývavě, nepatřičně a že se prostě necítíte dobře, i když jsou krásné (vysvětlit pocit, neodsoudit její vkus)? Vždyť za takovou „cudnou“ dceru by mohla být ráda :). Jak tady někdo navrhoval podšít, tak já se nevyznám, ale nešlo by třeba podšít hustou krajkou? Akorát aby to pak nestálo jak celé nové šaty, že.

Kwí: Odpověď mi pomohla, děkuji!

NInaL. +538/-135

16.8.14 19:07

 

Zkuste je vrátit, případně prodat. Chápu, že nechcete shodit maminčinu iniciativu, ale asi by bylo nejlepší, kdybyste jí nějak šetrně sdělila, že si ceníte její snahy i toho, že šaty sehnala levně, ale necítíte se v nich vůbec dobře, tudíž byste si raději vybrala nějaké jiné. Klidně ať se zapojí, ale poslední slovo byste měla mít vy. Řešením sice je podšít je jinou látkou - třeba v barvě flitrů, nebo nějakou částečně průhlednou bílou či tělovou, ale stejně se v nich asi nebudete cítit dobře. Hlavně protože tohle sexy (tady už možná spíš sexí - nevidím předek, ale vám v tom asi není ani natolik dobře, abyste to vyfotila zepředu a v tom případě v tom nemůžete jít tančit, ani byste se na ten tanec nesoustředila - nemluvě o tom, že byste furt hlídala, jestli vám těmi průstřihy není ze strany vidět dovnitř - asi by i bylo, ty šaty jsou vám od pasu nahoru totiž větší) se má buď dělat pořádně, anebo vůbec. Nejhorším možným výsledkem je stydlivá krčící se slečna v odhalujících šatech. A na těch šatech ta touha být sexy bude vidět i s vloženou látkou. Vyberte takové šaty, na které během tance nebudete vůbec myslet, měla byste je nést tak přirozeně, jako by to byla vaše druhá kůže.

andiedvorakova +8745/-1219

16.8.14 20:14

 

Mrzí mě, že tu není fotka i zepředu, neumím si je úplně představit, nicméně pokud se v nich skutečně cítíte špatně, radím je vrátit/vyměnit nebo si sehnat jiné. Není nic horšího, než jít v oblečení, ve kterém si člověk připadá sám špatně. Aspoň za sebe bych to tak řekla. Párkrát mě okolnosti donutily jít v něčem, co bylo na můj vkus až moc odvážné a dopadlo to tak, že jsem se hrbila a krčila, akorát mě to stejně neschovalo a já měla pokažený večer :D A přiznám se, že si moc neumím představit zrovna tento model se sakem…

Amun +17734/-1289

16.8.14 18:29

 

podľa fotografie sa mi zdá, že sú vám veľké, v páse vám odstáva látka. Prešívať nové šaty nemá zmysel, určite by som ich vrátila a nekupovala nič čo nevyskúšam. veľa zdaru prajem :)

Dietrich +291/-115

16.8.14 19:48

 

saty vam podla fotky nesedia - su vam velke okolo bokov, nejako divne sa tam ta latka sklada. Skuste maminke vysvetlit, ze by ste si rada vybrala saty sama. nepouzite ako argument maminkin vkus, ale mozete sa vyhovorit na dve veci: ze su vam velke a ze holy chrbat je velmi neprakticky na tancovanie - predsa len sa vam chrbta budu dotykat tanecnici, tak jej povedzte, ze vam to nebude prijemne (co s velkou pravdepodobnostou bude aj pravda)

smeki +7738/-3362

17.8.14 21:21

 

Souhlasím s výše uvedeným - jsem pro vrácení. Šaty do tanečních by měly být vzadu uzavřenější - kvůli tanečnímu držení. Podobné odhalené šaty si nechte na další roky, na plesy a večírky.

Linie +19645/-3301

17.8.14 13:08

 

Ta holá záda jsou při tanci hrozně nepraktická - tanečníkům se budou potit ruce (zejména jde-li o první taneční) a příjemné to nebude. I Vy se nejspíš budete potit (valčík, že), nebude to příjemné ani pro jednoho. Tohle bych vysvětlila mamince především - nejsou to šaty do tanečních, možná tak na ples, kde se chvilku tančí a chvilku sedí (přestávky kapely) a všichni jsou už v tanci tak nějak zběhlejší (a pánové tam občas nosí i rukavice). Jinak se prostě zeptat švadleny, co s tím. Nebo si je vezměte na ten ples, dopředu by možná šla našít tylová vsadka, aby na Vás šaty lépe držely (a nic Vám ve víru tance nebylo vidět). (Šla by asi i vzadu ke krku, ale nebylo by to podle mě příjemné, partnerovi budete klouzat víc než s tou holou kůží).

vias +8420/-2384

24.8.14 19:44

 

Vraťte je. Druhá možnost je všít vsadky, ale sama bych se do toho nepouštěla a vzala je ke švadleně. Ale obávám se, že s investicí do švadleny budou z levných šatů „drahé a nic moc“, takže bych si stejnak raděj být vámi koupila nové, dle vlastního vkusu.

MP Vladenka +9533/-3345

19.8.14 15:39

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek