Jak zmenšit slaměný klobouk?

Vložit odpověď
MP Tatranka

18.6.13 17:12

Existuje nějaký způsob, jak zmenšit obvod slaměného klobouku? (Nějaké napaření, namočení…) Je mi líto jej vyhodit, protože je krásný :)
Děkuji za odpovědi!

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

O jednu až dvě velikost lze klobouk, a to i slaměný, zmenšit tím, že odpářete keprovou stuhu, která je našitá ve vnitřním obvodu klobouku (je tam i kvůli pocení) a přišijete ji o něco pevněji. Tohle mne naučila babička, která byla vyučená modistka.
Některé zejména levnější klobouky tam ale tuto stuhu vůbec nemají. Zkusila bych ji tam našít. A jak píše anahir, klobouk lze stáhnout i stuhou nebo šátkem, který uvážete shora (pokud ji neměníte, můžete i přišít). Osobně na slamáku měním šátky podle toho, co mám na sobě a šátek utáhnu podle potřeby.

Bugatti +50744/-5476

19.6.13 09:41

 

Na slaměném klobouku mám velkou širokou stuhu s mašlí vzadu - pořád jsem jí utahovala a utahovala protože jsem se bála že se mi rozváže až jsem klobouk skoro nenasadila jak jsem si ho stáhla. Takže jsem stuhu zase povolila :-) aby mi klobouk znova padl a uzel raději sešila nitkou.
Takže zkuste širokou stuhu - obvod se nezmenší o mnoho, ale zmenší se.

anahir +1879/-211

18.6.13 19:13

 

Na vnitřní „potní“ stuhu se dá našít nebo nalepit tlustší podobná stuha - běžně se sežene v galanterii. Takhle jsem zmenšila obvod jednoho plstěného klobouku. Možná to není tak čisté a odborné řešení, jako přešití stuhy, ale je to o dost jednodušší a bez zásahu do vlastního klobouku

modra_kocka +6597/-2230

19.6.13 14:57

 

Zkusila bych do něj našít/nalepit molitanové (či z podobného materiálu) „polštářky“.. něco jako je (bývalo) v helmách na kolo, lyže apod. Pokud by to tedy nebylo vidět a pokud to není nějaký drahý kousek, kde by to byla asi škoda..

eliza93 +868/-155

18.6.13 17:38

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek