Jaké šaty na maturitní ples?

Vložit odpověď
Puntíkatá koala

9.9.14 23:30

Milé Pekelnice,
sice je doba maturitních plesů ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že většina mých spolužaček už má ohledně šatů jasno, začínám mít pocit, že jsem trochu zaspala.

Potřebovala bych radu ohledně výběru šatů. Z nabídky půjčoven nadšena nejsem a mám strach, že si nevyberu. Šaty bych si nejspíš nechala šít, nebo bych si je ušila sama.

Předkládám 3 návrhy, které se mi všechny líbí a chtěla bych se Vás zeptat, které byste volily Vy a jaký materiál byste použily.

  • Nejvíc se mi líbí ty druhé, akorát si nejsem jista, zda to není příliš slavnostní.
  • Krátké šaty už na maturitním plese nejsou raritou a berou se přijatelně. (Alespoň u nás)
  • Barvu bych volila černou, červenou nebo královskou modrou.
  • Jsem 167 cm vysoká blondýna, krátké vlasy, velikost 38-40 (fotku bohužel nikde nemám)

Moc děkuji za rady. :)

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

V těch krajkových budete krásná a in, ty ostatní by mohly trochu mást okolí s tím, že ples měl být ve stylu retro a oni to přehlédli na pozvánkách (ty šaty jsou krásné, ale střih prostě není aktuální, na tematické plesy ovšem super). Jinak doufám, že znáte opravdu dobrou švadlenu, nebo šijete sama velice dobře.

Puntíkatá koala: Odpověď mi pomohla, děkuji!

VandaRybna +53353/-24825

10.9.14 08:11

 

Taky mám potřebu se vyjádřit k těm barvám. Pokud jste přírodní blond, tak budete jarní nebo letní typ. Černá není vhodná určitě, modrá v mnoha odstínech ano, ale královská ne. Červená záleží velmi na odstínu.

kohlida +1469/-332

10.9.14 18:28

 

Jsem pro ty první, nepřipadají mi příliš slavnostní, vzhledem k tomu, že jste maturantka a ne host. Ač jsou retro šaty hezké, myslím, že není nutné, abychom je teď oblékly všechny. Ačkoliv ta dlouhá verze by se dala vynést i bez všeho toho retra kolem.

Pokud jste však takové šaty nikdy nešila, nechtě si je ušít raději od švadleny. Ať pak nezjistíte, že ty šaty nevypadají, jak jste si představovala a nemusíte potom v půjčovně půjčit z nouze to, co tam zbylo. Pokud šaty budete nechávat šít, rozhodně se nerozhodujete brzy, ušít takové šaty nějaký čas zabere. Co se týče červené, královské modré nebo černé, moc asi nezhodnotím, zda k vám půjdou. Píšete jen, že jste krátkovlasá blondýnka. Obarvená, nebo přírodní? A máte krátké vlasy alá postavičky na obrázcích těch retro šatů, anebo ježka? Pokud jste přírodní blondýnka, mám pocit, že budete hodně světlý typ a všechny tři barvy vás hodně přebijí (alespoň pokud nezvolíte nějaký jejich ne tak sytý a zářivý odstín - myslím u té červené a modré). Já bych zrovna pro ty první šaty nějaké světlejší, jemnější ladění. Vyzkoušela bych třeba podobné barvy:

andiedvorakova +8745/-1219

10.9.14 14:14

 

Osobně se mi zdají nejlepší ty třetí (žluté), pokud ovšem budou dlouhé tak, aby zakryly kolena. Barva by byla asi vhodná ze světlejší části spektra modré, zelené anebo nějaké nekřiklavě červené. Ty druhé bych vybral, jen pokud máte velice křivé nohy :) a ty první mi připadají tak trochu jako „rafinované sexy šaty“ z katalogu Bonprixu.

Puntíkatá koala: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jirkátor +16463/-4174

11.9.14 06:54

 

vendulael: Ale puntíkatá koala informace podala! :-)

U mládí preferuji spíš pastelkové ;-) barvy, ale ne každý v nich vypadá dobře. Pokud nechcete světlou, myslím, že červená nebo královsky modrá jsou dobře vybrané. Jste mladá, černou si schovejte na „za čas“. ;-)
Dala bych přednost jednoduchému střihu a dozdobila výraznými šperky.

A MOC prosím, kde jsou k sehnání ty překrásné krajkové?!

Betynka02 +3149/-502

10.9.14 10:50

 

Ty krajkové, dělají i takovou pěknou siluetu. I tu barvu bych nechala, ta krajka + podšívka dávají dohromady spíš světle šedou, a ta by Vám mohla slušet. Ale švadlenu vybírejte pečlivě, ušít tohle asi nebude med (ty další šaty se taky dají snadno zkazit, takže byste si nepomohla). A taky najít správný materiál. Máte ještě čas, tak kdyby se do toho nechtěl nikdo pustit, vyberte si prostě něco, co už podle obrázku bude vypadat jednodušší.

vias +8413/-2384

10.9.14 20:50

 

Pokud na to máte postavu, zvolte ty první, krajkové. Jsou dostatečně reprezentativní a zároveň elegantní, navíc uzavřený dekolt v kombinaci s nahými pažemi lépe odpovídá Vašemu věku a společenskému postavení svobodné dívky.

Betty J. +32757/-3909

10.9.14 10:45

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek