Jaký druh látky na ušití těchto šatů?

Vložit odpověď
Clara.Sue

27.11.15 09:32

Ahoj, dobrý den,

mám v plánu nechat si ušít na plesy šaty podobné (stejné), jako jsou ty na obrázku. Nevím, JAKOU LÁTKU bych měla koupit. Šifon nechci a přehled mám spíš o látkách na taneční kostýmy. Požadavky na látku mám takové, aby byla co nejvíce kvalitní, nežmolkovala a nezadrhávala se a nepůsobila lacině a samozřejmě, aby z ní šly tyto šaty ušít. Chci přesně i tuto červenou barvu, tak pokud byste měly i tip na konkrétní obchod, byla bych vděčná. Nejlépe internetový, jinak bych zajela do APEDU v Praze, ale tam se mi právě nechce, je to z ruky. Děkuji:-)

Petra

Najdete v encyklopedii: Červená barva

 

Dobrý den, šaty bych šila z krepdešínu, vzhledem ke spotřebě látky a využití kvůli ceně asi z polyesterového, i když hedvábný by vypadal lépe. Šaty budou s kompletní podšívkou a všitou podprsenkou, takže by mohl být i mušelín, ale to je také dražší. PES krepdešín budou mít v každém větším obchodu s látkami, hedvábný krepdešín a mušelín třeba na webu Evi látky. Délka na obrázku je spíše na přehlídková mola, k tanci se moc nehodí, protože se moc nesnáší s jehlovými podpatky a divokými spolutanečníky. Pokud mají být vyloženě k tanci, doporučuji širší áčkovou sukni s délkou pár cm nad zem. Tyhle byste buď musela pořád držet v ruce, nebo budou po plese samá zaseknutá díra. No a i když budou s všitou podprsenkou, tak bradavky asi přelepovat, střih z obrázku a česká polka - taky nic moc :-)

LEVEBE58 +791/-380

27.11.15 14:21

 

S látkou vám neporadím, ale zvažte hloubku dekoltu.
Tak oslnivě jako na fotce pravděpodobně v reálu zdaleka vypadat nebude. Uvědomte si, kolik make-upu a následného retušování taková fotka vyžaduje. Něco jiného je v šatech zapózovat a něco jiného strávit v nich dlouhý večer na plese.

Zaprvé vám dá hrozně práce všechno upevnit, aby nic nevypadávalo, nic se neodchlipovalo. A i s upevněním si budete muset dávat neustále pozor a budete se muset neustále hlídat, kontrolovat. Nic příjemného, akorát se připravíte o zábavu

Zadruhé takový dekolt chce spoustu práce s make-upem nebo mít jednotnou barvu pleti - to znamená nikde se neopálit výrazně víc než jinde, což zrovna v linii krk - prsa - břicho, je skoro nesplnitelný úkol.

Existuje spousta slušivých střihů, které vám nepřidělají všechny tyhle starosti.

Elinna +284/-64

30.11.15 22:27

 

Umelych latek je spousta typu, mam rada napr. Textilforum, maji I eshop, ale nevim zda je na nem vse. Kdybyste chtela hedvabi, tak velmi dobre by vypadal krep maroken, ale spatne se shani. V Sartoru mivaji bily a cerny, cerveny by sel asi na objednavku.

Clara.Sue: Odpověď mi pomohla, děkuji!

zuzka1585 +44/-65

11.12.15 15:40

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek