Jaký materiál na tyto svatební šaty?

Vložit odpověď
LusiK

25.2.13 18:50

Chtěla bych se poradit, jaký materiál zvolit na tyto svatební šaty. Strašně mi padly do oka a myslím, že se ke mně i hodí. Jsem menší a drobné postavy a nechci se v tom cítit jako v šatech, které jsem měla na sobě v půjčovně: všude kolem mě tuny tuhé těžké bílé látky… Budou bez obruče, s vlečkou trochu kratší než na obrázku. Nechci se v nich upéct. Asi to bude bílý satén, ale i v této kategorii je výběr různé tuhosti a lesku, kvality a ceny… Poraďte prosím! A když už sem píšu, máte někdo zkušenosti či nápady, co pak dělat s tou vlečkou na hostině? Chci si ty šaty užít a ne je hned sundat. Ale prostředí asi nebude vhodné na to, abych za sebou neustále táhala vlečku.
Moc děkuju!
Lusi

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

Šaty jsou z taftu. Ten se lépe aranžuje, než tuhý dyšes /v půjčovnách mu říkají nesprávně satén/. Taftu je také mnoho druhů, s výběrem toho správného vám poradí krejčová, která bude šaty šít.
Vlečka se dá buď připnout/přivázat, nebo si ji upravíte pod sebe a sednete si na ni.

Linie +19645/-3301

25.2.13 20:05

 

Přesně tyto šaty, byly od Jasmine Bridal, mám jako plesové, jen bez vlečky. Materiál je taft. Vypadají krásně, jsousmaragdově zelené, ale bylo mi v nich vždy pekelné vedro. Tomu se asi nevyhnete…
Nejsem švadlena, ale myslím, že taft bude správná volba. Možná, že ten z pravého hedvábí bude příjemnější než ten umělý:-) Nicméně to bude chtít zdatnou švadlenu, v mých šatech byly i kostice a tak držely krásně i bez podprsenky, nemám tušení, jak bude těžké je nechat ušít.

711990 +42231/-9453

25.2.13 20:39

 

Odhadovala bych to na hedvábný taft. Ale nejsem krejčová… :D

atrix +2994/-590

25.2.13 23:14

 

S materiálem Vám neporadím, ale s vlečkou zkušenost mám. Sestra měla přibližně tak dlouhou, jako na obrázku a dala se připínat na zadek na knoflíček. Ale ty šaty vypadají pak úplně jinak - jí to slušelo, ale mně to zvýrazňovalo dost zadek. Ale zároveň jsem se nechtěla vzdát té siluety sukně, takže jsem měla šaty v zadní části prodloužené - ležely asi 10 cm na zemi. A s tím se dalo normálně pohybovat. Akorát já jsem teda měla spodničky (všité do šatů), takže ta vrchní látka trochu odstávala od nohou a nemotala se mi mezi nohama. Obruč jsem taky nechtěla, ale ta správná silueta se ze vzduchu neudělá ;-)

Coballtino +1096/-417

27.2.13 10:26

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek