Jaký účes na ples?

Vložit odpověď
Tamalaaa

30.12.14 01:36

Dobré ráno,
už brzy mě čeká můj maturitní ples a už dlouho přemýšlím nad účesem. Chtěla bych si ho vytvořit doma sama. Ale mám extrémně jemné, rychle se mastící vlasy a není jich mnoho. Velice těžko drží tvar a těžko se udrží něco na nich. Dále jsou světle hnědé, téměř rovné, sestříhané - nejdelší mi sahají asi do půlky zad, nejkratší kousek pod ramena. Napadlo mě navlnit je a posepínat skřipečky dozadu, což by s tunou laku mělo držet. Co si o tom myslíte? Uvítám jakoukoliv radu, typ, jak k účesu na ples, tak klidně i co s nimi normálně. Ležérní účesy mi bohužel většinou spadnou dřív, než jsou vůbec dodělány. Uvítám i typy na líčení a doplňky na ples. Pleť mám dost světlou, mastící se, oči zeleno-medové.
Přikládám fotky sebe (snad něco vykoukáte, lepší asi nemám, nejsem z těch, co se fotí často) a svých šatů.

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

No nevím. Podle popisu vlasů - ať je navlníte sebelíp, nalakujete sebevíc, tak po hodině (v lepším případě. V tom horším a za předpokladu vlhkého počasí vám to zplihne dřív, než dojedete na ples) bude účes zplihlý a vypadat blbě :-/
Já mám ještě jemnější vlasy a jedině, co opravdu vydrží celý večer a vypadá dobře je klasický „baletkovský“ drdol. Dá se různě dozdobit a vypadá dobře.
Případně ještě francouzský drdol.

Ladie +2065/-353

30.12.14 07:49

 

Zvolte opravdu ten výčes. Sama si možná neporadíte, ale kadeřnice si bude vědět rady i s jemnými vlasy. Od toho je kadeřnice, kdyby měly všechny ženy krásnou hustou hřívu, češou se samy, s takovými vlasy je sice radost pracovat, ale skutečný odborník vám vykouzlí super účes i z vlasů, ze kterých jste nešťastná. Pokud si necháte vlasy rozpuštěné, celé vám to spadne po první hodině, máte-li je jemné. Navíc budete tančit, budete se potit a o to víc celý účes utrpí. Taky mám jemné, plihnoucí vlasy a účes od kadeřnice mi (pravda, že za vydatného přispění velkého množství laku) držel zdárně celý večer.

aailyyn +8057/-1745

30.12.14 11:13

 

Nedělejte si hlavu z toho, že nemáte silné a husté vlasy. Není to tak úžasné, jak si lidi myslí. Pokud je člověk má delší jak po ramena, vlny na nich taky nevydrží, protože svou vlastní tíhou se ty vlasy zase narovnají. Opravdu dobře na nich drží taky jen něco vyčesaného - a navíc s miliardou pírek. U kadeřnice člověk stráví půl dne a další půl den pak tím, že se snaží všechna ta pírka najít a vytáhnout…

U vás jsem pro jednoduchý, ale pevně uvázaný (ne nutně ulízaný, ale musí to zkrátka být chycené velmi pevně, aby z toho jemné vlasy nevyklouzly) drdol. Nemá smysl to vlnit, pokud vám na tom nic nedrží. A už vůbec není dobrý nápad to dělat doma. Kadeřnice si vás vezme na zkoušku, tam se všechno vyzkouší. Bude také vědět, jaké prostředky na vás použít, aby vám účes vydržel tu jednu noc v co nejlepším stavu.

Skřipečky nikdy na takové akce nenoste. Doma klidně, pokud si potřebujete chytit vlasy, ale na ples to není vhodný doplněk. Tím snad byl naposledy na konci devadesátých let - a to ještě jen mezi teenagery. Stejně tak na ples nepatří barevné gumičky do vlasů (což jsem bohužel viděla na jedné ze spolužaček, která se také rozhodla, že 500 za kadeřnici je moc velký luxus) a další podobné věci… Místo toho použijte třeba ozdobný hřebínek zasazený do drdolu.

U líčení se zkuste vyhnout stínům s kovovým nádechem, moc vám nesvědčí. Ačkoliv tento odstín modrošedé snad nesluší vůbec nikomu. Alespoň jsem nikoho takového ještě nepotkala. Volila bych fialovou v nějakém zemitějším odstínu. Řasy na té fotce vypadají hodně tvrdě, ale dost možná je to těmi stíny. Aby vypadaly přirozeněji, stačí obvykle přidat linku, takže u kořínků nebude prosvítat stín. Anebo se to dá řešit tím, že namísto černé řasenky použijete tmavě hnědou. Obvykle to působí jemněji. U lesku na rty pozor na odstín, ten růžový si úplně nesedne s odstínem vašich zubů. Jste hezká a vybrala jste si pěkné šaty, tak by bylo škoda zkazit to líčením a domácím účesem :)

Když už člověk má ten maturák, dopřála bych si tu trochu luxusu a nechala za sebe pracovat profesionály. Přece jen, éra, kdy se ženy samy denně česaly - a tudíž se skutečně učesat uměly - už minula. S líčením to začíná být podobné. A domácí účes na plese obvykle hned poznáte…

andiedvorakova +8745/-1219

30.12.14 18:37

 

mám ještě mnohem jemnější (a méně vlasů) než vy a také vám doporučuji nechat se na ples učesat u kadeřnice. pokud vám ale to, co máte na přiložené fotce, vyrobila na hlavě nějaké kadeřnice, tak k té už nikdy nechoďte. vypadá to jako navlněné potmě. vyhoďte všecky skřipečky, jsou pro holčičky a už jsou vyšlé z módy.

já bych to franc. drdolu u jemných vlasů nešla. spíš bych to celé nakulmovala a udělala z toho ležérní navlněný drdol, který má všechny vlasy vyčesané a uchycené, protože co visí, to zplihne. dobře udělaný ležérní drdol „po celé hlavě“ drží i na na třech chlupech, mám to vyzkoušené. ale musí se natupírovat, nakulmovat, nastříkat vlasovým sprejem před kulmováním, každý pramen lakem a ještě lak na finální vzhled.

pokud se budete líčit sama, upravte si obočí, vyplňte ho stínem, nepoužívejte řasenku na dolní řasy. jinak bych to s líčením asi moc nepřeháněla, jste hodně jemný typ a mohla byste se tím úplně zabít. ale možná bych zkusila decentní kouřové líčení. zdáte se mi být nějaký teplý typ, asi jaro? nevím, ale přijde mi, že by se k vám hodilo líčení ve zlatém tónu, třeba meruňkovozlaté. to by se ale bohužel nehodilo k tvrdé fialové barvě šatů. zkusila bych jemně šedozlaté. i když žádné zlaté se k šatům moc hodit nebude, protože jsou ve studeném odstínu.

doplňky spíše žádné. šaty jsou samy o sobě zcela přeplácané, krajka, mašle, štras. asi jen decentní štrasové naušnice.

Jiná Realita +246192/-57510

30.12.14 10:59

 

Také jsem pro vyčesané vlasy. Co se týká šperků, snad jen nenápadné náušnice, aby se to nebilo s tím zdobením nahoře na šatech (to jsou perličky? pak podobné náušnice). Líčení kouřové, pak nechte rty nahé (varianta černé linky a rudé rtěnky je na ples také pěkná, ale vám by se nehodila k šatům! však oba typy líčení jsou trochu vidět u fotek výčesů od Jiné reality). Co se šatů týče, pokud je možné sundat aspoň tu černou mašli, jděte bez ní. Já bych odstranila i to perličkové zdobení a zjemnila bych to spíš nějakým lehounkým světlým šálem přes holá ramena.

Markymar +694/-194

30.12.14 12:47

 

K těm šatům na fotce se mi líbí vlasy, které tam máte. Jen lehce zvlněné a sčesané nastanu (ale ne tak uplně zvlněné jak je máte na fotce z plesu). Líčení nedělejte jako na fotce s modrýma šatama. Doporučila bych vám kouřové líčení, určitě se neličte stejnou barvou, jakou máte šaty. Také bych méně zvýraznila řasy, jsou až moc oddělené a nedělejte si velké řasy i na spodním víčku. Máte docela tmavé vlasy a světlé obočí, tak bych vám také poradila zvyraznit a vytvarovat obočí světle hnědou barvou. Nejlepší by bylo se asi nechat nalíčit od profesionála. :)

ip.kkk +766/-382

30.12.14 16:58

 

Vzhledem k fotkám účesu, líčení a šatů, které zde ukazujete, to vidím na jediné- zaplaťte si odborníka. Líčení(nevím jestli jste se takto malovala sama) je strašné a účes ze skřipečků je na maturitní ples vhodný maximálně pro Vaši mladší sestru(cca do 10 let) a pokud už vlny tak se snažte navlnit i konce vlasů, toto je děs. Pokud máte mastnou pleť i vlasy bude chyba nejspíš v kosmetice případně Vaší stravě. Kosmetička i kadeřnice Vám doporučí přípravky a poradí jak se toho zbavit trvale což bude určitě lepší způsob než řešit jak to na jeden ples „skrýt“.

álainn +4559/-1871

30.12.14 10:01

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek