Jaký účes zvolit ke zdobným šatům?

Vložit odpověď
dafffy

11.12.14 00:01

Zdravím,

čeká mě maturitní ples. Mám tyto krásné šaty (jsou více vypasované - na fotografii nejsou zašněrované), ale nejsem si jistá účesem. Šaty jsou dost zdobné a nechci už nějaký vysoký vyčesaný účes a ani lokny. Měla jsem namysli jenom rozpuštěné vlasy vyfoukané a lehce zatočené konečky dovnitř, maximálně pramínky vlasů po stranách sepnuté dozadu nějakou malou bílou kytičkou nebo sponkou. Líčení chci jen jemné.
Představu mám, ale jak o tom jenom spekuluji, tak jsem v tom už více a více nejistá.
Chtěla bych znát názor i někoho jiného.
Děkuji za rady.

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Přestože jste zjevně již rozhodnutá, že vlasy necháte rozpuštěné, doporučila bych k uvážení Vám jednoduchý drdol nebo nad linii vlasů posazený uzel - odhalená ramena se opticky prodlouží krk, což není nikdy na škodu. Navíc, pokud opravdu hodláte na plese tančit, jsou vyčesané vlasy docela praktické - nebudou po pár tancích zplihlé, tanečníci Vám za ně nebudou (nechtě) tahat a také Vás nebudou zbytečně hřát.

Betty J. +32757/-3909

11.12.14 08:10

 

Tiež si myslím, že jednoduchý hladký drdol by bol k šatám vhodnejší. Opticky to pekne natiahne postavu a šaty sa ukážu v plnej kráse.

wiwi +312/-68

11.12.14 08:48

 

Souhlasím s Betty J… obecně si mysím, že ples, notabene s „velkou večerní“, kterou si chcete vzít, si žádá sepnuté vlasy (nemusí to být velký drdol na temeni hlavy, stačí hladký drdol typu „baletka“ nebo volnější kreace na drdol na zátylku). Rozpuštěné dlouhé vlasy Vaší délky, sebelépe natočené, by mohly působit neupraveně - prostě že ta cesta za dámou zůstala na půl cesty…

Brandejska +62/-12

11.12.14 10:17

 

Nenechávala bych je rozpuštěné. Šaty sice zdobené jsou, proto to chce něco jednoduchého, ale rozpuštěné vlasy jsou zase příliš jednoduché a víc by se hodily k něčemu minimalističtějšímu. Tady by to působilo stylově neslazeně. Vypadala byste „nedodělaně“ - přesně jako teď na té fotce. Takže taky hlasuju pro nějaký úplně jednoduchý drdol bez ozdob. Navíc z vlastní zkušenosti můžu říct, že pokud je drdol pevně uvázaný, není s ním během večera žádná práce. Kdežto rozpuštěné vlasy obvykle nevydrží několik hodin tak, jak je chcete mít. A vaše vlasy vypadají, že jsou husté, silné a od přírody trochu neposedné a tak nějak se vlní, jak se jim zrovna zachce. Mám to stejně a sebelepší žehličky, laky a tužidla je neudrží rovné déle než hodinku, maximálně dvě. Kdežto ten drdol vydrží :)

andiedvorakova +8745/-1219

11.12.14 12:25

 

Vlasy rozhodně vyčesat nahoru.

Jirkátor +16463/-4174

12.12.14 06:23

 

Vlasy si nenechávejte rozpuštěné. Praktické důvody už tu byly napsány a vypadala byste tak nějak nedočesaně.
Vysoký účes mít nemusíte, to není povinnost ani podmínka a nakroucené lokny už vůbec ne. Dávám pár obrázků vlasů v týle, kdy si všimněte, že nemusíte mít nakroucené lokny kolem obličeje, není to vysoko vyčesaný účes, jen v týle upravené vlasy.

anahir +1878/-211

12.12.14 13:31

 

Podľa pravidiel etikety k dlhým šatám, veľkej večernej toalete, vyčesané vlasy jednoducho patria. Nehovoriac o tom, že je to praktickejšie pre celú noc tancovania, kedy sa spotíte a vlasy by vám aj tak splihli.

Dixie Sunday +3928/-1443

12.12.14 12:12

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek