Jsou tyto šaty vhodné na večerní svatbu?

Vložit odpověď
existence

28.7.12 07:48

Jsem pozvaná na svatbu, která se bude konat na zámku v odpoledních hodinách (16 hod). Jelikož nemám nic vhodného v šatníku, chtěla bych si šaty objednat. Rozmýšlím se nad těmito (viz obrázky), ale nevím, jak vhodé jsou pro tuto příležitost.
Oboje šaty jsou z hedvábí, ty černé jsou dost krátké. K oboum bych asi měla ivory menbur boty na vysokém podpatku. Líbí se mi oboje, bojím se, zda ty černé jsou vhodné kvůli barvě. Dlouhé jsou zase dražší…

Prošla jsem Palladium a nic, takže se přikláním k objednávání z internetu. Nicméně, pokud máte tip na obchod v Praze, uvítám. Cena do 3 tis. za kratší šaty, do 4 tis. za dlouhé.

Moc moc děkuji za rady!

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Kdybych měla vybírat mezi těmito šaty, vzala bych si ty dlouhé. Krátké mi přijdou příliš krátké, barva taky není úplně nejšťastnější a jak už tady podotkla mikita.miki, bude Vám horko. Navíc pokud se svatba koná na zámku, chtělo by to něco slavnostnějšího. Co se týká dlouhých šatů, musím zase souhlasit s Malinou jahodovou, že tato délka by měla být vyhrazená nevěstě. Já osobně bych volila variantu „něco mezi“ - šaty cca po kolena, na širší ramínka či s rukávkem. V obchodech už jsou podzimní kolekce, kde určitě najdete spoustu elegantních šatů. Líbily by se mi třeba některé z těchto (všechno Asos):

Rabbit-Heart +8942/-2610

28.7.12 10:05

 

Dlouhá róba a odhalená ramena patří k večerním společenským událostem, ne na odpolední svatbu. Za mne ty krátké, líbí se mi, abyste nebyla pochmurná doplňte tvarově jednoduchými barevnými doplňky (krémové, losos, stříbro, mentol…)

klubo +10437/-4086

28.7.12 22:15

 

Teda oboje šaty mi na svatbu připadají dost ponuré - píšete, že je Vám mezi 21 a 35 lety, takže usedlost na místě není. Svatba má být oslava lásky, k tomu mi tmavé barvy moc nesedí. Délku (a vlastně i barvy) bych volila jako Rabbit-Heart - někde kolem kolen, minimálně do půli stehen, maximálně do půli lýtek. (Kratší by mohlo působit moc vyzývavě, delší by mohlo zastínit nevěstu.) Osobně se při pozvání na svatbu vždy informuji, za má svatba nějakou „barvu“ nebo „styl“, abych zapadla a nevěstě udělala radost - zvlášť ve Vašem případě, kdy si šaty teprve budete kupovat a Váš finanční limit je značně vysoký. Mimochodem svatba ve čtyři odpoledne není večerní, takže se na ní večerní róba nehodí. A to že se obřad koná na zámku, neznamená že hostina bude též v honosném stylu. Doporučuji se na to též informovat (aby Vás nepřekvapila hostina na zahradě u rodičů nevěsty apod.)

Coballtino +1095/-417

3.8.12 14:04

 

Ty dlouhé jsou krásné. Na svatbu na zámku jako dělané ;-) ty krátké za mně ne, ale to je asi mnou, nelíbí se mi ten volný dlouhý rukáv a to cosi u krku.

Zvolila bych tedy ty dlouhé, vlasy vyčesat nahoru, elegantní psaníčko a klidně nižší podpatky.

Pokud jsou na vás drahé, byla jsem včera v HM, mají tam překrásné jemně žlutozlaté dlouhé šaty, slevněné z 1500 na 790Kč. Jsouv podobném duchu jako ty vaše vybrané.

SweetieCH +1838/-794

28.7.12 11:05

 

dlouhé jsou hezké, černo-šedo-cosi se mi příliš nelíbí. Barva na svatbu není příliš vhodná, navíc to kompletní zahalení vršku do maxima mi přijde, že taky není nejvhodnější. Navíc z praktického hlediska to taky není úplně ono, ač večerní svatba, tudíž se vyhete případným vedrům, v těchto šatech budete těžko ,,větrat,, například při tanci a zábavě. to ty dlouhé jsou určitě lepší a k nim buď lehkou pašmínu, nějaký přehoz na chladnější večer…

mikita.miki +27511/-3769

28.7.12 08:54

 

Řekla bych, že krátké šaty na svatbu nevadí, pokud tedy nejsou opravdu nemožně krátké. Kdosi tu nedávno dokonce psal názor, že dlouhé šaty by měly být vyhrazené pro nevěstu, takže kratšími nic nezkazíš. Mají cudně řešené rukávy a výstřih, takže ani s kratší délkou sukně nebudeš vypadat polonahá a pokud máš hezké nohy, tak budou fajn na úřad i na venkovní svatbu. Do kostela nevím, tam jsem nikdy na svatbě nebyla, takže nemám představu, jak to chodí.

Co se barvy týče, tak si nejsem úplně jistá, ale celé černé nejsou a s těmi květy pohřebně nevypadají, tak to bude nejspíš v pořádku.

Malina jahodová +2110/-486

28.7.12 08:55

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek