Kde sehnat tento klobouk?

Vložit odpověď
karri

14.4.13 19:11

Dobrý den,
sháním černý klobouk s širokou krempou pro běžné nošení.
Chtěla bych se zeptat jestli nemáte nějaké typy, kde by se dal podobný klobouk sehnat. Jasně, hledat v sekáčích. Ale spíš by mi pomohly nějaké konkrétnější rady. Dá se něco takového vůbec sehnat v běžných řetězcích nebo musím zapátrat ve specializovaných obchodech?
Ještě dodávám, že jsem studentka a proto pro mě hraje hlavní roli cena. Za klobouk nejsem schopna ani ochotna utratit víc než 500 kč.
Děkuji všem za rady!

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Trochu mě mate, že sháníte klobouk „pro běžné nošení“ a při tom je na fotkách plstěný černý klobouk, který mi pro nadcházející roční období moc běžný nepřipadá. Tak navím, do jaké míry je pro Vás zásadní podoba klobouku.

Jsem si jistá, že s nějakými cenově dostupnými klobouky, přijdou CaA, HaM, Mark and Spencer, ale ty pravděpodobně nebudou černé a zcela jistě nebudou plstěné.. určitě ale budou mít i nějaké se širokou krempou, které proti sluníčku dobře poslouží.

Pokud trváte na podobě jako na fotkách, zkusila bych specializované prodejny. V Praze vím o čtyřech: v ulicích Lidická, Milady Horákové a Vodičkova, nebo v přízemí obchodního domu Kotva. Protože do nich běžně nechodím, nemám tušení, jak jsou na tom s aktuální nabídkou, ani s cenami. Ale zkuste mrknout na jejich webovky: http://www.modelpraha.cz/
Možná by Vám takový klobouk dokázali vyrobit. Něco by mohl vyrábět i Tonak, nebo Anytra, ale tam se asi nedoplatíte..
http://www.tonak.cz/index.php?…
http://obchod.anytra.cz/…y/kat-35.htm

Poslední, co mě napadá, jsou obchody zaměřené na western a country (nesnažím se rýpat, sama jste vložila fotku nějakého pitolníka..) lov, jezdectví… Jen po rychlém mrknutí na googl jsem našla:
http://www.countrystyl.cz/
http://www.western-jaan.cz/
http://www.walkerswestern.cz/…0_14_30.html
http://www.rpskone.cz/default.asp

LuisaLeelou +2573/-942

14.4.13 21:58

 

Ahoj,

jeden moc hezkej obchod s klobouky je u nás v Nuslích. Nepovedlo se mi najít jejich webovky, ale tady je adresa:

http://www.zivefirmy.cz/…nky_f1069236

Jinak takový klobouk taky můžeš sehnat třeba na akcích historického šermu - zvláště třicetileté nebo sedmileté války u stánkařů.

L

larrypup +4/-1

15.4.13 08:46

 

Navrhla bych ukecat nějakou kloboučnici. Vymírají ještě víc než švadleny, protože klobouky se nosí málo, ale nějaká starší paní vám ze zbytku plsti vystřihne klobouk na míru a bude ještě ráda, že měla tu možnost. :) Zkuste se poptat starších tetiček/babiček, jestli nemají šikovnou kamarádku.

Nosfi +397/-143

16.4.13 09:52

 

Taky mě napadly spíš stánky a různé tématické western akce. V řetězcích asi ne, tuším, loni na podzim byly v New Yorkeru fedory, ale to není to, co hledáte.

aailyyn +8057/-1745

15.4.13 13:54

 

Tohle bude asi problém, protože to není western klobouk, ale takový ten á la Zorro mstitel. Nejspíš bych hledala na zahraničních „kloboukových“ webech, kde se prodávají klobouky. Ale protože jsem nic podobného nikdy nesháněla, nemám moc přehled ani o adresách, ani o cenách. Nicméně levné to asi moc nebude… :-)

atrix +2994/-590

16.4.13 01:19

 

Na obrázku je klobouk typu gaučo nebo možná pork pie s rozšířenou krempou. Obojí jsou u nás velmi málo nošené klobouky (Češi nosí skoro výhradně fedoru nebo trilby). Přiznám se, že jsem takový ještě v žádné tuzemské nabídce neviděl, takže pátrat doporučuji na eBay (search key: „gaucho hat“). Jak se tak dívám, nabídka začíná na $ 8,09
http://www.ebay.com/…400455226309?…
(Gaucho Zorro bandit… :-D ) Co mě dost děsí, je jednak slovo „costume“, jednak absence velikosti. Klobouk špatné velikosti je dobrý opravdu leda na maškarní.
Za sedm stovek se u nás dá sehnat tato docela dobře nositelná fedora: http://www.assante.cz/…_1193051152/#vrch

chekotay +4661/-961

20.4.13 16:53

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek