Kolik stojí nechat si ušít tričko u švadleny?

Vložit odpověď
Amun

17.12.13 20:11

Ahoj. Už dlouho mi vrtá hlavou, jestli se nevyplatí si kvalitní věc nechat zkrátka ušít, a poslední článek o nesehnatelnosti slušivých triček a ne v pase nabraných pytlů mě v tom tak nějak utvrdil : ) Konkrétně mám zájem o podobné věci jako trička z obrázku, tedy lehce ‚nabíraná,‘ jednobarevná s dlouhým rukávem a bez potisků a ozdob, na tělo. Pár jich doma mám, leč z dávných kolekcí a od té doby je nemohu sehnat. Stačilo by švadleně přinést ta, že by je podle nich rovnou ušila? Ještě nikdy jsem si nic ušít nenechala, a moc mě překvapilo, že známá si nechává na míru ušít kalhoty a vyjde ji to na 800Kč, tedy ještě levněji, jak běžná konfekce. Je to výjimečně nízká cena, nebo bych i to tričko pořídila nějak podobně? Moc děkuji za rady: )

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Ceny se budou velmi lišit, u švadleny která šije doma můžete zaplatit i méně než polovinu v porovnání s krejčovstvím. Taky ne každá švadlena/krejčová je dobrá a umí šít na míru. Ale tričko je zrovna vhodný kousek, na kterém ji prověříte.

Amun: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Bugatti +50744/-5476

17.12.13 21:49

 

Tričko vám neušije také každá krejčová, je třeba zkušenost s šitím úpletů a hlavně spec. stroj na kraje. Overlock nestačí. Problém je i s kvalitním materiálem.
Zkuste se zeptat u některých menších českých značek, které mají v nabídce i trička, zda by vám neušili na zakázku.

Linie +19645/-3301

18.12.13 08:55

 

Hádám, že se ceny budou ohromně lišit - nejlepší asi budete mít se zajít některé konkrétní zeptat…

Amun: Odpověď mi pomohla, děkuji!

misial +16388/-5052

17.12.13 21:27

 

800,– za kalhoty (pokud je to včetně materiálu) se mi zdá jako nejnižší možná cena, zvlášť v Praze. V cenících vystavených na internetu bych se pro orientaci poohlédla po cenách za ušití halenky, přeci jen je tenhle typ trochu náročnější než obyčejné tričko.

Amun: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Oskeruše +191/-24

18.12.13 07:45

 

Halenka - top u dobré a nepředražené švadleny stojí v praze cca těch 800 - 900 korun. Ale určitě je to cena bez materiálu, když si spočítáte, že pěkný materiál může být klidně také za těch 800 jste na částce, kdy se možná vyplatí, podívat se na internet a zkusit vyhledat něco jako front wrap top a zjistíte, že není takový problém koupit co chcete.
Trička na obrázku jsou relativně konstrukčně složité, taky proto stojí pětset dolarů, ta cena není daná jen materiálem a módním návrhářem, tohle nešily děti v indii, tohle šil opravdu profík. Když se o to bude pokoušet obyčejná švadlena, tak se taky může stát, že to budou vyhozené peníze, protože si s tím prostě holka neporadí.

solei +592/-550

20.12.13 13:53

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek