kolová modrotisková sukně

Vložit odpověď
capybara

12.10.15 19:16

Zdravím pekelnice.
Chceme kamarádce věnovat látku na vysněnou „folklorní“ kolovu sukni, tedy cca ke kolenům, z modrotisku. Prý se jí líbí tato látka http://eshop.modrotisk-danzinger.cz/…/metraz.html, ale zdá se mi poněkud úzká. Šít neumím, ale co jsem se tak dívala na různé střihy kolových sukní, tak je potřeba látka širší? Střih např. zde http://belly-zu-turnov.webnode.cz/…olova-sukne/. Nebo se dá ušít kolová sukně i z takto úzké látky (šíře 80 cm) nějak z dílů? Kolik bude takové látky potřeba (postava 180 cm, velmi štíhlá)? Popřípadě máte tip na obchod či e-shop, kde by se daly sehnat i širší metráže? Díky.

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

kolová sukňa ide ušiť aj z úzkej látky - len bude zložená z viacerých dielov
zrejme to bude minimum 6 až 8 z takto úzkej látky
vlastne počítajte s tým že toľkokrát musíte kúpiť dĺžku, plus kúsok navyše na zošikmenie. a dĺžku jej sukne.

styx +380/-62

12.10.15 19:35

 

Kolová sukně jde snadno ušít i z užší látky - bude mít po stranách šev. Ten můžete využít na všití zipu. Pokud bude sukně ke kolenům, budete potřebovat asi 2.8m, trochu přidejte na sražení látky a sesazení vzoru. Tři metry budou stačit.
Dílna pana Danzingera http://www.modrotisk-danzinger.cz/ je v Olešnici, severně od Brna. Doporučuji navštívit, je to téměř středověká technologie a obávám se, že dlouho nevydrží. Jeho děti ve výrobě modrotisku pokračovat zřejmě nebudou. Ve stejném místě je Moraviaflor - výroba umělých květin. Také si dopředu domluvte exkurzi, zajímavá výroba trvající od konce 19. století.

Linie +19645/-3301

13.10.15 09:56

 

Sukně se dá samozřejmě ušít z více dílů, ale mě osobně jsou příjemnější sukně z jednoho dílu. Zkuste se podivat sem :http://m.straznicky-modrotisk.cz/metraz/, třeba něco vyberete :-)

brunettever +136/-38

12.10.15 19:59

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek