Kozačky s membránou

Vložit odpověď
mrcl

17.9.13 20:13

Dobrý večer, prosím o radu. Uvažuji o kozačkách s membránou Rieker nebo Ara. Boty s membránou mám pouze sportovní kotníčkové Jde mi o to, jestli máte zkušenost s tímto typem kozaček, jestli se v nich noha nepotí. Potřebuji si do nich ještě vložit koženou ortopedickou stélku. Moc děkuji všem za odpovědi.

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Kozačky s membránou (a zároveň kožené, byly elegantní a použitelné i k sukni) od Ary jsem si koupila loni. Horko v nich rozhodně nebylo, ale bohužel se místy odřela vrchní kožená vrstva a reklamace mi uznána nebyla. Takže, já už bych po těchto zkušenostech do nich podruhé nešla :(

mrcl: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Khajka +3666/-488

18.9.13 07:02

 

Měla jsem kozačky značky ARA s membránou a bohužel mi moc nevydrželi. To spíše Rieker nebo se poohlédnout po úplně jiné značce…

ElleAlice +24/-24

25.9.13 16:58

 

Mám na zimu kozačky s Gore-texem od Superfitu, nejsou na podpatku a ani takto elegantní, ale pořád se to dá tvarem, střihem nazvat kozačkami (kupovala jsem si je za účelem vydržení s dětmi při zimních radovánkách ve vysokém sněhu suchá ;-) ) … a jsou perfektní, nepromoknou, noha se nepotí - takže v tomto směru doporučuji. a kožení ortopedické vložky do nich také používám. Jediná vada je, že nejsou nijak obře teplé, takže nosím silnější ponožky.

mrcl: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Atrofie +6229/-1528

17.9.13 21:34

 

Mám je, jsou super. Ale jenom do největších mrazů. Když je kolem nuly, nohy se v nich opravdu mohou více potit.

mrcl: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Danielle.Warheit +5524/-1788

17.9.13 21:35

 

Většina membár funguje jako takový trychtýřek, který propustí páru ven a nepustí vodu dovnitř. Proto je do membránové obuvi lepší nosit tenší ponožky, protože v tlustých ponožkách voda zkondenzuje a už se „neprotlačí“ tím trychtýřkem ven a zůstane uvnitř (takže paradoxně v zimě nejsou extratlusté ponožky ku prospěchu). Během užívání se může stát, že zejména v místech, kde se bota ohýbá se trychtýřky „roztáhnou“ a projde jimi i voda. V tom případě je potřeba ošetřovat boty impregnacemi určenými na membrány, protože ty ty trychtýřky pouze obalí a zmenší jejich průměr narozdíl od běžných impregnací, které by vám je zalepily a udělaly z nich „gumák“.

marja.morevna +1314/-121

23.9.13 21:05

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek