Kožený pásek barví kalhoty

Vložit odpověď
Lightshadow

9.6.14 17:53

Přítel má kožený pásek, který mu barví snad všechny světlé kalhoty. Džíve nosil jen džíny, kde to nebylo vidět, teď jsem pořídili světlé plátěné a lněné a všechny „zničené“. Takže dotaz zní, jak to dostat z kalhot? A případně, co dělat s páskem? Je možné nějak zajistit, aby dále nebarvil? A jelikož bude mít brzy svátek, máte rovnou tip na nějaký kožený, pěkný pásek, který určitě nebude barvit nebo je to vlastnost pásků? Já kožené nenosím, takže nemám zkušenost. Děkuji všem za odpověď.

Najdete v encyklopedii: Kůže

 

Jak dostat barvu z oblečení - to bohužel neporadím (pravděpodobně máte za sebou již pokusy s Vanishem či žlučovým mýdlem), já svého času nebyla schopná dostat barvu, kterou pustily kožené sandály, asi tři dny z nohou. Nicméně dobrá zpráva je, že pouštění barvy není obvyklá vlastnost opasků (leč pokud jí onen kus oplývá, pomoci mu není): pásek tedy nadále nosit k tmavým kalhotám a příteli zakoupit nový, kvalitní, barvu nepouštějící (slušné kožené opasky.za rozumné ceny najdete třeba u Bati).

Lightshadow: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Betty J. +32757/-3909

9.6.14 20:45

 

Existuje nějaký přípravek na omylem zabarvené textilie, ale jestli to pomůže, nevím. Nechápu, proč někdo barví kůži sajrajtem, co pouští, já mám naštěstí zničené jenom ponožky z barvících kožených bot.

dagur +4357/-848

9.6.14 22:01

 

Přípravek na omylem zabarvené textilie funguje dobře, ale pozor, aby kalhoty byly stálobarevné, jinak může pustit i barva kalhot…

Lightshadow: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

12.6.14 08:25

 

Zkuste se podívat do DM drogerie - mají tam jednak klasicky žlučové mydlo a podobné osvědčené přípravky, jednak dost veci nabízí ze své značky. Jinak opasky mají, jak už někdo radil, fajn u Bati, nebo v jiných obuvích, nicméně volila bych treba camel barvu, kde ten „color transfer“ až tolik nehrozí a samozřejmě schovat uctenku - v případe, ze by přeci jen barvu pouštěl, jedná se o vadu výrobku a lze jej reklamovat.

Lightshadow: Odpověď mi pomohla, děkuji!

obrovka +24/-1

12.6.14 08:50

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek