krátké maturitní šaty?

Vložit odpověď
Lill01

14.9.14 16:24

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mohu na svůj maturitní ples mít krátké šaty? Jsou po kolena ale nejsem si jistá, zda se to vůbec může. Hledala jsem fotky z plesů a ani jedny krátké šaty :D Na druhou stranu mi kamarádka říkala že na jejím plese krátké šaty měly. Děkuji za odpovědi :)

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Správně byste měla mít šaty dlouhé a ty kratší přenechat návštěvníkům (mamince, sestře, kamarádkám), ale poslední dobou maturantky nosí krátké šaty ve stále hojnějším počtu (zřejmě vliv USA, kde se na středoškolské plesy krátké šaty nosí běžně). A maturitní ples, ač ples, je spíš blíž lepší party pro teenagery a jejich rodiče, než Plesu v Opeře… Takže vzít si je můžete, pokud chcete. Hlavu vám za to nikdo neutrhne. Nicméně protože jsem na několika plesech, kde dvě tři dívky měly krátké šaty a zbytek dlouhé, byla, můžu vám říct, že dojem z toho je takový… neuspořádaný. Trochu jako by ty tři dorazily na jinou akci, než zbytek. Působilo to prostě neuspořádaně, trčelo to.

Jde tedy o to, jestli se budete cítit v krátkých šatech pohodlně i v případě, že všechny vaše spolužačky budou mít dlouhé šaty. Jestli si nebudete připadat, že trháte partu. Pokud se nebudete moc rozhodnout, je lepší sáhnout po klasických dlouhých. Krátké vynosíte ještě do divadel a na maturitní plesy ostatních, ale příležitostí obléct si dlouhé večerní běžná žena zase tolik nemá :)

Lill01: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

14.9.14 19:02

 

Achjo ani nevíte jak bych ráda já měla dlouhé…také mě v prosinci čeká maturitní ples a sedm let na škole se těším na svůj den kdy si pujdu pro šerpu v krásných nešlehačkových ale slavnostních dlouhých šatech.Měla sem svoje sny jak budou vypadat dokud mě dneska na schůzce spolužačky prakticky kromě vyjímek na mé straně jednomyslně nepřehlasovaly že dlouhé šaty jsou ,,pro starý mladý" a že se převlékat nebudeme a pro stužku si pujdem v tanečních šatech, rozumějte, průhledný trikot a odstávající kraťoučká baletní sukýnka protože to máme v souvislosti s tématem. nepochopím to nikdy že ostatní nemají tu potřebu trochu té slavnostní události jako je maturák a dlouhé šaty sou pro ně něco jako pro staré báby :( zato mi na fotkách se stuhou bude vidět až do žaludku.

MotherMonster +71/-59

15.9.14 20:39

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek