Krátké svatební šaty pro těhotnou?

Vložit odpověď
Barunna

7.2.14 20:49

Dobrý den všem,

v šestém nebo sedmém měsíci těhotenství mě čeká svatba (pokud to půjde, posuneme ji dopředu na ten šestý měsíc). Původně jsem se chtěla vdávat v šatech s kolovou sukní jako z 50. let, ale plány jsem musela změnit. Klasická nabídka se mi vůbec nelíbí, a tak jsem si v zahraničním obchodu našla dvoje šaty, mezi kterými se nemůžu rozhodnout. Uvažovala jsem o šití, ale pokud by mi tyto padly, je to nejjednodušší.

Svatba bude venku, takže bych raději krátké, abych dlouhé netahala po trávě – budu mít boty bez podpatku. Ale zároveň to bude hodně velká svatba (přes 100 lidí) a já mám strach, abych tam v krátkých šatech nezapadla mezi hosty? Kdybychom se brali v deseti lidech, neváhám.

Z dlouhých mám obavu, protože měřím jen 164 cm. Do toho to břicho…Ale jsem štíhlá a drobná. Co myslíte?

Děkuji moc za radu.

(Dávám dvoje krátké šaty, jedny se mi líbí více - ty dražší samozřejmě, zajímalo by mě, či v nich uvidíte nějaký rozdíl)

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

Volila bych dlouhé, nevíte, co vám v tu dobu budou dělat nohy, ani jak velké břicho budete mít. Budou pohodlnější.

michaj +97/-34

7.2.14 23:26

 

Nechci prudit a dost možná se i pletu, ale já mám pocit, že to bříško vyčaroval photoshop. Zdá se mi totiž, že střih šatů je ve skutečnosti dost úzký, přes břicho to není střihově nijak řešeno a přitom je spodní lem rovně a není to tam ani nijak nařasené a zvlněné (šaty jsou rozšířené jen přes bříško a dole vůbec)? Bála bych se, aby se tam to bříško nakonec vešlo.. Nějak mi to nesedí..pokud to máte z nějakého osvědčeného obchodu, kde mají zkušenost s šitím na těhotné, tak moji poznámku berte jako bezpředmětnou.

Kralicak +1550/-213

7.2.14 21:26

 

Raději dlouhé. Přecejen budete už těhotná pokročile a krátké šaty by mohly vykouzlit, že budou vepředu o dost kratší než přes zadek a nebude to dělat dobrotu…

Hadramashmatra +477/-138

7.2.14 23:03

 

Taky se mi zdá, že minimálně na modelce v dlouhých šatech je těhotenská postava vytvořená až v počítači - břicho má divný tvar. Látka šatů je asi elastická, ale nevíte, jak velké budete mít břicho, nemusí vám tak pěkně sedět, můžou se někde hrnout, krabatit… V podobné situaci jako Vy (svatba 9 týdnů před porodem) jsem zvolila švadlenu. Dohodly jsme se, že šaty ušije v týdnu před svatbou, aby opravdu dobře padly. Já jsem se rozhodla pro krátké, ale v té době už jsem věděla, že mám na to nohy - žádné otoky. Osobně se mi zdají krátké šaty k těhotnému břichu lepší - štíhlé nohy vyváží břicho, ale u oteklých nohou to neplatí. Vím, že moje rada není univerzální, ale koupit šaty teď se mi zdá dost riskantní… můžete přibírat i jinde v těle. Každopádně Vám přeji krásnou svatbu, ať už se rozhodnete pro kterékoli.

arrabeska +216/-36

8.2.14 16:28

 

Klidně krátké, když budou mít dobrý a zvětšující bříško respektující střih. Ale pokud jste teď na začátku těhotenství, tak se těžko odhaduje, jak budete vypadat v šestém či sedmém měsíci. Ono totiž kolem toho šestého měsíce břicho roste snad nejvíc - osobní zkušenost, sama jsem teď v šestém měsíci a mám pocit, že mi břicho roste před očima. Takže spíš než nákup ze zahraničí bych si šaty nechala ušít, a to v termínu co nejblíž svatbě (samozřejmě s ohledem na to, aby to švadlena stihla), tak budete mít jistotu, že budou skutečně dobře sedět.

jancee +189/-176

9.2.14 08:34

 

Dobrý den,

vím, že budu v menšině, ale poradím Vám dobře - Berte krátké. Udělají Vám mnohem hubenější postavu tím, že ukážete hubená lýtka (samozřejmě pokud Vám neotíkají nohy). Jsem čerstvá matka, celé těhotenství jsem nosila šaty po kolena a vypadalo to super. Ani jsem nemusela mít těhotenské, nosila jsem svoje s nikdy se mi vepředu nezvedly. Fakt je, že jsem za celou dobu přibrala jen 3 kila, malej vážil 3,5 a nohy mě neotékaly vůbec :-).
Každopádně pokud neotékáte nechala bych si ušít krátké po kolena na míru, dlouhé bych volila jen v případě nateklých nohou, každá těhotná totiž vypadá v dlouhých šatech řekněme - mnohem těhotnější, to je fakt a antický střih to taky nezachrání. Mám to ozkoušené.

AnaKarenina +4690/-1312

8.2.14 19:04

 

Asi bych si vybrala některé z těch kratších, připadá mi, že se lépe hodí k civilnější svatbě, když je nevěsta již v pokročilém těhotenství. Oboje jsou hezké, řekla bych, že rovnocenně, ale skutečně hrozí nebezpečí, pokud nejsou šité vyloženě na ženu s bříškem, že budou vpředu kratší.

dagur +4357/-848

7.2.14 23:18

 

Já bych šla do dlouhých - ze všech důvodů, které tu už padly: bříško Vám může náhle narůst tak, že budou šaty vepředu náhle o dost kratší než vzadu. Nohy Vám můžou otéct, což vytvoří dva sloupky a věřte mi, že takové fotky mít nechcete. A pak - pokud tam bude sto lidí, je šance, že některá pozvaná bude mít také krátké světlé šaty - zapadnete. Nechte si ty šaty fakt týden před svatbou zkrátit podle toho, jak Vám poroste bříško, abyste je nerousala.

vias +8419/-2384

8.2.14 19:06

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek