Květované šaty - co k nim?

Vložit odpověď
KKKaťule

19.5.15 12:17

Dobrý den přeji,

potřebovala bych poradit s výběrem doplňků k šatům, co mám na svatbu kamarádky jako svědkyně. Šaty by mi měly dorazit zítra, na fotce tedy nejsem já (ale že mi budou vím, mám je odzkoušené v obchodě, akorát jsem zvolila levnější variantu koupě z bazárku :-) :-) ).
Jelikož šaty nejsou jednobarevné, bojím se doplňků, abych nesplácala pátý přes devátý.
Otázka č. 1 - potřebuji zakrýt ramena, takže nějaké sáčko? Tmavě modré nebo bílé? Zároveň ale je to na konci června, takže bude teplo (obřad je v zámecké zahradě), abych se neuškvařila :) Tak mě napadlo i nějaké sáčko s krátkým rukávem… ? Nevím…
Otázka č. 2 - do pasu asi pásek, že? :-) Mám docela štíhlý pas…
Otázka č. 3 - šperky/obuv/psaníčko.. Jakou byste zvolili barvu? Držet se striktně té modré nebo zkusit i nějakou jinou barvu?
Pro upřesnění - jsem bruneta, účes nosím do podkovy, takže s vlasy taky nic neudělám (napadla mě jen nějaká čelenka nebo něco drobného do vlasů?) a jelikož jsem dost vysoká a nevěsta naopak doost majinká, budu muset mít balerínky.
Předem vám moc moc děkuji za rady a tipy.

Najdete v encyklopedii: Šaty pro těhotné nevěsty

 

Jelikož šaty už mají ten látkový pásek, co se zavazuje dozadu, tak další pásek bych nepřidávala, nevypadalo by to dobře. Doufejme, že štíhlý pas vynikne už dostatečným utažením toho látkového pásku.

Sáčko by se mi líbilo víc tmavě modré než bílé, bílé je obecně lepší se na svatbě radši vyhýbat. Je rezervovaná pro nevěstu. Balerínky by se mi asi taky líbily tmavě modré.

S doplňky bych to nepřeháněla. K tomuhle typu výstřihu by šlo na krk máloco, takže možná náušnice v té tyrkysově modré barvě (nebo jaká je ta světlejší na šatech)? I něco do vlasů si dovedu představit, jenom nesklouzněte k něčemu infantilnímu.

KKKaťule: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Elinna +284/-64

19.5.15 13:36

 

Vím, že tu bolerka nejsou moc oblíbená, ale podle mě občas vypadají k jemným šatům lépe než saka.
Před nedávnem jsem si koupila jedno tmavěmodré v C&A a v reálu vypadá překvapivě dobře a k šatům a sukním s vysokým pasem ho nosím opravdu dost. Zkuste se tam podívat, myslím, že by k vašim šatům šlo a pokud by se vám tohle konkrétní nelíbilo, měli ještě několik jiných variant.
http://www.c-and-a.com/iview/OUTFIT_DETAIL_OVERVIEW/131581_1.jpg

Pásek bych si vzhledem k vázačce nedávala.

Co se týče doplňků tak boty bych zvažovala možná tmavě modré, ale spíš tělové (zvlášť pokud budete mít baleríny, tak vám ty tělové víc protáhnou nohy a navíc budete mít o jednu modrou na sladění míň), psaníčko tmavě modré a šperky pouze nenápadné světlé naušnice (třeba perličky nebo stříbro). Vlasy bych asi nechala spíš volné.

Baara +389/-64

20.5.15 07:56

 

Sáčko s krátkým rukávem bych nevolila - pokud tedy tím krátkým rukávem myslíte, že bude skutečně zakrývat jen ramena. Mám z toho stejný pocit, jako z košile s krátkým rukávem na muži na svatbě. Zda je to vyloženě špatně (sáčko s krátkým rukávem) to se přiznám, že nevím - nechám to na jiných. Mně ale přijde, že bude-li mít krátký rukáv, tak to už si nemusíte brát žádné. Zámecká zahrada není kostel, myslím tedy, že pokud bude pěkně, jděte bez. Pokud bude ošklivěji, můžete zvolit klasické sáčko. V nejhorším si ho sundáte, kdyby se udělalo tepleji. Ono stejně sáčko s krátkým rukávem je buď šité jako volnočasový oděv, anebo je to taková ta verze, která vypadá už 20 let stejně a je tedy silně demodé. Osobně jsem opravdu pěkné společenské sáčko v moderním podání s krátkým rukávem ještě nepotkala.

Barevně bych to nechala v té modré. Umím si představit i tmavší zelenou, meruňkovou nebo zeleno-modrou a tunu dalších barev, ale potom záleží na konkrétním odstínu a také na tom, jaký jste typ - tedy jestli vám zrovna ta barva bude slušet. Pokud se obáváte, že mít modré sáčko, psaníčko i boty je moc, tak klidně volte boty/psaníčko v barvě nude. Nebrala bych bílou. Tu si umím představit třeba na náušnicích, nebo malé ozdobě ve vlasech - ale ta by měla být hodně minimalistická, pokud ji chcete. V případě, že budete mít náušnice i ozdobu do vlasů, tak ať to nepůsobí přeplácaně. Pásek samozřejmě ne, už tam jeden je. I kdybyste si ho oblékla, při pohledu zezadu by vás hned trklo, že to v kombinaci s tou mašlí nevypadá dobře :)

KKKaťule: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

20.5.15 15:36

 

1.sáčko s krátkým rukávem by šlo, ale než shánět stejný odstín, jako je na šatech, radši bych šla do jiné barvy, třeba meruňkové nebo korálové, jemný pastelový odstín. A pokud bude teplo, tak bych na obřad do parku šla klidně i bez saka.
2. pásek bych určitě nedala, vzhledem k tomu, že na šatech už pásek je, vypadalo by to jako pěst na oko.
3 Barvu bot viz bod 1, baleríny nebo boty na nízkém klínku jsou do přírody lepší, než jehly. Ale pokud byste je chtěla, tak by to asi nevěstě nevadilo, vždyť vás zná a když jste větší, tak těch pár centimetrů ji nevytrhne.

ProfZav +1469/-323

19.5.15 13:32

 

nádherné šaty!
a přidávám se k @ProfZav - taky bych zkusila jinou barvu, než je na šatech, abyste nepůsobila tak nějak „monoliticky“.
takže sako, boty a doplňky (psaníčko, příp. náušnice/náramek - na krk se k tomuto výstřihu nehodí nic, pásek bych také nedávala) bych volila v barvách jako je korálově nebo klasická červená, žlutá, růžová (ale abyste nepůsobila příliš sladce, s tou bílou a světle modrou) nebo i třeba fuchsiová.
pokud je svatba spíše „usedlejší“, pak nějakou tlumenější barvu - pudrovou, mátovou, možná by se hodila i béžová s nádechem do zlaté, jestli si tu barvu umíte představit.
obchody, kterých jsem teď o víkendu obešla mraky, nabízí ale většinu věcí v odstínech žluté, korálové a mátové. samé pastelové barvy. tak šťastnou ruku! :)

KKKaťule: Odpověď mi pomohla, děkuji!

moi-bebe +2207/-788

19.5.15 15:51

 

Šaty má dcera, jsou neuvěřitelně slušivé. Ona měla černé bolerko a lodičky, na svatbu bych vzala bílé sáčko. Baleríny a čelenka ve vlasech podtrhnou mládí. ;-)
Užijte si je!

Betynka02 +3149/-502

19.5.15 13:34

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek