Leštění kožených bot

Vložit odpověď
Lightshadow

14.11.14 09:15

Dobrý den,

prosím o radu. Mám kožené boty, ale poslední dobou je ne a ne vyleštit. Ať se snažím sebevíc, pořád zůstavají matné. Nevím, jestli je to tím, že jsem je jako nové promazala pořádně tukem, aby povolily, každopádně je nakrémuji černým krémem, nechám pořádně zaschnout (zkoušela jsem hned po vsáknutí i počkat několik hodin) a pak začnu leštit. Zkoušela jsem flanelový hadřík, nějaký speciální hadří a včera i „samoleštící houbičku“. To po dlouhé době leštění začalo vypadat že by se možná i něco dělo, ale stále ne. Je to jen přední strana boty (asi ta, kterou jsem více promazala tukem). Zadní část (místo pod kotníkem a pata) docela vyleštit jde. Co s tím? Nějaká rada nebo typ, jak takové boty dostat zase do lesku?

Děkuji.

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Je třeba odstranit starý krém (umýt boty). Pak použít vosk na boty a rozleštit. Příliš krému sice boty impregnuje, ale zabraňuje přirozenému „dýchání“.

Lightshadow: Odpověď mi pomohla, děkuji!

glu0n +188/-94

14.11.14 10:32

 

Jak už tu bylo psáno, odstraňte starý krém, klidně použijte vodu s mýdlem, boty nechte pořádně uschnout, pak je znova nakrémujte, popř. ještě naimpregnujte sprejem na boty. Ale to nemusíte, běžné krémy z obchodu jsou i impregrační. Pořiďte si kartáč na leštění bot, je z koňské žíně a seženete ho v každé obuvy nebo v opravně bot. Paté boty pořádně vykartáčujte a pak stačí vždy, když si je budete brát a budou matmé je přejet lehce kartáčem.

Lightshadow: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Kapitan Amerika +1764/-428

14.11.14 13:12

 

Na odstranění starých vrstev krémů (a jiných nečistot) se prodává speciální přípravek. Kondicioner na koženou obuv.Nesmí se ale používat často,tak 2× za sezónu. Mám vyzkoušeno.

Lightshadow: Odpověď mi pomohla, děkuji!

porjk +35410/-3521

22.11.14 09:50

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek