Lichotivá délka sukně

Vložit odpověď
Ameline

1.2.17 17:12

Dobrý den,
existuje nějaký univerzální návod, jaké délky sukně postavě lichotí a jaké jsou „nebezpečné“?

Sama jsem nevysoká (165), ale mám nohy s vrškem vybalancované - tak jak se to genericky kreslí, tj boky přesně v polovině výšky. Nohy mám vzhledem k postavě vcelku silné, ale abych byla upřímná, líbí se mi na nich ta oblost, jak se úží a zase šíří a tak dál, přijde mi to úžasně ženské. Nějak nemám pocit, že bych je potřebovala zvlášť schovávat, jediný, co pak řeším, je proporce výšky a šířky daného kousku, aby to bylo harmonické a abych v tom nebyla narvaná.

Ovšem třeba v délce mezi kolenama a kotníkama tápu. Něco funguje skvěle, něco naopak vůbec, a já nedokážu najít nic, čeho se chytit, žádný systém. Stejně tak u kratších sukní. Něco je super, na něco se nedá koukat. Nejvíc si věřím s délkou ke kolenu a lehce nad, to je super, ale chci trochu variaci. Asi mi neřeknete „tohle jo, tohle ne“, ale najít ten systém, to je o co tu běží.

Také od jisté doby nenosím podpatky, protože preferuju tu svobodu nebýt v nejmenším omezená obuví - boty jsou od toho, aby chůzi usnadňovaly, ne naopak (a ráda bych vůbec přešla na barefoot boty, aspoň až se oteplí).

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Obecně mi připadá nejhorší, když cokoli končí v nejširším místě nohou. Dělá to dojem, že tam, kam není vidět, to pokračuje v rozšiřování.
Naopak by tedy optimální délka měla být těsně pod koleny, kde koleno skončilo a lýtko ještě nezačalo; to ale nedává moc možností na výběr, že.
Moje kamarádka takhle prostě udělala seanci se švadlenou, a šly po 2 centimetrech, až vystopovaly špatné, dobré a nejlepší délky. Vzhledem k tomu, kolik je typů nohou a proporcí sukní je to asi nejlepší metoda…

Ameline: Odpověď mi pomohla, děkuji!

opal_k +1356/-131

2.2.17 13:35

 

Ono taky záleží na tom, jak je sukně střižená, úzká je nejlepší těsně pod kolena nebo do půlky kolen, pokud je máte úzká, jinak platí, že čím širší sukně, tím by měla být delší.

motiva +1352/-285

2.2.17 20:59

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek