lodičky bez silonek?

Vložit odpověď
hm

4.6.12 16:33

Koupila jsem si své první klasické černé lodičky na podpatku a mile mě překvapilo, jak dokáží pozvednout dost mých dosavadních outfitů. Jen mi (i přes docela pečlivé sledování MP) není úplně jasné, jestli je opravdu nutné mít k nim silonky, i když jde o neformální příležitost (jen tak do města…). Děkuji.

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

podle mě, když jde o NEformáloní záležitost - jako do města atd bych klidně vyrazila bez silonek (otázkou taky je, jestli ve vysokých lodičkách bez silonek vydržíte a nebudete mít toálně zničené chodidlo:) ), pokud jde o cokoli vážnějšího, silonky jsou nutností.
Pokud se ovšem bavíme o zavřených lodičkách, jestli vlastníte lodičky s otevřenou špičkou, tam by zase silonky být zásadně neměly :)

girl.or.element +7127/-2720

4.6.12 16:52

 

Do peep toe lodiček punčochy být mohou, do páskových střevíčků rozhodně ne. Je vhodné ale použít punčochy/áče bez zesílené špičky
Na neoficiální příležitost můžete klidně bez punčoch, na oficiální by to naopak bylo nevhodné, navíc na tyto příležitosti se jiné boty, než lodičky, nehodí vůbec. Natož páskové sandálky.
Lodičky naboso nosím běžně a je mi to, většinou, příjemné.
Pokud to ale nevypadá hezky, je nejlepším řešením použít hedvábné punčochy ve spreji. Airstocking Je to sice trošičku nákladnější, lahvička stojí okolo cca 400,– Kč, ale vydrží na několik použití. Já si je nemohu vynachválit. Vypadá to skvěle!

grrrrrrrr +88/-17

4.6.12 17:14

 

Zahraniční celebrity nenosí silonky, protože je považují za něco degradujícího, pro holky z maloměsta. U nás tradice i počasí vyžadují silonky na spolenčenské příležitosti (plesy, rauty, klasické konzerty, klasické svatby, pohřby, promoce státnice, vítání občánků atd.). Velmi často jsou situací a někdy i zaměstnavatelem vyžadovány v práci. Ve volném čase mimo výše zmíněné situace bych si dovolila tvrdit, že to závisí pouze a jenom na vlastním uvážení.
Osobně jsem začala nosit velmi jemné silonky (15DEN) i do peep toe lodiček, protože tento typ bot zbožňuji, ale práce vyžaduje silonky.

Tleilaxan +4062/-1855

5.6.12 17:54

 

A co vévodkyně Kate, to je celebrita jak Brno a punčochy/punčocháče (nevím, jak to má) nosí vždy!
Já teda do lodiček taky, protože bez nich mě boty prostě tlačí (a to jsou kvalitní kožené) a vydržím to i v těch 30 °C. Pokud chci vyrazit s holýma nohama, tak v sandálech nebo crocs balerínách.
Není nutné nosit punčocháče, v teplejších dnech pomohou i punčochy (na podvazky či samodržící) a ke kalhotům třeba i podkolenky či ponožky.

Pirek +131736/-36991

6.6.12 09:53

 

Čekam zase moře mínusů, ale klidně bez silonek.

Jakkoli dodržuju dresscode (pečlivě), význam punčoch v létě mi nikdy nikdo nevysvětlil.
Pokud jsou ty boty pohodlný, nestresovala bych se tim.

Kvůli práci se musim čas od času pohybovat „v lepší společnosti“ (tim myslim ty správný echtsnobárny) a ani tam to nikdo nevyžaduje ani se nad tím nepozastavuje (ba dokonce sami zúčastnění to většinou neřeší).

Slušné oblékání a dodržování zásad vzhledem k místu považuju za znak „kultury“, ale punčocháče v létě do toho v mých očích opravdu nepatří.

Čili znovu, řiď se pohodlím.

teetee +5637/-1380

6.6.12 19:17

 

Do plných lodiček a k sukni obzvlášť mám silonky vždy. Holé nohy , ač opálené vypadají " nedotaženě" ( viděla jsem i tvarohově bílé a neoholené, majitelka byla výrazný tmavý typ s lýtky chlupatými jako chlap, takže i když byla jinak velmi elegantně oblečená, pohled na její nohy mě přímo konsternoval. Zdálo se mi to až nechutné…) A punčochy v tomto případě patří i k bontonu.
Do lodiček bez špičky punčochy nenosím, ale to mám společenské a k nim nosím dlouhé šaty.

Chany +14968/-1557

4.6.12 17:02

 

Pro formální příležitosti silonky, pro neformální i jen opálené nohy. Ale může být problém, že naboso se lodičky víc rozšlápnou a pak v silonkách padají. Tak jako tak bych je zezačátku nosila radši se silonkami kvůli otlakům.

wednessday +954/-182

6.6.12 11:11

 

Eliška Hašková Coolidge, která pracovala jako poradkyně amerických prezidentů, to v nějakém rozhovoru shrnula tak, že v zahraničí je třeba na oficiální akce silonky nosit za každého počasí (nebavíme se o celebritách, ale o prvních dámách, ministriních, kancléřkách a podobně), ovšem v Čechách, kde není ještě klimatizace v každé kanceláři, se dá v parnu přimhouřit oko.

Atlacoya +42255/-5492

6.6.12 13:19

 

Teď mi asi odklikáte milion červených ramínek, ale já nosím silonky jen za chladného počasí. Vím, že poměrně často jsem v situacích, kdy je dress code vyžaduje, ale já je prostě nenávidím. Nemám dokonalé nohy a někdy by asi bylo vhodné si je vzít i v teplém počasí, ale v tomhle dávám přednost pohodlnosti, než se celý den necítit ve své kůži. Takže za mě klidně i lodičky bez silonek. Přece i ten dress code je soubor pravidel, který se časem vyvíjí a tou hybnou silou jsou lidé, takže proč s ním trochu nezahýbat? Navíc většina z nás nejsou manželky prezidentů nebo předsedkyně vlád.

bluebaby +4/-2

9.6.12 15:59

 

Nemůžu si pomoct, ale jsem teda dost v rozpacích…Vím, že by se silonky měli k sukním/šatům na formální akce nosit, ALE kdykoliv se podívám na jakoukoliv celebritu ze zahraničí, tak NEMÁ silonky! Vím, že do otevřených bot se silonky nenosí, nebo by se neměli nosit…Je mi jasné, že když má někdo ošklivé nohy, je lepší si ty silonky vzít, ale když jsou ty nohy ucházející? Tak proč je nosit?
Takže pokud sem někdo napíše a rozepíše situace kdy nosit a kdy nenosit, budu ráda. Nemluvím o situaci lodičky, šaty do města…to je na uvážení každého a zvlášť v létě…

shirla +16637/-8277

5.6.12 00:59

 

Silonky do lodičiek sú nutné do práce a na formálne príležitosti. Na nákupy či prechádzky po meste určite nevyhnutné nie sú, ale bez pančúch do uzavretých topánok by si to asi " odniesli" nohy… Naboso sa nosia v lete mokasíny, ale to je iný štýl. K lodičkám aj s otvorenou špicou pančušky môžu byt, ale tenké a bez švov! 15 denierov stačí. Ja som nosila lodičky aj k rifliam a naboso, záleží či sú mäkké, aby netlačili.

Sépia +2253/-928

6.6.12 01:17

 

Silonky bych nebrala POUZE v případě, že by bylo extrémní vedro. Jinak do lodiček vždy silonky ANO. Nejenom, že je to více sexy, ale zakryje to i drobné nedostatky, která, nebudeme si nalhávat, na nohách má každá z nás :) A určitě je povinnost mít silonky do svatebních lodiček .

nasokes +0/-0

6.1.16 10:53

 

Řekněme to asi takhle. V dnešní době se bonton přece jen mění, tak proto (na rauty, večírky, oslavy, svatby, pohřby) se silonky brát nemusí… Neplatí to ale, pro divadlo, koncerty klasické hudby apod… Myslím, že pokud je ti pohodlné nosit lodičky bez silonek, tak v tom nevidím nic hříšného :-). Nosit silonky při 30 stupňových teplotách je na seškvaření zaživa. musíš sama rozpoznat, kdy je to vhodné a kdy je to jedno. Ale jednoznačné je to, že do města můžeš klidně bez :-).

Rebecca Smile +606/-274

6.6.12 01:16

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek