Malé černé na církevní svatbu?

Vložit odpověď
ifuska1

10.9.14 08:27

Ráda bych se zeptala, zda-li se budou hodit malé černé s krajkovým lemem a krémově bílými doplňky.
Mé okolí mi rozmlouvá černé šaty.
Nebudu trčet z davu v barevných šatech? Nechci na sebe strhávat pozornost, která má připadnou nevěstě.

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Je fakt, že černá a bílá nejsou na svatbu úplně vhodné. Nicméně kvůli černým šatům Vás určitě nikdo kamenovat nebude, zvláště když je rozsvítíte doplňky. Nicméně, když se tak dívám na přiloženou fotografii..snad je jenom ilustrační, protože do kostela byste měla mít zahalená ramena a sukně by měla sahat ke kolenům. Na ramena bude nejlepší nějaký pěkný šál (díky němu upozadíte i onu černou) a hlavně v kostele nezmrznete.

ifuska1: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

10.9.14 13:00

 

Už to tu bylo asi stokrát - černé se na svatbu nehodí. Projděte si peklo radí a diskuse o šatech na svatbu, najdete tam, co potřebujete.
Ale na druhé straně vás ani nevyhodí a asi ani nepokárají - nikdo nechce kazit atmosféru tak slavnostní chvíle.

Zoe +2709/-400

10.9.14 10:28

 

Přátelé mají pravdu, černá se na svatbu nenosí. Maximálně může být jako doplňková barva např. na botách, kabelce - možná ještě tak na sáčku. Ale šaty jsou poměrně velký kus oblečení, navíc ten hlavní - a tam bych černou, pokud je to možné, nedávala. Samozřejmě si můžete vybrat ten zvyk nedodržovat, ale lepší by bylo (pokud finance a čas dovolí) sehnat světlejší šaty. Pokud navíc vlastníte šaty z fotografie a skutečně jsou i na vás takto krátké, pak i délka je do kostela zcela nevhodná. V barevných šatech navíc nemusíte vůbec trčet z davu, když si vyberete tlumené, „zapudrované“, barvy.

ifuska1: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

10.9.14 13:11

 

Závisí od zvyku. Niekto s tým nemá problém, v zahraničí to nikoho netankuje. Spýtajte sa nevesty. Moja svedkyňa mala čierne šaty, jednoducho tie, ktoré jej najviac sedeli, boli čierne. Nevidím v tom najmenší problém, vyzerala výborne. Čierna sa dá pekne osviežiť farebnými doplnkami…

ifuska1: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Dixie Sunday +3928/-1444

11.9.14 12:19

 

Cerna idealni neni, ale zvladne se, zejmena se svetlymi doplnky. Nicmene jestli se jedna o konkretni saty z prilozeneho obrazku, tak ty se urcite nehodi diky delce, takze to stejne chce sehnat jine.

beruska9 +370/-152

11.9.14 14:19

 

Souhlasím víceméně se všemi uvedenými názory, černá se na svatbu nehodí a nelíbí se mi to. Na druhou stranu realita je taková, že to nikomu vadit nebude, pokud ne Vám samotné. V březnu jsem byla na svatbě, taky byla v kostele, malé černé měly snad všechny mladé ženy kromě mě. Ale i tak, vyčnívat byste mohla v barevných šatech s divokým vzorem, třeba tropickým, ale určitě ne v třeba jednobarevných šatech, ať už pastelových, nebo naopak syté pěkné barvy (nemyslím neonovou), záleží, co Vám sluší.

ifuska1: Odpověď mi pomohla, děkuji!

kohlida +1469/-332

10.9.14 19:31

 

Černá není skutečně tou nejlepší barvou na svatbu, ale také záleží na barvě doplňků. Píšete, že je budete mít v krémově bílé, pak by to nemuselo být až tak „smuteční“. Zkuste se v tom vyfotografovat a dát sem tu fotografii (klidně se zakrytým obličejem) a pak se ostatním bude radit lépe. Ale jiná barva by byla přece jenom vhodnější.
A k tomu strhávání pozornosti, jež patří nevěstě: myslím si, že všichni svatebčané ví kdo je nevěsta a tak si jí všimnou ať mají ostatní na sobě cokoliv, leč uznávám, že dlouhé bílé šaty by mohly vnést určitý zmatek mezi hosty.

Jirkátor +16464/-4174

11.9.14 06:20

 

Černé šaty si na svatbu může vzít jen opravdu velmi stará dáma nebo žena držící smutek (ale ta se asi z rodinné veselice omluví). Pokud nespadáte do žádné z těchto kategorií, na šaty této barvy zapomeňte.

ifuska1: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Betty J. +32767/-3909

10.9.14 10:41

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek