Maturitní ples - která z možností?

Vložit odpověď
lorinka14

7.12.15 18:00

Jsou podle vás nutné na maturitní ples dlouhé šaty? Mě osobně se právě moc nelíbí, to co holky na plesy nosí - dlouhé, barevné, pošité kamínky a korálky, ideálně korzetové.

Takže první možnost - retro šaty se spodničkou.
Druhá možnost - ušít si šaty (nebo se alespoň pokusit :D ) jako měla Julia Roberts v Pretty Woman - ty červené, když se chystali do operu.
A třetí možnost - černé krajkové šaty s dlouhým rukávem ke kolenům, se stříbrným kovovým páskem - viz foto

Kterou možnost byste mi doporučili na maturitní ples? Hodí se vůbec některé z těchto šatů? Nejvíce se mi zatím zamlouvá varianta 3., už jenom kvůli tomu, že mám trochu flekaté ruce a záda, takže tady by se to krásně ztratilo.

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Rozhodně dlouhé, pokud jste maturantka nebo partnerka maturanta. Šaty nepořizujete na jeden večer, takže si kupte nebo nechejte ušít takové, ve kterých se budete cítit fajn na dalších akcích. Jedna z možností je i hladká sukně a k tomu krajkový nebo flitrový top ve stejné barvě, který můžete příště vzít třeba s krátkou sukní do divadla apod. Velmi dobře vypadají i šaty s délkou nad kotníky s áčkovou nebo godetovou sukní z lehkého rozevlátého materiálu, je to zaprvé dobrý kompromis mezi dlouhou plesovou „róbou“, kterou třeba ani nevyužijete, a mezi krátkými šaty, ve kterých na oficiálnějších akcích hrozí, že budete za popelku, a zadruhé (pokud nebudete jen postávat u baru a procházet se) se v nich dobře tančí, sukně se neplete pod nohy.

LEVEBE58 +791/-380

8.12.15 00:50

 

Splývavou, jinak souhlasím.

vias +8420/-2384

7.12.15 21:50

 

Pokud jste maturantkou, jakože nejspíš jste, potom bych ty třetí určitě vyloučila. Připadají mi málo slavnostní k takové příležitosti. Já bych šla buď do těch Pretty woman - pokud tedy ještě máte čas si je nechat ušít. Určitě by se případně dala udělat verze s dlouhými rukávy. Anebo potom do těch retro. Tam bych si ale hodně hlídala, aby byly ze vhodného materiálu. Třetí možností by bylo sehnat ty černé krajkové, ale v dlouhé verzi. I když já bych se osobně té černé vyhnula a volila jinou barvu.

andiedvorakova +8745/-1219

7.12.15 23:54

 

Jestli jdete jako host, tak si ty kratší s rukávy a páskem vemte. Jestli jste maturantka Vy, zkuste tyto najít v dlouhé variantě. Jen jestli Vám černá sluší, jestli jste ten typ! Jinak chválím za odmítnutí šlehačky s korzetem! Zkuste najít šaty se splívavou sukní, nebo můžete volit rozparek.

Markymar +694/-194

7.12.15 20:04

 

Z nabízených možností se mi příliš nezdá ani jedno. Retro šaty budou předpokládám maximálně pod kolena, čímž se vyřazují z nabídky spolu se třetí možností. A pretty woman měla sice krásné šaty, ale myslím, že budou příliš náročné na okopírování tak, aby to vypadalo dobře. Navíc ten dekolt je opravdu obrovský, takže se budete muset pořád hlídat, jestli vám z toho nekoukají někde prsa a akorát si zkazíte večer nebo střihnete trapas. Vezměte si něco dlouhého jednoduchého beze všech těch parádiček.

Elinna +284/-64

9.12.15 11:03

 

Já jsem také na svém maturitním plese neměla dlouhé šaty, délka byla do půlky lýtek a nikdo z toho pohoršen nebyl. Naopak co jsem tak slyšela od učitelů a podobně, tak jsem prý měla jedny z nejhezčích šatů. Určitě bych nevolila minišaty, ale třeba šaty ve stylu padesátých let lehce pod kolena by mohly být fajn. Nejdůležitější je cítit se v šatech příjemně a přitažlivě.
Pokud chcete tip na obchod s retro šaty, tak spoustu pěkných šatů mají třeba zde: http://www.lindybop.co.uk
Už jsem od nich objednávala a šaty byly pěkně ušité, z kvalitní látky. Každopádně ty černé šaty na obrázku mi nepřijdou zas až tak slavnostní, zkuste popřemýšlet ještě o jiných.

lorinka14: Odpověď mi pomohla, děkuji!

hranostaj13 +513/-119

11.12.15 17:40

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek