Maturitní šaty pro "starou" maturantku

Vložit odpověď
lnuška

12.11.15 14:33

Přichází přípravy na plesovou sezónu - jaký styl šatů byste doporučili maturantce dálkového studia, které je asi tak o 10 let více než běžně maturantkám bývá? Může si podle Vás vzít stejný typ barevných dlouhých šatů a drdol jako nosí ty mladé, nebo má dát najevo, ve výběru šatů, že ví, že už jí 18 dávno bylo, a vzít si spíše něco konzervativnějšího? Postava OK - cca 170 cm, 60 kg, není sice v dnešním slova smyslu štíhlá, ale k velkým velikostem oblečení má daleko, má dlouhé tmavohnědé vlasy, je hezká, ale zároveň je vidět na první pohled, že jí není 18… Může jít v něčem jako je na obrázku?

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Hlavně bych si nebrala šaty s vlečkou.

benyka +100378/-24362

12.11.15 17:48

 

Tak běžným maturantkám bývá cca 20 ne? Takže - „drdol jako nosí ty mladé, nebo má dát najevo, ve výběru šatů, že ví, že už jí 18 dávno bylo“ - podle vás jsou třicátnice už na odpis do černých pouzdrovek? :-D jaj, to jsem se cítila celkem mladě teda… Spíš záleží na postavě a na co si troufá… Booože, ve třiceti už jen pouzdrovky, důchodky, ortopedickou obuv a aspoň jednu francouzskou hůl… bo drdoly a dlouhé šaty s poodhalenými zády jsou pro mladé :-D Vy jste mi teda dala

Nayada +1009/-436

12.11.15 16:19

 

Dálkaři mají maturitní ples?? To mě teda překvapilo,nicméně nechápu vaše obavy..vyčesané vlasy přece můžete nosit kdykoli,nejen ve dvaceti…to samé šaty…jste mladá a taky štíhlá,pri vaší výšce a váze prostě štíhlá jste…

vlm +61109/-8942

12.11.15 16:30

 

Vy to moc řešíte. Pokud se vám ty šaty líbí, tak si je vezměte. Drdol je účes pro všechny věkové kategorie. Prostě jen volte takový, ze kterého nevisí dvacet kudrnatých pramenů ve jménu jakési princeznovské asymetrie. A dlouhé barevné šaty si vezměte určitě. Jaké jiné byste si také chtěla vzít? Barvu a střih volte podle toho, co vám sluší. Pokud je to třeba ta výrazná kobaltová jako na obrázku, tak klidně tu. Vždyť se podívejte třeba na Kate Middleton a její večerní toalety. Taky se nestylizuje do usedlé padesátnice, jen protože jí není 18.

PS: A štíhlá rozhodně jste.

andiedvorakova +8745/-1219

12.11.15 17:23

 

Postava „cca 170 cm, 60 kg, není sice v dnešním slova smyslu štíhlá“ - cože?! Neříkala jste, že jste dospělá? Ale k otázce: ve vašem věku a s vaší postavou můžete mít jakékoliv šaty si budete přát. Ty z obrázku se mi líbí.

+/-

19.11.15 11:05

 

Řekla bych, že právě teď máte na velkou večerní ten správný věk i postavu - ona v takovém modelu, s velkým večerním líčením a vyčesaným kadeřnickým výtvorem na hlavě málokterá maturantka vypadá opravdu dobře a na svůj věk (čest výjimkám), dost často svým zevnějškem oscilují mezi polohami stará mladá a účastnice konkurzu na tanečnici do šantánu čtvrté cenové. Z praktických důvodů bych také doporučila šaty bez vlečky - není-li opatřena poutkem na zvednutí a nemáte-li s takovou délkou šatů moc zkušeností, nejspíš Vám poněkud znepříjemní tanec.

Betty J. +32753/-3909

13.11.15 08:38

 

Podle toho, co o sobě píšete, je vám cca třicet, možná ani ne. V tomto věku opravdu ještě nejste stará, takže pokud si toužíte vzít dlouhé barevné šaty a vyčesat si vlasy, směle do toho. Smysl má kriticky vyhodnotit pouze postavu, věk na to ještě určitě máte. Ovšem tu postavu jste vzala taky kriticky až moc, být štíhlá dle mého soudu neznamená mít na vaši výšku anorektických pětačtyřicet kilo i s botama.

aailyyn +8056/-1745

12.11.15 22:13

 

Uf, postava není v dnešním smyslu štíhlá, ale fuj. Není v dnešním smyslu anorekticky vychrtlá, jinak je to postava krásně štíhlá.
Vemte si dlouhé šaty, jakékoli barvy, co vám sluší, jen ne korzetové, ne s volánky, ne s vlečkou. Drdol si učešte, v parnu tanečního času se dlouhé vlasy urousají a je po parádě.
A tedy, ve třiceti ještě mladá jste a ještě dlouho budete!

Moir +22156/-3595

16.11.15 08:39

 

Tyhle šaty jsou pro tuto příležitost více než vhodné, až na tu vlečku tedy… tu bych k plesovým šatům nevolila, především kvůli praktičnosti. takovéhle šaty a drdol jsou docela věkově univerzální, bez té vlečky si je umím představit jak na 18 leté maturantce, tak na štíhlé a zachovalé 50 leté ženě, co doprovází manžela podnikatele na firemní reprezentativní ples… jediné čemu bych se ve vašem případě vyhnula, je růžovoučká šlehačka. tu si opravdu může dovolit jen ta osmnáctka co ještě nevyrostla z princeznovských fantazií…

Vika1987 +47/-21

13.11.15 09:08

 

Já bych se toho nebála a tyto šaty bych zvolila . Přeci jen v dnešní době chce každá žena vypadát mladě :).
Rozhodně nevol černé nudné pouzdrové šaty . Ty totiž zaručeně na sobě bude mít vaše kantorka.

Ami26 +2/-3

12.11.15 14:49

 

„Postava OK – cca 170 cm, 60 kg, není sice v dnešním slova smyslu štíhlá, ale k velkým velikostem oblečení má daleko,“ teď jste mě dostala :D
Ale k šatům: tím, že jste starší, ještě nemusíte nutně jako starší vypadat a vyčnívat z davu usedlostí. Tím samozřejmě nechci, že se máte snažit vypadat jako puberťačka… Jestli ráda tančíte, ty na ilustračním fotu bych vážně nebrala, v těch tak maximálně převezmete šerpu… Takže asi tak, nebála bych se jít na takovou akci v dlouhých plesových šatech se slavnostním účesem (občas se mluví o tom, že se hosté nemají snažit přebít maturantky a nemají to tedy přehánět, ale vy jste maturantka!) Ovšem šaty bych si vybrala takové, aby mi seděly a abych si v nich ten ples užila, a pokud mám plesy ráda, tak abych si je mohla užít opakovaně.

Veroniq +3955/-460

12.11.15 19:45

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek