Maturitní šaty- zase

Vložit odpověď
Eowin.Rocks

10.1.15 00:14

Dobrý den,
chci se zeptat čistě jen na názor ohledně šatů co budu mít na svém maturáku. Protože tam mi to nikdo do očí neřekne. Sama jsem si je vymyslela, nechtěla jsem nic velkého a nařaseného, ale něco čím budou šaty jiné. Výstřih jako tenhle, myslím na mě nepůsobí vulgárně - nemám velká prsa. Přes bradavky budu mít tělové nálepky s krajkou. Výstřih bude ještě podstatně větší. Skoro do pasu. Doplňky budu mít ve zlatě a velice střídmé. Plus vysoké černé rukavičky a nízké kožené černé lodičky. Vlasy nejspíše vyčesané do jednoduchého drdolu hlavně to musí držet až do rána). Navíc sukně bude odepínací. Takže až mě přestane bavit ji tahat prostě jí zahodím a budu běhat jen v koktejlkách těsně nad kolena. Já maturák nijak neprožívám, mám ho jen z povinnosti. Nepotřebuju oslavovat něco co se ještě nestalo, s lidmi se kterými si nemám co říct. Ale přeci jen chci vypadat dobře.
Díky za komentáře :)

Btw, fotka je z první zkoušky u švadlenky. Takže je to jen nahrubo zastehované a sukně ještě není srovnaná ;).

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Tedy, pokud vám na maturitním plese nezáleží, je zvláštní, že věnujete tolik času vymýšlení šatů a prostě si nějaké nepůjčíte a neodbudete si to v nich…

Osobně myslím, že tento výstřih z fotky je ještě únosný, do hlubšího bych nešla. Obzvlášť budou-li koktejlky pod sukní na tělo a kratší než těsně nad kolena. Kromě krytek na bradavky budete možná potřebovat i lepící pásku na šaty. Pokud skutečně půjdete do ještě hlubšího výstřihu, pak je páska samozřejmost. Tenhle typ výstřihu, i když se to ušije přímo na tělo, se bude bez pásky dost pravděpodobně otvírat a jezdit do stran, takže se může stát, že i malá prsa v jisté chvíli vykouknou. A já bych tedy nechtěla, aby mi z šatů vykoukla prsa, byť s bradavkami překrytými krytkami.

Jinak tvar výstřihu mi připadá originální, zbytek je klasika: zlatá + černá, satén + krajka. Já bych sice preferovala buď satén, nebo krajku, protože mi připadá, že jde o dva docela výrazné materiály, ale tady to nevypadá špatně.

K dlouhým plesovým šatům se rukavičky nad loket sice nosí, ale vy píšete, že pak sukni sundáte. Jenže ke krátkým šatům už se zase nenosí dlouhé rukavičky. Navíc byste dlouhé rukavičky neměla během večera sundavat. Dos pravděpodobně budou také z výrazného materiálu a vy nakonec budete velmi… lesklá. Nejsem si jistá, že zrovna ve vašem případě to bude vypadat dobře. Nějak mě napadly Mariah Carey a Jessica Rabbit. Rukavičky mám ráda a připadají mi elegantní, ale tady mi to úplně nesedne. Nějak k nim preferuji menší výstřihy, než je ten váš. Ale nejsem si jistá, co říká etiketa nošení rukaviček o kombinaci velkého výstřihu a rukaviček. V tom mě tu snad někdo doplní :)

K těm krytkám. Pokud zůstane ten vršek z černého saténu takhle „tenký“, je dost možné, že krajková aplikace na krytkách se bude pod látkou rýsovat a to nebude vypadat dobře. Hladké krytky jsou jistější volba.

Proti šatům jako takovým nic nemám. Nejspíš v nich nebudete hvězdou třídy, ale oproti ostatním maturantkám jste byla v navrhování poměrně střízlivá, což oceňuji. Kdyby se vám podařilo ukočírovat ten výstřih, pak myslím, že to bude ok. :)

andiedvorakova +8745/-1219

10.1.15 02:05

 

Upřímně (je mi 33 let): šaty jsou spíš pro odvážnou matku maturantky Líbí se mi ten nápad s odepínací sukní. Na nějaká lepítka moc nespoléhejte, přeci jenom se na maturitním plese řádí a podle mého ten výstřih prostě neuhlídáte (zkuste se v tom výstřihu chodit, otočit, ohnout, nahnout přes stůl, vyskočit, dřepnout…). Moje zkušenost s vysokými rukavičkami je, že buď sjíždějí nebo se zařezávají do paže a vytvářejí na ní špek.

Lenka1234567 +94/-24

10.1.15 14:26

 

Mám 23 letou dceru a kdyby před čtyřmi lety chtěla na maturitní ples v šatech s tak hlubokým výstřihem, asi bych hodně hlasitě protestovala. Možná, kdyby v tom výstřihu byla alespoň nějaká vsadka, třeba i šifónová nebo tylová, bylo by to decentnější a hlavně by výstřih neměl tendenci při pohybu klouzat do stran a odhalovat i to, co nemá být vidět. To je výstřih možná na nějakou párty, ale na ples? Jinak černozlatá sukně vypadá honosně a nápad s koktejlkami, které jsou pod ní schované, je vtipný.

motiva +1351/-283

10.1.15 23:45

 

Mno, koukám, že tu jsou samé kladnější ohlasy, takže mi to nedá. Ty šaty mi přijdou jak od vietnamců. Vzor na sukni je staromódní, výstřih je podle mě nevkusný, materiál divný na tento střih a vůbec mi to celé přijde jak pro 40 letou ženu. Sukně vám dělá velké břicho a zadek. Ještěže tu není vyfocené, co se z toho stane, až odepnete sukni.

AnoNe +12727/-3081

11.1.15 16:36

 

Za mě je ten výstřih takhle tak akorát. Kdyby byl hlubší, myslím si, že je to už vulgární. Chápu, že na ples nejdete oslňovat, ale přece jen, pořád je to ples a společenská událost a určité mantinely by bylo vhodno dodržet. Jak už tu padlo, taky pochybuju, že si v těch šatech zatančíte, aniž byste ukázala, co nechcete, ač majitelka malého poprsí. Kdybyste byla host a ještě netančila a jen seděla u stolu, tak snad. Ale takhle se o uhlídatelnost podobně řešeného výstřihu dost bojím.

aailyyn +8057/-1745

10.1.15 16:51

 

Tento výstřih se dá s dlouhou sukní ještě snést, na krátkých koktejlách už bude působit vůlgárně. Rozhodně bych ho už nijak nezvětšovala, jinak to bude to jediné, co na vás bude poutat pozornost.

MaggieCassidy +1369/-364

11.1.15 13:28

 

A za mě je to peklo. Na živůtku se mi líbí jen ten tvar výstřihu, ale jestli bude větší, tak vám prostě to prso během večera vypadne, možná i s krytkou. Sukně taková hamatná, rozšiřuje vás a pásek ve zvláštní poloze, nedělám vám to pěknou postavu. Zkuste dát fotku až budou hotové, stejně s nimi teď nic nevymyslíte. Takže proč jste se vlastně ptala?

ProfZav +1469/-323

11.1.15 23:32

 

Kombinace zlata, černé krajky a saténu se k mladé dívce příliš nehodí, když jsem to otevřela a než jsem to přečetla myslela jsem si, že dotaz bude od matky co si vzít na maturitní ples dcery. Navíc celek vypadá dost pouťově a tržnicově. Pokud opravdu chcete tak velký výstřih (který se btw. na maturitní ples moc nehodí) tak sukně by měla být jednoduchá. Líbila by se mi k tomu např. dvouvrstvá hodní průsvitná vrstva a pod ní ve stejné barvě sukně druhá/spodnička, ale ne v černé, ale třeba v příčetných odstínech modré, zelené, žluté…

panmeloni +282/-32

11.1.15 17:05

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek