Můžu nosit pánské boty?

Vložit odpověď
eleonen

24.8.13 14:24

Před nějakou dobou mi praskla podrážka na teniskách, jelikož jsem si nemohla v obchodech vybrat zvolila jsem e-shop. Bohužel jsem byla nucena po měsíci zrušit objednávku, protože byly boty stále ve výrobě a nevěděli kdy budou schopni je dodat. Přes léto jsem si vystačila se sandály. Jenže nastává podzim a tak boty potřebuji (rozumějte:mám jen dvoje sandály, podzimní, zimní a dvoje lodičkdy)V obchodech jsem to vzdala. Jelikož mám 41, tak mám většinou problém s tím, že je vyprodaná nebo se mi boty nelíbí. Mnohem více se mi líbí pánské (klasické jednoduché a nepřezdobené). Tak se ptám jestli jsou vhodné ze zdravotního hlediska. Mužské chodidlo je obecně širší a to mám i já. Ale ohledně klenby a pod…nebude mít nošení negativní vliv?

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Pánské boty (sportovní) jsem si kupovala velice často, mám taky nohu 41-42 a pár let dozadu dámské v téhle velikosti skoro nešly sehnat. Neřekla bych, že bude běžná konfekční obuv jinak tvarovaná. Ortopedické vložky taky nejsou dělené na pánské a dámské ;-)

Dahllie +31569/-3983

24.8.13 14:34

 

Pokud bota sedí, tak proč ne. Ze zdravotního hlediska to nebude problém. Sama mám nohu 41 a sportovní boty mám tak půl na půl, něco dámské modely, zbytek pánské a uni. Často jsem vybírala jen podle barvy, protože ty boty byly takřka totožné.
Zas takové rozdíly ve tvarování boty nebudou, spíš širší/užší kopyto, a to přeci poznáte, jestli Vám bota sedí nebo ne.
Z estetického hlediska to pak závisí na určitém modelu, takže to hodnotit nebudu :)

terkaOl +655/-104

24.8.13 18:11

 

Mám úzkou nohu vel. 44. Pánské boty nosím naprosto běžné, protožě stejně tak běžně tuto velikost v dámském nenajdu. :)

Ichy +596/-95

25.8.13 16:27

 

Ze zdravotního hlediska je to asi jedno, stejně vždycky záleží na konkrétní botě, neexistuje univerzální mužská/ženská noha, na kterou by bota určená pro druhé pohlaví neseděla…
Ale myslím si, že sehnat pánskou botu ve vel. 41 bude daleko težší než sehnat dámskou 41, sama tuto velikost nosím a nikdy jsem si nevšimla, že bych měla omezený výběr.

barami +421/-103

24.8.13 15:13

 

Jistěže můžete nosit pánské boty, stejně jako mohou páni nosit dámské boty :D

Jirkátor +16464/-4174

25.8.13 18:54

 

Odpověď je jednoduchá. Ano, žena může klidně nosit boty prodávané jako pánské, když jí jsou.
Je pravda, že pánské boty bývají širší. Pro ženu s širšími chodidly je to pak dokonce výhoda, pro tu s úzkými samozřejmě moc ne.
Podstatné ale je, aby boty seděly a dobře se v nich chodilo - nikoliv co napsal výrobce na krabici nebo do které sekce je umístil prodavač.
Ony se ženské a mužské nohy ničím tak zásadním neliší. Rozdíl mezi průměrným tvarem (od velikosti odhlížejíc) ženské nohy a průměrným tvarem mužské nohy je daleko menší, než rozdíly mezi ženskýma nohama nebo mezi mužskýma nohama navzájem. (O něco větší je rozdíl mezi typickým rozložením tělesné hmotnosti, proto se ženám doporučují trochu vyšší podpatky* než mužům, ale tím se sportovní boty lišit nebudou. A zase, jak vysoké boty jsou optimální pro konkrétního člověka, nezáleží přímo na pohlaví, ale na velikosti člověkova zadku.)
*Myslí se prosté převýšení paty oproti špičce.

Eleanor Rigby +9295/-2867

25.8.13 01:59

 

Pozor, některé sportovní značky (např. Merrell) vyrábějí boty které jsou vyrobené speciálně pro ženské nebo mužské chodidlo.

Gorilka +10142/-4513

24.8.13 15:19

 

Myslím si, že pánské chodidlo velikosti 41 se anatomicky příliš neliší od dámského. Pokud Vám boty sedí (vždycky se dá do bot koupit ortopedická vložka) a líbí se vám, proč ne? :)

TeaS +255/-27

27.8.13 13:29

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek