Na co nechat přešít maxi šaty, které nesedí

Vložit odpověď
girl.or.element

20.7.12 22:53

Na začátku léta jsem si poněkud neuváženě zakoupila maxi šaty s velice špatným střihem k mé postavě. Jsou uplně stejné jako přiložená fotka. To, že mé postavě opravdu nelichotí, jsem bohužel jistila až za dýl. :(
Moje otázka je, na co nechat šaty přešít, abych je ještě něják využila? Přeci jen toje dost látky a taky mi je líto, je jen tak vyhodit.

Šaty jsou ve velikosti 38. Na urovní boků (tam, kde je pásek) je poměrně silná guma.

Děkuji moc za odpovědi :)

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Já nevím, přešívání je pro toho, kdo to bude dělat, daleko pracnější než ušití nové věci. Navíc si myslím, že se Vám to (u profesionální švadleny) vůbec nevyplatí. Možná jen to rozdělit na sukni a živůtek, jestli je to ale materiál, který stojí za záchranu. Na vašem místě bych se smířila s tím, že se nákup ne vždy povede, šaty někomu věnovala a koupila si nové.

klubo +10437/-4086

21.7.12 11:19

 

Ze sukně by se jistě dala přešít další sukně nebo klidně i dvě. Jde o to, co přesně Vám na šatech neslušelo, jestli šlo jen o ten podivný záhyb na břiše, tak by i ten živůtek šel dole začistit a nosit jako kratší top bez rukávů. Pokud šlo i o řešení prsou a absenci rukávů, je každá rada drahá, snad jen z nějakého pruhu sukně ušít ramínka. Škoda, že je sukně vrstvená a ne z jednoho nebo dvou dílů, pak by se s tím dalo pracovat mnohem lépe. To by pak šlo ze sukně ušít i tuniku nebo něco podobného, dle toho, z jakého jsou šaty materiálu, nicméně takhle… Těmi švy se další využití sukně než na sukni vylučuje, možná by šla nějaká alternativnější móda nebo potahy na polštáře. :D
Nicméně já s šitím ještě nějaké extra zkušenosti nemám, zručnější švadlena poradí lépe.

Aboladen +1635/-466

20.7.12 23:10

 

Jestli problém představuje jen ten sklad na břiše od gumy, tak bych se možná zkusila nejprve zbavit přešitím jen toho skladu - vypárat gumu, a napojit vršek tak jak je to na zbytku sukně, aby to od prsou dolů prostě jen volně splývalo.
Nebo to co tu už padlo sukně +tílko, kratší šaty.. :)

Chari +4139/-519

21.7.12 14:44

 

Pokud si to budete přešívat sama, tak bych navrhla (jako Aboladen) oddělit živůtek od sukně. Horní nařasený díl sukně do pasu výrazně zúžit, přidat zip a podšití (zpevnění) v pase nebo všitý pásek s knoflíkem, aby byla sukně v pase přiléhavá. Horní část (živůtek) také zúžit směrem k pasu, případně také všít krátký zip a eventuálně přidat ramínka ze zbylé látky z horního dílu sukně.
Pokud to zadáte švadleně, tak doporučuji jen v případě, že je to kvalitní látka nebo máte k přešití nějaký osobní důvod.

Zoe +2709/-400

22.7.12 11:58

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek