Na veceri s milionarem

Vložit odpověď
Josefka

17.4.16 18:31

Jakkoli to zní romantický, tak skutečnost je taková, že jdeme s mužem so rodině vily k jeho zaměstnavateli. Bude neformálně oceněn - spolu s dalšími 3 pracovníky - za 20 let příkladně práce pro firmu. A já nějak přesně nevím, co vybrat na sebe. Nejsem kalhotovy typ ale kalhotyvy kostým s lodickami by mi přišel nejlepší. Klasicky kostýmek v podání, jaké lze momentálně pořídit mi přijde nudny. Mam postavu výrazných presypacich hodit, takže i inspirace na webech nepřinesla ovoce - výrazně topy a 7/8 kalhoty mi nesluší. Ještě ke všemu jsem povahou rebel, jako šedá myška se necítím dobře. Napadne vás něco? Přidáte obrázek pro inspiraci? S obvyklými příležitosti problém nemivam, ptát se, co na svatbu nebo do divadla mi přijde úsměvné ale tentokrát jsem pěkně namydlena.

Najdete v encyklopedii: Hipster

 

no je sice pěkné, že jste rebel, ale v tomto případě je podle mě cokoli rebelského velmi nevhodné už jen proto, že tam jdete jako „doplněk“ muže, který je jednou z „osob večera“, tudíž by na vás neměla být upírána zvláštní pozornost.
neznáme jeho zaměstnavatele, v čem třeba chodí normálně, jestli v džínách, nebo má v práci dresscode, jestli chodí v obleku od rána do večera, v jakém oboru pracuje…což má na předpoklad, co bude mít pozvaná společnost pravděpodobně na sobě, abyste nebyla výrazně over nebo underdressed, také vliv. můžeme vám tudíž poradit ještě méně, než byste si poradila sama (protože tyto okolnosti znáte). navíc existuje možnost, že se znáte s manželovými spolupracovníky či jejich manželkami a máte tak možnost nenápadně či nápadně zjistit, v čem se chystají oni/ony.
domnívám se, že klasickými „malými černými“ v jakékoli barvě nic nezkazíte, kalhotovým kostýmem také ne, ani kalhotami s halenkou a sakem, které není kostýmové. pokud by se to zdálo s ohledem na okolnosti „moc“, tak místo saka svetřík. můžete zvolit nějaký zajímavý šperk nebo kabelku, určitě bych ale jako výrazný prvek nevolila cokoli z oblečení (sako, šaty).

Jiná Realita +246292/-57548

17.4.16 19:08

 

Než se budu věnovat oblečení, tak nechápu ten přístup, když šéf pozve zaměstnance domů. Pokud šéf pozve zaměstnance např. na večeři k sobě domů, tak předpokládám, že je to hlavně projev důvěry a ne, že se chce vytáhnout vilou. Zároveň se bude jednat zřejmě o organizovanou akci a ne o situaci, kdy tam šéf klohní v kuchyni jednohubky. V zahraničí jsou takové akce dost běžné, třeba je šéf cizinec nebo se jen inspiroval. Nevidím na tom nic divného a rozhodně to podle mě není důvod po 20 letech měnit zaměstnavatele …

Teď k oblečení - tazatelka skutečně neposkytla moc informací, ze kterých by se dalo vycházet (obor podnikání, postavení manžela ve společnosti, dress code ve firmě apod.). Nicméně souhlasím, že malé černé, třeba se sáčkem, kdyby bylo chladno jsou ideální. Spíš bych dala důraz, aby pořádně seděly a nebyly z levného materiálu. Doplnit potom doplňky (kabelka, šperk, šátek - zase spíše důraz na kvalitu než kvantitu nebo výraznost).

Jdete jako doprovod, proto byste měla doplňovat a reprezentovat manžela, nikoliv jej zastínit (jako družička na svatbě).

Afiag +4792/-445

18.4.16 09:40

 

Když už by mi mělo přijít něco legrační, tak to, jak pani tazatelka nazvala nabubřele dotaz „Co na večeři s milionářem“ Jsem si v první chvíli myslela, že vyráží na večeři ve dvou s pohádkově bohatým mužem a že se v názvu inspirovala nějakým filmem. Musíme si přiznat, že milionář je dneska kdekdo - vesnickej buran žijící ve statku v Horní dolní stejně tak chlap žijící v panelákovým bytě na sídlišti (samozřejmě za předpokladu, že nemovitosti vlastní). Jinak bych volila nějaké střídmé šaty s vkusným doplňkem.

Andyhana +293/-95

19.4.16 09:33

 

Vy jste to tady teda schytala, nejen za to, že jste rebelka, ale dokonce i za manželova zaměstnavatele… Viděla bych to taky nejspíš na LBD, záleží na tom, v čem jde manžel. Pokud v obleku, což předpokládám, tak budou ideální.

kohlida +1470/-333

18.4.16 10:54

 

Pokud není předmětem podnikání dotyčného provoz nočních klubů v pohraničí, pak to jistí malé černé (a ne nutně černé). Bižuterii bych se vyhla obloukem, pokud vlastníte nějaký ladící elegantní šperk, zakomponujte jej, pokud ne, raději šperky vynechte. Ozvláštnit to můžete třeba zajímavými botami nebo netradičně střiženým sakem, ale takováto situace vskutku moc prostoru k rebelii nenabízí, aniž by hrozilo, že negativně ovlivníte manželovu pozici.

Godiva +67/-8

21.4.16 02:28

 

Zvolila bych rozhodně jednoduché šaty z pružného úpletu nad nebo po kolena a 3/4 nebo dlouhým rukávem, k tomu výraznější šperky, bižuterii. Na vrch trenčkot, kabát, sako. Do ruky psaníčko. Šaty jsou univerzální a nezradí vás, ani když budete sedět u stolu/zapadlá v gauči, bude tam vedro/zima.

VandaRybna +53391/-24830

18.4.16 17:17

 

Odměnou je, že se svým zaměstnancům pochlubí „rodinnou vilou“? Ach. No, otázka je, jestli je to vedoucí autobazaru na menším městě nebo šéf banky (což asi ne).. Ale malé černé jsou OK v každém případě. Jinak mi to připadá trochu legrační…

Lynx +1185/-153

17.4.16 21:04

 

Legrační to je a trapně blbé ještě víc. Slovy mé babičky, ona by jedna taky taky mohla zůstat u škopku s nádobím.
Normální lidé, i kdy mají tu rodinnou vilu, si do ní nezvou zaměstnance.¨Něco je špatně,změnila bych zaměstnavatele.

+/-

18.4.16 00:12

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek