Neformální teambuilding

Vložit odpověď

13.7.15 20:35

Ahoj,
Po spoustě let mě zase jednou čeká teambuilding. Bude to v Brně v salonku tříhvězdičkové restaurace, jakožto celý tým se uvidíme poprvé. Je to český tým freelancerů na volné noze, kteří pracují pro nadnárodní společnost, celá událost má trvat asi tři nebo čtyři hodiny, v plánu je krátké školení a pak nějaké ty hry a aktivity. Na teambuildingu jsem byla naposledy před pěti lety, ale to byly outdoorové aktivity, takže oblečení bylo jasné.
Přemýšlela jsem, že bych si vzala kombinaci červených kalhot a delšího pruhovaného trika s lodičkovým výstřihem. pro inspiraci přikládám fotky, to moje je s krátkým rukávem, ale jinak velmi podobné – žabky si samozřejmě odpustím, doplním to pravděpodobně hnědými lodičkami na nižším podpatku nebo sandálky na klínku, podle počasí.
Myslíte, že na podobnou akci je to dostačující? Nerada bych byla overdressed ani za šedou myš. Pokud by červené kalhoty byly příliš agresivní, vzala bych si tmavě modré.
Ještě doplním, že měřím 158 cm, vážím 50 kilo, postavu mám přesýpací hodiny trochu širší dole, je mi čerstvých třicet jedna a profesí jsem překladatelka (totéž dělám pro korporát). Moc děkuji za všechny rady a tipy!

https://www.pinterest.com/…48339738921/

Najdete v encyklopedii: Hipster

 

Já jsem se s neformálním teambuldingem několikrát napálila. Myslela jsem si, že o bude neformální a nakonec tam byli všichni v obleku a kostýmech. Pokud bych měla radit, tak za mě červené kalhoty ano, ale místo trička bych dala blůzu a boty s plnou špičkou, ale volnou patou na nižším podpatku.

MP scully: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Clementin +252/-106

14.7.15 08:41

 

Pokud se bojíte, že budete na neformálním teambuildingu málo formální, tak bych ty kalhoty a triko/svetřík doplnila třeba letním bílým sakem, které můžete případně kdykoliv odložit a třeba náhrdelníkem nebo šňůrou korálů v barvě kalhot. Tříhvězdičkový hotel napovídá, že o žádnou vysoce formální akci nepůjde.

MP scully: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Saxofon +4205/-1303

14.7.15 14:32

 

Ono hodně záleží jak má ta která firma nastavenou firemní kulturu obecně. Pokud by u nás bylo něco prezentováno jako neformální teambuilding, tak by klidně spousta lidí přišla v v bermudách a žabkách.
Ale když přihlédnu k tomu, že je firemní dress code přísnější, tak mně navrhovaná kombinace přijde naprosto ok a splňuje požadavky neformálního oblečení. A pokud někdo na neformální teambuilding přijde v kvádru, tak je to podle mého stejné nerespektování dress code, jako pokud do divadla půjdu v džínech… Na druhou stranu, pokud to není celodenní akce, tak prostě někteří mají před tím nebo potom pracovní povinnosti které třeba dress code vyžadují.

MP scully: Odpověď mi pomohla, děkuji!

panmeloni +282/-32

16.7.15 09:11

 

pro mne je Vaše kombinace přijatelná, záleží na tom, co od teambuildingových her očekávat, asi bych také provedla sondáž mezi kolegy, které znáte a můžete s nimi tímto tématem neformálně navázat na jinou konverzaci… já ráda nosím kalhoty, takže preferuji kalhotové varianty, nicméně ani sukně nemusí být příliš.

LIŠKA 007 +3/-0

27.7.15 18:36

 

Vámi zvolená varianta se mi moc líbí, ale také bych vzala bílé volnější sako, co kdyby náhodou a líbili by se mi k tomu i modré mokasíny. Ale jinak myslím, že v tom úplně v pohodě můžete jít. A pokud máte hrát nějaké hry, tak to rozhodně nic formálního nebude.

NellieLovett +29714/-5496

14.7.15 16:32

 

Já nevím, neznám Vás (Váš styl) , což samozřejmě ztěžuje každou odpověd. Ale kdyby šlo o mě vzala bych si šaty , něco ala Lady v London, ale bez spodničky a spíš z těch umírněnějších variant. Nebo něco podobného co ted dávala jedna uživatelka do galerie s tím, že jsou to pro ni šaty na "lítačku " po městě :

https://www.modnipeklo.cz/inspirace/3168/

Ale to už se dostávám k jádru problému. Já jsem skutečně zvyklá si takové šaty vzít i normálně třeba když jdeme s ročním synem do místní restaurace na meníčko (maloměsto) , nebo na nákup do Olympie, nebo prostě na odpolední návštěvu u babičky. Prostě je léto, já ty šaty mám a normálně je nosím a nepřipadám si v nich overdress. A to je právě ten problém, protože takový člověk, se v těch šatech cítí dobře, uvolněně, sebevědomně prostě uvěřitelně a i okolí ho tak pak vnímá. I kdybych teda dorazila takto na teambuilding a všichni okolo byli v jeansech a tričku nepřipadala bych si overdress , prostě normálka, to se mi holt stává neřeším to. Otázka je, jak to máme Vy. Pokud byste totiž přišla do kolektivu takto oblečená a ostatní měli jeansy a Vy měla pocit, že prostě nezapadáte, tak byste se necítila ve své kůži. Asi by Vám to bránilo chovat se uvolněně a pokazilo dojem z celé akce a i ostatním dojem z Vás. Takže pokud je Vaše priorita opravdu zapadnout a přijít tak, jako většina, asi bych se spojila ( třeba přes chat) s nějakou kolegyní/kolegou , kterou znáte blíže a trochu vysondovala, co si bere on/ona. Pokud by ani to nikam nevedlo, vzala bych si to, co v rámci svého šatníku/osobného vkusu považuji za adekvátní oblečení do restaurace/práce. Jako varianta s kalhotami pro mě třeba připadá v úvahu ještě pletená letní halenka + šperk, to vypadá taky moc hezky.

AnaKarenina +4690/-1312

14.7.15 11:17

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek