Nové boty - pálení za palcem

Vložit odpověď
Lightshadow

9.10.14 15:58

Dámy, prosím o radu. Mám nové boty, kožené, podpatek nízký, asi 5cm, jsou uzavřené, tudíž v nich noha nelita. Měla jsem je 2× na sobě a obě nošení me začalo pálit/bolet bříško za palcem + se postupně přidá to vyklenuté místo mezi palcem a patou (snad rozumite, nevím jak jinak popsat). Jen na jedné noze a jen toto místo. Dá se s tím něco dělat? Je šance, ze až boty více rozslapnu, tak to přestane? Nebo je to vada boty a tedy i věc na reklamaci? Vložky nevím, jestli by se mi do boty vešly, jelikož mi jsou akorát. Nikdy, ani u levných syntetických bot, jsem se s tím nesetkala a to podpatky mám i vyšší.

Najdete v encyklopedii: Kůže

 

nevsimli ste si nahodou, ze vam vybocuje/vyrasta do boku na nohe kost pod palcom?? vola sa to hallux, ja to mam uz par rokov, tiez len na jednej nohe, kost mi vyrasta nielen do strany, ale aj smerom nahor a nadol a obcas ma to v topankach boli. vacsinou mam taku skusenost, ze to proste po case preboli a kozene topanky fakt aj dost povolia, takze je sanca, ze to prejde…
http://www.experto.de/hallux-valgus-1280px-1024px0.jpg

Lightshadow: Odpověď mi pomohla, děkuji!

plummy +1135/-179

9.10.14 19:40

 

bohužel to vypadá, že se vám hlásí nějaké problémy s klenbou nožní, asi by to chtělo konzultaci s ortopedem.

Atrofie +6226/-1528

9.10.14 17:03

 

Bohužel na reklamaci to nebude, pokud tam není viditelně nebo pohmatem něco navíc nebo jiná obdobná skutečná vada, tak je to prostě nejspíš střihem obuvi, který Vám nevyhovuje, přestože se to asi projevilo až po delším nošení, než je pouhé vyzkoušení na prodejně. Radu pro Vás ale nemám, jedině zkuste ještě počkat, jestli se nošením trochu neroztáhnou, pokud v nich noha nejezdí, nic bych tam asi necpala…

Lightshadow: Odpověď mi pomohla, děkuji!

kohlida +1469/-332

9.10.14 17:26

 

Zkuste v nich nějakou dobu chodit doma a to tak, že si na nohy natáhnete namočené ponožky. Tím se boty velice rychle roztáhnou.

+/-

9.10.14 18:03

 

Boty dál noste, třeba jen na kratší vzdálenosti a ne na celý den, než se roztáhnou. Problém bude nejspíš jednak střih boty (proto se to projevilo až u těchto a ne u jiných) a pak také fakt, že máme dvě nohy a ty nejsou identické - je to jako s prsy, s polovinami tváří atd. Vždycky je tam nějaký rozdíl, někdy výrazný, ale častěji tak malý, že si ho běžně nevšimneme. To je asi důvod, proč vás trápí jen jedna noha. Postačí rozdíl milimetru nebo dvou a už je to v botě znát. Občas se tak ale můžou i projevit už dávno zahojená zranění, ne po všech se vše na milimetr vrací do původní podoby (já si třeba na nohou zlomila dva prsty a ačkoliv srostly dobře a v bože se to neprojevuje, nejsou naprosto stejné, jako byly před zlomeninami). Je tam asi hodně faktorů, ale je možné, že máte v daném místě jeden kloub o maliličko vybočenější, širší. Ale výhodou kožených bot je, že se podle toho roztáhnou, takže podle mě problém brzy zmizí.

andiedvorakova +8745/-1219

10.10.14 17:25

 

Před několika lety jsem nařkla v duchu Baťu,že mi tohle udělaly jejich drahé mokasíny…mechci Vás děsit,ale s reklamací zřejmě nikde neuspějete,protože se jedná buď o hlásící se hallux nebo o problém s plochonožím.Vím o čem mluvím,jsem po opakované operaci halluxů a mám implantát klubů palce nohy.A začalo to stejně-nářkem na boty.Já jsem to nechala chvíli „vyhnít“,ale Vy můžete díky Módnímu peklu leccos napravit - zajděte si k podiatrovi nebo k ortopedovi.Samozřejmě Vám přeji aby to spravila reklamace bot!!!

Fejgele +281/-88

11.10.14 18:13

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek