Hledání osobního stylu (14 let)

Vložit odpověď
pekelnice

18.4.12 17:04

Dobrý den, je mi 14 let a ráda bych si našla nový styl.. Neměly by to být jen džíny ale zas nic až příliš elegantního. Děkuji za obrázky či odkazy a rady

 

Holka hledání svého vlastního stylu je běh na dlouhou trať. Experimentuj, jak chceš, i kdyby to mělo pak vypadat blbě. V tomhle věku se každá hledá a je to nejlepší čas na zkoušení nových věcí, aniž by to působilo blbě, ale jako naopak záměr. Inspiruj se stylama, která tě zajímají (hop hop, emo, scene, gothic, punk, barbie, lolita a já nevím co všechno je) a míchej to s tím, co máš doma. Popřípadě, jestli seš šikovná, tak si zkoušej vyrábět vlastní věci.
Pokud nejseš ten typ teenagera, co má cokoliv, co si řekne u rodičů, tak penězma rozhodně neoplýváš. Zapojit fantazii a hrát si. AŤ ŽIJE MLÁDÍ!

seznam.mih +10086/-4562

18.4.12 18:24

 

Styl není o tom, že koukáš na obrázky, a okopíruješ, co se ti líbí. Zkus to ze sebe, bez obrázků.

Ani +7632/-2740

18.4.12 18:52

 

Experimentovat, experimentovat!
Prošla jsem si sama snad každým stylem a vždy po čase ho opustila, protože jsem se necítila dostatečně přirozeně. Nakonec jsem ve dvaceti ukotvila u šatiček, punčocháčích, svetřících, čelenkách ..prostě „holčička“ vzhled a nepřipadala jsem si nikdy lépe :) Nosit sukni a šaty není vždy jen o eleganci. Můžeš si vyhrát s barvama a doplňkama.

Darling Andrea +97/-39

19.4.12 11:17

 

Mě se podařilo projít si hodně stylů od skejťačky, přes alternativu a skončila jsem nenucené elegatní s důrazem na vysoké podpatky.
Ale tím vším jsem si prošla postupně, vlivem okolí, zamilováním si módních časopisů…příjdeš na to sama. Rozhodně bych to nedělala rozhodnutím „teď změním styl“ a podle sebe vím, že se tak často uvažuje. Inspiruj se lidmi kolem sebe (nekopíruj), koukej do časopisů, na blogy a časem se ti utvoří typy oblečení, ke kterým se budeš vracet nejčastěji a to bude to pravé ořechové :)

sarinka.v +3494/-1306

19.4.12 20:50

 

Džíny, tričko, kabátek nebo sáčko. Nebo naopak sukně, halenka, svetr. Něco musí být dívčí a něco dámský prvek. POkud se chceš držet jednoho, dej džíny,tričko, svetr (mikina), pak už musíš na zjímavosti dodat pomocí doplňků (čelenka a zajímavá kabelka, boty ..) Na začátku každé sezóny si najdi barevnou kombinaci, které se budeš držet, pak už je to jednoduché. Barvy jsou polovina úspěchu,

Katbet +49/-25

22.4.12 11:19

 

Já hledám vlastní styl dodnes (už jsem překročila třicítku). Myslím si, že ten svůj styl najde žena - pokud hledá - běžně až mezi třicítkou a čtyřicítkou, nebo nejdřív po třicítce, do té doby je to hledání, zkoušení a experimentování, střídání různých variant, no a taky boj s lidmi, kteří ti chtějí nějaký styl vnutit (matka, tchyně, spolužačky, redaktorky z módních časopisů apod.)… Ve čtrnácti člověk ještě hledá sám sebe, teprve začíná zjišťovat, kdo je a kam patří, tohle je právě ta doba hledání a experimentování, v tomhle věku si můžeš dovolit zkoušet různé styly a různé kombinace, klidně i bláznivější… ale ten styl se stejně ustálí až v dospělosti. Tedy alespoň podle mé zkušenosti. Takže se určitě ani ve dvaceti netrap tím, žes ještě nenašla svůj styl. Nos, co ti bude příjemné, a netlač na pilu, ono se to „vystříbří“ :-) Dívej se kolem sebe, všímej si, co se ti líbí na druhých, ale zároveň přemýšlej sama o sobě a o tom, jaká jsi a co se hodí k tobě, co bys chtěla svým stylem vyjadřovat (móda je způsob neverbální komunikace)… a ono se to postupem času začne rýsovat ;-) Ale rozhodně je fajn, že o tom přemýšlíš už v tomhle věku.

Karin +43234/-7501

25.4.12 09:28

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek