Obarvení krajky

Vložit odpověď
martinarie

9.9.16 10:03

Dobrý den,

mám doma bílou lemovací bavlněnou krajku a potřebovala bych jí obarvit na režnou/smetanovou. Poradíte prosím čím? Nemám vůbec žádnou zkušenost s barvením, prolétla jsem nabídku e-shopů, ale nenarazila jsem na tuto konkrétní barvu, mají spíše výrazné odstíny. Nebo si budu muset tuto barvu nějak namíchat? S jakou značkou máte dobré zkušenosti? Poradíte i konkrétní e-shop? Děkuji.

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

Pokud vim, tak spolehlive funguje barveni cajem (tj cerny caj, vyluhovany - do toho se hodi ta krajka, prize, proste co chcete). V drevnich dobach nedostatku galanterniho zbozi (tj pred rokem 1989) to tak zenske delaly. Funguje to, a sama si pri procesu urcite miru zabarveni. Jen si uz nepamatuju jak se ustalovalo, asi octem… Pouzivalo se asi spis na krajky, co se nepraly jako bezne pradlo, ale byly spis dekoracni.
Jinak je fakt krajek dnes ke koupi spousta, na e-shopech asi ne, na to ja to asi moc male a levne zbozi, ale v kamennych galanteriich uplne bezne sezenete.

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

milajda +12/-1

9.9.16 15:48

 

Jaký máte důvod to barvit? Pokud té krajky nepotřebujete opravdu velké množství, bude lepší a možná i levnější koupit krajku přímo v požadované barvě (smetanovou nebo režnou jsem určitě viděla), je to docela levná záležitost

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

kohlida +1469/-332

9.9.16 12:26

 

Jestliže opravdu budete barvit, na zeslabení odstínu stačí bohatě použít barvu v nižší koncentraci (půl pytlíku, čtvrt pytlíku do stejného množství vody) a barvit kratší dobu. V každém případě si dělejte zkoušku na ustřiženém kousíčku - namíchat roztok, namočit kousek na příslušnou dobu, vyndat a nechat uschnout. Po uschnutí barva teprve sedí.

Takhle jsem se snažila chytnout konkrétní odstín růžové a spotřebovala jsem asi 8 vzorečků, ale trefila jsem to.

Evženie +2337/-330

17.9.16 14:40

 

na režnou či smetanovou to bude opravdu nejjednodušší koupit,
nicméne na tyto barvy se jednoduše barví černým čajem nebo odvarem z cibulových slupek, jinak obecně na bavlnu se dají bez problémů sehnat barvy jako je Duha/Iberia a podobné, v různých výtvarných potřebách vám poradí

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Moir +23898/-3817

12.9.16 09:56

 

Z přírodních barviv jsem na bavlnu kdysi zkoušela odvar ze zelených ořechových slupek, s výsledným nádechem hnědobéžové, cibule bude podle mě více dozlatova.

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

miraflores +850/-8

12.9.16 11:25

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek