oblečení na pohřeb

Vložit odpověď
Ajeenka

2.9.15 11:07

Zdravím milé pekelnice, potřebovala bych poradit s výběrem oblečení na pohřeb, klasický vesnický - v kostele, poté pěšky průvod až na hřbitov, jedná se o zesnulého manželova strýce, takže ne úplně nejbližší rodina,účastnila jsem se několika pohřbů ve městě - vždy ve smuteční síni a to bylo celé,zde se ale velmi dodržují všechny tradice,přesné určení kdo smí nést rakev z kostela, kdo smí spouštět rakev do hrobu atd. Ptám se tedy, mám černou pouzdrovku, černé sako a černé klasické lodičky, musím mít i černou halenku a černé punčochy, nebo už je to moc? Nebo si mohu dovolit tělové silonky a halenku v nějaké decentní barvě,ať nevypadám jak sicilská vdova. Děkuji

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Milá tazatelko, etiketa praví, že čím vzdálenější pozůstalá/ý zemřelému tím více se může odchýlit od černé (do tmavě modré, hnědé apod.). Jste spíše vzdálenější příbuzná, proto bych se nebála vzít si jinou než černou halenku a tělové silonky. I tak bude jasné, že jste se oblékla podle dress code pro tuto příležitost. Zkušenosti s pohřby mám bohužel bohaté :) Dobře to zvládněte a buďte manželovi a pozůstalým oporou.

Ajeenka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Holkazpodkroví +2876/-769

2.9.15 11:53

 

Jakožto poměrně častá návštěvnice pohřbů vám radím - černé punčochy určitě, starší ročníky si na to dost potrpí. Pamatuju si, jak jsem v pubertě, v srpnu ve 30 stupních, musela mít na dědův pohřeb šaty s dlouhým rukávem a černé punčochy, protože babička na tom trvala a asi by jí trefilo, kdybychom to všechny neměly.
Takže pokud jde o tradiční pohřeb, vemte černé silonky, starší dámy se budou moci soustředit na truchlení a ne na vaše nohy. :)

Hodně síly vám i manželovi.

Ajeenka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

moi-bebe +2207/-788

4.9.15 09:53

 

Já jsem měla tmavě modré šaty i na pohřbu vlastního otce a myslím, že přesto nikdo nepochyboval, že je to pro mě velká ztráta. Nebyl to ale klasický pohřeb do hrobu s průvodem na hřbitov. Souhlasím s Holkazpodkroví, halenku můžete mít „nečernou“, ale vyhnula bych se výrazným barvám. S bílou nic nezkazíte.

Ajeenka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

dagur +4358/-848

2.9.15 19:52

 

Pokud budete mít to sako celou dobu na sobě, tak například tmavěji modrá halenka nebude špatná volba. V případě tělových silonek už si nejsem úplně jistý, nějaké průhlednější černé by asi byly vhodnější.

Ajeenka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jirkátor +16464/-4174

3.9.15 08:09

 

Bez ohľadu na dedinu alebo mesto : Slušnosť resp. aj úcta k pozostalým káže čierne veci. Vydržíte aj v čiernych punčochách.
Biela blúzka len vtedy, keď bude vidieť iba golier.
Verte, že keď budete následne hodnotiť svoje oblečenie, akékoľvek odchýlky od čiernej /tmavomodrá, tmavohnedá, svetlé punčochy / Vám nebudú pripadať dobré a vhodné a možno sa budete hnevať a snáď aj ľutovať.

Ajeenka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Hedike +26/-48

5.9.15 14:30

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek