oblečení na pohřeb

Ajeenka

02.09.15 11:07

Zdravím milé pekelnice, potřebovala bych poradit s výběrem oblečení na pohřeb, klasický vesnický - v kostele, poté pěšky průvod až na hřbitov, jedná se o zesnulého manželova strýce, takže ne úplně nejbližší rodina,účastnila jsem se několika pohřbů ve městě - vždy ve smuteční síni a to bylo celé,zde se ale velmi dodržují všechny tradice,přesné určení kdo smí nést rakev z kostela, kdo smí spouštět rakev do hrobu atd. Ptám se tedy, mám černou pouzdrovku, černé sako a černé klasické lodičky, musím mít i černou halenku a černé punčochy, nebo už je to moc? Nebo si mohu dovolit tělové silonky a halenku v nějaké decentní barvě,ať nevypadám jak sicilská vdova. Děkuji


Reklama

 

Milá tazatelko, etiketa praví, že čím vzdálenější pozůstalá/ý zemřelému tím více se může odchýlit od černé (do tmavě modré, hnědé apod.). Jste spíše vzdálenější příbuzná, proto bych se nebála vzít si jinou než černou halenku a tělové silonky. I tak bude jasné, že jste se oblékla podle dress code pro tuto příležitost. Zkušenosti s pohřby mám bohužel bohaté :) Dobře to zvládněte a buďte manželovi a pozůstalým oporou.

Ajeenka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Holkazpodkroví +2870/-766

02.09.15 11:53

 

Jakožto poměrně častá návštěvnice pohřbů vám radím - černé punčochy určitě, starší ročníky si na to dost potrpí. Pamatuju si, jak jsem v pubertě, v srpnu ve 30 stupních, musela mít na dědův pohřeb šaty s dlouhým rukávem a černé punčochy, protože babička na tom trvala a asi by jí trefilo, kdybychom to všechny neměly.
Takže pokud jde o tradiční pohřeb, vemte černé silonky, starší dámy se budou moci soustředit na truchlení a ne na vaše nohy. :)

Hodně síly vám i manželovi.

Ajeenka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

moi-bebe +2193/-787

04.09.15 09:53

 

Halenku bych klidně vzala v jiné, tlumené barvě nebo bílou, smetanovou. Punčochy bych si ale na tuto příležitost vzala určitě černé, abyste zdůraznila příležitost a nevypadala jak bankovní úřednice v business oblečení.
Pro zajímavost: dříve (70., 80. léta) se černé punčochy běžně vůbec nenosily (třeba moje maminka vůbec ne), měla jedny, když šla někomu na pohřeb. Ani jako starší se nenaučila nosit černé punčochy, pořád jí to evokuje pohřební.

Ajeenka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

JarkaJ +4630/-978

03.09.15 10:07

 

Já jsem měla tmavě modré šaty i na pohřbu vlastního otce a myslím, že přesto nikdo nepochyboval, že je to pro mě velká ztráta. Nebyl to ale klasický pohřeb do hrobu s průvodem na hřbitov. Souhlasím s Holkazpodkroví, halenku můžete mít „nečernou“, ale vyhnula bych se výrazným barvám. S bílou nic nezkazíte.

Ajeenka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

dagur +4214/-839

02.09.15 19:52

 

Pokud budete mít to sako celou dobu na sobě, tak například tmavěji modrá halenka nebude špatná volba. V případě tělových silonek už si nejsem úplně jistý, nějaké průhlednější černé by asi byly vhodnější.

Ajeenka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jirkátor +16196/-4112

03.09.15 08:09

 

Bez ohľadu na dedinu alebo mesto : Slušnosť resp. aj úcta k pozostalým káže čierne veci. Vydržíte aj v čiernych punčochách.
Biela blúzka len vtedy, keď bude vidieť iba golier.
Verte, že keď budete následne hodnotiť svoje oblečenie, akékoľvek odchýlky od čiernej /tmavomodrá, tmavohnedá, svetlé punčochy / Vám nebudú pripadať dobré a vhodné a možno sa budete hnevať a snáď aj ľutovať.

Ajeenka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Hedike +23/-48

05.09.15 14:30

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Na předávání cen v pyžamu po dědečkovi

V Americe se uskutečnilo každoroční předávání cen Teen Choice... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama