Oblečení na svatbu - svědkyně

Vložit odpověď
jasppis

9.5.15 20:40

Moc prosím o nápady. V červenci budu svědčit :-) na „vesnické“ svatbě. Obřad i hostina na stejném místě (dvůr popř. louka). Problém je v tom, že mi šaty prostě nesluší. Opravdu. Ani pouzdrové, ani jednoduché, krátké, dlouhé, řasené… jediné, které jsem nezkoušela, byly s korzetem a ty by působily nepatřičně snad na každé svatbě, natož vesnické. Prosím, poradíte nějaké kousky? Nevěsta šaty (naštěstí) nevyžaduje a barva je jí zatím jedno.

Děkuju za tipy :-)

Najdete v encyklopedii: Šaty pro těhotné nevěsty

 

Jak říká Milli, kalhotový kostým je také řešení, pokud jste přesvědčená, že šaty skutečně nejsou nic pro vás. A ono i kdyby to bylo jinak a byl to jen váš osobní pocit, tak je to stejně jedno. Když se v šatech necítíte dobře (a není nezbytně nutné si je vzít), tak nemá cenu se do nich za každou cenu soukat.

Možností je i jumpsuit:
http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=46117773
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/32287016661_4/Formal-Plus-Size-Black-Sexy-fitted-Strapless-Jumpsuit-with-Pleated-Bust-Origami-Fashion-Women-Jumpsuit-Rompers.jpg
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1869759267_1/Evening-Formal-Wide-Leg-Jumpsuits-For-Women-Side-Split-Cut-Out-Fluorescent-Blue-Orange-Black-Wholesale.jpg

Zkuste, co vám bude slušet. A když je to vesnická svatba, tak k těm oblekovým kalhotám můžete vzít třeba jen halenku a nechat sáčko doma.

andiedvorakova +8745/-1219

10.5.15 13:36

 

Moje svědkyně měla kalhotový kostým a moc jí to slušelo. Není sukňový/šatový typ a vybrala dobře střih i barvu.
Neuvažovala jste o nějakém pěkném letním kalhotovém kostýmu (příp. kalhotách a halence)?

Milli +22527/-3010

10.5.15 10:41

 

Tady souhlasím s Andydvorakova. I když jsem 100% přesvědcená , že existuje střih šatů, který by Vám sedl jako ulitý ( protože prostě pro každý typ postavy existuje nějkolik typů střihů, které jsou ideální) tak pokud prostě šaty z nějakého důvodu nemáte ráda, tak proč ne kalhotový kostým. Koneckonců bude to zajímavé oživení. Já jsem jednou viděla svědkyni taky na svatbě v kostele v krásném kalhotáku a moc jí to slušelo. Jenom dodám, že pokud kalhoty, tak skutečně kostým ( varianta kalhoty a nějaká halenka mi prostě přijde nepostačující. (To je zase výhoda těch šatů, že ty vypadají slavnostně sami o sobě) . No a samozřejmě perfektní střih i materiál.

AnaKarenina +4690/-1312

10.5.15 20:55

 

Pokud šaty nenosíte , chce to kalhotový kostým. Ale jak napsala už AnaKarenina, opravdu kvalitní kalhotový kostým, žádné černé kalhoty s blůzkou, co je obvyklá uniforma do kanceláře.
Variantou by mohl být i overal, ale chce to opravdovou kvalitu. To, co jsem viděla v některých obchodních domech, to jsou spíše dupačky z otřesného materiálu. Pokud jste z Prahy, doporučuji návrhářku Petru Kociánovou. Ta dělá naprosto úchvatné overaly a cenově je to únosné.
Možná vaše marné hledání šatů vychází z bídné nabídky mnohých obchodů. Jen pro ilustraci. Já jsem sukňový a šatový typ, přesto se budu vdávat v dlouhé kalhotové sukni a k tomu jsem zvolila korzet. Nikdy bych si nemyslela, že budu mít kalhoty. A je to opravdu jen o tom, že jsem se svěřila do rukou odborníka.

Clementin +252/-106

11.5.15 18:14

 

Mě se svědkyně v kalhotových kostýmcích nelíbí. Není to podle mě oblečení pro ženu na svatbu. šla bych so společenského overalu, nebo do kalhotové sukně. Každopádně doporučuji, abyste se domluvila hlavně s nevěstou. my tedy měli na svatbě dva svědky a když si kupovali kvádra, taky se nás ptali, jakou barvu si mají koupit atd. aby to nějak „nepokazili“. Je vhodné se zeptat, v jakém duchu se svatba ponese, jestli budou mít nějaké téma. My třeba měli svatbu hodně sladěnou a i obyčejní hosté se ptali, jestli něco honosnějšího, nebo jednoduššího si mají obléknout…

xx.tina +3/-1

14.5.15 11:36

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek