oblečení pro maminku nevěsty

Vložit odpověď
shirla

16.1.13 22:12

Ahoj všem,
v létě se vdávám a tak pomalu začínáme shánět oblečení i pro mojí, popř. přítelovu mamku. Problém je ovšem v tom, že moje mamka moc nedá na elegantní oblečení-pro vás tady na MP, by byla asi pekelná. Ráda nosí volnější trička, v upnutém se necítí dobře-má větší poprsí a bříško:-), ale zase má, oproti tělu, štíhlé nohy a zadek, prostě typické jablko. Prosím poraďte mi nějaké oblečení na mojí svatbu, já bych si představovala nějaký kostýmek, ale to, co jsem zatím viděla, se mi teda moc nelíbilo. Prostě to bylo takové to typické pytloidní. Ale obávám se, že nevím, co jiného se dá vymyslet, ale věřím, že tady máte víc nápadů, zkušeností, co poradit.

Najdete v encyklopedii: Šaty pro těhotné nevěsty

 

Píšete, že maminka nemá ráda elegantní oblečení a preferuje volná trika. Z toho usuzuji, že v kostýmku by se moc necítila. Navíc bude svatba v létě a maminka má pěkné nohy - to všechno dohromady volá po šatech. Asi ne dlouhé, jelikož ty bývají vyhrazeny nevěstě, ale nějaké v délce cca po kolena, klidně volnější, jestli se v tom maminka bude cítit lépe. Teď narychlo se mi nedaří nic pěkného najít, ale mám na mysli něco na tenhle způsob: http://www.stylelogue.co.uk/wp-content/uploads/2010/09/Apple-Dress-2-187x236.jpg

Vzhledem k letní svatbě bych se nebála barev; vzpomeňte si třeba, jak to v nich sluší britské královně :) Určitě nezapomeňte na sáčko, nebo nějaký pléd, není jisté, že bude vedro (ale kdyby bylo, maminka jistě víc ocení šaty než kostým).

prettywoman +539/-158

16.1.13 23:55

 

Halenku a kalhoty, případně sukni, pokud by si ji vzala. Tuším, že máme doma podobný exemplář, a na sestřinu jarní svatbu měla mamka své černé kalhoty a halenku z půjčovny (rukáv tuším 3/4, malý výstřih s vodou, barva do bronzova). O šatech se hezky mluví, ale když se v tom ten člověk necítí, tak mu to něnuťte. Není nic horšího, než šprajcnutá matka!

janiiiv +7714/-2149

17.1.13 01:35

 

Tohle jsem také řešila u maminky a tchýně, ale nakonec jsem to nechala na každé z nich… moje maminka ráda nosí šaty tak si jedny nechala ušít podle sebe- klasický hladký střih pouzdrových šatů (královsky modré) a na ně si dala ušité krajkové bolerko (v červené barvě)… tchýně naopak na sebe sukni ani šaty nedá, ať se děje co se děje a tak šla v kalhotách (bílých) a tunice (bílo-modro-šedé)…

Jinak pár tipů, co mě zaujaly:

http://www.dressesmotherofthebride.com/…de-dress.jpg

nebo

http://www.brides.com/…_primary.jpg

ajuna +1896/-266

17.1.13 08:24

 

šaty, sáčko a botky na extra pohodlném klínku, spíš menším, ať ji nebolí po celém dni nohy. pokud je maminka to jablíčko, tak vícekrát omletá rada - přestřižení pod prsy, véčko výstřih a pak už jen splývavý materiál cca ke kolenům. ale upřímně - ony i hezké společenské kalhoty udělají parádu, ale volila bych nějaký příjemný vzdušný materiál a světlou barvu. k tomu hezkou halenku a boty. pokud by se maminka necítila v šatech dobře, mohlo by jí to pokazit den

mikita.miki +27512/-3769

17.1.13 00:20

 

Úplně vám rozumím, před mou svatbou jsme také sháněli pro maminku ženicha něco podobného, ale nesehnali a tak šla v kostýmku, na který byla zvyklá chodit na nějaká formálnější jednání.
Navrhovala bych tedy volnější vrch a k tomu nějaké užší, třeba 7/8 kalhoty.
Nahoru nějaké sáčko a pohodlné botky na menším klínku či podpatku.
Nepodařilo se mi najít nic s vhodnějším výstřihem, tak si ho přimyslete, takhle ke krku to asi není úplně ono.

+/-

17.1.13 08:12

 

Asi to nebude insiprace pro vaši maminku. To jsem já loni, na svatbě mé dcery. Měla jsem nachystané asi 4 možnosti :). Ale to jsme MY, parádnice, každá to tak asi nemá. Hlavně ať si ji užije v pohodě a radosti, jako já.

JacquelineB +55/-25

19.1.13 16:24

 

Psala jste, že maminka velmi ráda nosí pohodlnou modu.
Takže ačkoliv jste psala postava jablko a mne v hlavě vyskočila sukně ke kolenům, měla by jste zjistit, zda by se vaše maminka v sukni vůbec cítila..
Taky záleží kolik vaší mamince je, pokud je jí 40+ určitě se dá obléci jinak než by se oblékla má maminka 60+..

http://www.verino.cz/…em-1101a.jpg

http://www.textilslovakova.cz/…r_603135.jpg

http://www.coolboutique.cz/…0fee91bb.jpg

http://www.irenasimkova.cz/…nske-050.jpg

ivca11 +741/-195

17.1.13 10:23

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek