Ochrana kabelky před obarvením

Karja

23.03.14 21:56

Dobrý den, otázku jsem pokládala i v diskuzi ale nějak tam zanikla.
Ráda bych se zeptala, jakým způsobem lze světlou kabelku ochránit před obarvením od oblečení. Mně konkrétně modré i černé rifle vždy tašku obarví a už se toho nejde zbavit. Jednu koženkovou jsem dokonce dvakrát prohnala pračkou a nic. Džíny mi to dělají opravdu skoro všechny i ty dražší. Nebo kabelku něčím preventivně otírat? Fakt nevím. Mám novou sice koženkovou, ale nerada bych ji po půl roce vyhodila. Zatím jsem jen vyčetla, že trochu pomůže impregnace.
Děkuji za tipy.


Reklama

 

Já na kůži a koženku používám čistící pěnu koupenou v Humanicu před pár lety, je to tato: http://www.stylovin.com/…it/p3198464/ Je šetrná, takže žádné skvrny nedělá, ani neodbarví barevnou kůži/koženku a přitom všechno krásně vyčistí. Nechá se nějakou minutku působit a pak se jen setře a barva je fuč :-) Kdysi mi jeden italský prodejce kožených bund poradil čištění kůže pomocí odličovače, tak to taky můžete zkusit, většinou to vyčistí :-) Co ale v žádném případě nedělejte je čištění odlakovačem bez acetonu. Nevím tedy, jestli to dělají všechny odlakovače bez acetonu, já jsem si zkoušela tento http://4.bp.blogspot.com/…P9271287.JPG a úplně jsem se lekla. Světle béžová kabelka obarvená od džínů - sice barva od džínů šla dolů, ale jak ten odlakovač vysouší, tak na kabelce byly v místech aplikace světlejší fleky! Ani voda to nedala do pořádku. Tak jako poslední naději jsem zkusila tu čistící pěnu a ta to dala zas do pořádku, fleky zmizely, kabelka je zas ok :-) A sice u ní píšou, že krom čištění taky chrání, ale to jsem (co se týče znovuobarvení) nepostřehla, že by to pomohlo. Spíš zkuste samotnou impregnaci.

Karja: Odpověď mi pomohla, děkuji!

annysek11 +263/-127

24.03.14 00:24

 

Doporučuji nano-impregnaci. Je to dobré i na boty a textilní materiály. Možná to i zabarvení zabrání, ale jistě to půjde lépe očistit.
 http://www.nano-concept.cz/textil-a-kuze/

arjev +525/-187

25.03.14 09:01

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Chlupaté papuče vystřídaly huňaté náušnice

Indiánskoamerický návrhář Naeem Khan představil na newyorkském... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama