Opět šaty na svatbu

Vložit odpověď
Prettywillow

12.4.16 21:33

Přeji všem pěkný večer, opět řeším šaty na svatbu, už jednou jsem se tu ptala a nakonec původní šaty vyhodnotila jako nevhodné i na zakladě Vašich poznatků. A tedy hledám opět radu. V obchodě jsem narazila na tyrkysové šaty a samozřejmě jsem je zapomněla zvěčnit :-/ ale pokusím se o co nejpřesnější popis, materiál je půl na půl směs bavlny a lnu, řekla bych že šaty jsou podobné stylu pin up. Nemají téměř žádný výstřih, spíše lodičkovy, bez rukávů, široká ramínka, nabíráná sukně lehounce pod kolena se spodničkou. Kolem ramínek, výstřihu a dole na sukni je lemování no rádoby saténovou bílou stužkou. V pase pásek ze stejného materiálu s lemováním na zavázání na mašli, široký cca 10cm. Hodí se takové šaty na svatbu v červnu? Trochu mám obavy z toho materiálu, zdá se mi málo " slavnostní". Můžu po šaty přidat i tylovou spodničku pro zvětšeni objemu sukně, nebyla by vidět. Já mám ráda tento styl, ale přece jenom si nechám raději poradit. Pokud byste do toho šly, jaké boty a doplňky k takovým šatům v červnu? Vím, těžko předpokládat počasí, ale snad bude už hezky. Moc vám děkuji za pomoc a Vaše názory a omlouvám se za chybějící fotku.

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

Sice mě z dotazu ani nenapadlo, že by se tazatelka ptala na šaty, ve kterých se chce vdávat, přimlouvám se velmi za to, aby se tazatelé vyjadřovali přesně, tedy u šatů na svatbu hlavně uvedli, v jaké jsou pozici, nepoužívali pojem „maturitní šaty“ pro šaty na maturitní ples, protože v maturitních šatech se maturuje atd.

A k tomuto dotazu: střih a barva dle popisu ok, materiál obecně je spíš na letní šaty, ne moc slavnostní, ale záleží na celkovém vzhledu šatů a celkové sladění s doplňky a účesem.

kohlida +1469/-332

13.4.16 09:23

 

Materiál se bude hodně mačkat. Ty šaty by mohly být vhodné leda na svatbu někde na louce, kde budete mít možnost se do nich na místě před obřadem převléknout a vyfotit se dřív, než někde usednete.

Bugatti +50744/-5476

13.4.16 00:34

 

Jestli jsem dobře dohledala historii, tak Prettywillow NENÍ nevěsta, ale host na svatbě. Takže za mě: střih je velmi vhodný, barva rovněž, pisatelka má ráda tento styl, ok. Problém vidím v mačkání, jak psala Bugatti (pomohlo by třeba naškrobení, šlo by to?) a pak hlavně v super širokém pásku s mašlí (!!) v pase - tady si vůbec neumím představit, jak to může vypadat dobře na dospělé ženě (dá se ta mašle sundat?). Nemohla byste se v tom obchodě vyfotit v šatech zepředu a zezadu (od krku dolů)?
Pokud byste se pro šaty rozhodla, tak doporučuji s doplňky a účesem opatrně, v rámci možností spíše moderně, abyste nepůsobila jako zábavný retro kostým (ale spodničku určitě ano!). Vzhledem k jiné barvě olemování šatů bych místo náhrdelníku použila brož, na večer spíše přehoz/šál, jednoduchou kabelku a boty a doplňkové barvy buď neutrální (fialová, tmavě modrá) nebo podle Vaší barevnosti - např. studenější fuchsiovou nebo teplejší korálovou.

linda21 +2183/-497

13.4.16 08:25

 

Myslím, že vzhledem k tomu, že nejste nevěsta (pokud to pořád platí:-) není nutné oblékat bílou či smetanovou. Ale posoudit šaty bez fotky fakt neumím.

pozdni_ctyricitka +1003/-342

14.4.16 18:25

 

Střih a materiál budiž, já za sebe vidím problém v barvě. Přece jen svatební šaty v našich krajích představují šaty bílé nebo smetanové, pokud se nejedná o folklorní svatbu v krojích. Barevné pastelové tóny jsou vyhrazené družičkám a svatebním hostům, kteří naopak na svatbu v odstínech bílé přijít nesmí. Je to proto, že nevěsta je pro ten den jen jedna a nemůže vypadat jako družička nebo sebelíp oblečený host. Šaty nevěsty mají být ve svatební den unikátní a nikdo ji nemá zastínit.

Prettywillow: Odpověď mi pomohla, děkuji!

LEVEBE58 +791/-380

12.4.16 22:28

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek