Oprava poděděných šperků

Vložit odpověď
Hanee11

13.2.14 22:09

Hola!

Podědila jsem po předchozích generacích krabičku šperků. Jedná se o bižuterii, žádné diamanty ani stříbro. Pro mě ale mají cenu a chtěla bych je nechat opravit. Léta je nikdo nenosil a nikdo o ně nepečoval, takže jsou v dost hrozném stavu: hl. vypadané kamínky, zohybaný zašlý kov.

Mám dvě otázky a doufám, že budu mít štěstí na někoho, kdo má v tomto ohledu už zkušenosti. Mají tyhle šperky nějakou cenu, i když se nejedná o drahé materiály? Nevysmějou se mi ve šperkařství? A nakonec to nejdůležitější: kam v Praze jít s takovým typem šperků (a kolik si asi připravit peněz)?

Budu vděčná za jakýkoli postřeh a připomínku.

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

Pokud mohu podle fotografií posoudit, jedná se nejspíš o jabloneckou bižuterii z poválečného období. Co se týče opravy, spíš než klenotníka bych na Vašem místě hledala pasíře. Pokud byste náhodou měla cestu do Jizerských hor, mohla bych Vám doporučit obchod-dílnu-bazar Korálky Smržovka (http://www.koralky-smrzovka.cz/), který se specializuje na starou bižuterii a bižuterní komponenty.

Betty J. +32757/-3909

14.2.14 09:56

 

Obavam se, ze takhle podle fotky Vam nikdo zodpovedne poradit nemuze - nic se nepozna. Doneste vsechny kousky do sperkarstvi a oni Vam poradi - za zeptani, co je sperk zac a za kolik by ho slo spravit, se neplati. Tak hodne stesti!

skuran +842/-140

14.2.14 00:00

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek