Optické iluze

Ameline

03.12.12 13:32

Dobrý den, potřebuji poradit s optickými iluzemi. Chci si šít složitě jednoduché šaty - mám v plánu černé, kopírující postavu, s dlouhými úzkými rukávy, bez výstřihu, dlouhé, s náznakem „rybího ocasu“. V podstatě prázdné plátno, spousta souvislé plochy.

No a v tomto prázdnu si chci vyhrát s liniemi ozdobných sámečků, které by dotvářely a vylepšovaly postavu. Nejde mi příliš o iluzi štíhlosti, protože té stejně nedosáhnu, ale chci maximalizovat ženské křivky.

Měřím 165cm a mé míry jsou nyní 110-75-110. Přesýpací hodiny s širokými rameny a pánví. Nebojím se zvýraznit ani prsa, ani boky, pokud mě to nezdeformuje. Šaty z obrázku to mají celkem dobře vymyšlené, ale já spíš než kopírovat bych ráda znala teorii.

Poradíte, jak ty linie vést k co nejlepšímu efektu? Děkuji


Reklama

 

při členění za účel optického zúžení je nejdůležitější, aby se členící švy na živůtku do pasu jen zužovaly a na sukni se od pasu rozšiřovaly. přechod švů do zúžení nebo rozšíření musí být co nejplynulejší. Doporučuji koupit kilometr nějké levné látky a zkoušet a zkoušet. V knize Dějiny odívání (z Kjótu) jsou jedny moc pěkně vyšívané Jsou střižené vcelku a celá jejich plocha je svisle rozdělená na několik (možná desítek) částí postupně se zmenšujících a zvětšujících podle proporcí šatů (pak jsou jednotlivé kousky rozděleny vodorovně, což vytvoří kostky a do každé kostky je všitý velikostně upravný stejný motiv) - práce ohromná, ale vypadají fakt super.

Vendelýn +1587/-463

03.12.12 14:56

 

Tyhle iluze můžou být i úžasný, ale zrovna tato se mi moc nelíbí - evokuje mi prostě kostlivce (nebo papírový střih). Je to teď módní trend, na internetu se dají vygooglit úžasný nápady - tak hodně zdaru ! :-)

Aramisska +527/-44

04.12.12 08:20

 

Jee, smažená mrtvola! Ale šaty jsou super. Kdybych na něco takovýho narazila, taky bych o tom dost přemýšlela.

svetlanadokonala8 +4/-2

04.12.12 23:01

 

Hm, pěkné šaty jsem viděla na krásné Kate Winslet. Její figura se mi líbí i tak, nicméně ty šaty dělají velmi dobrý dojem. Přitom vypadají velmi jednoduše.

Lacrimosa +1389/-221

03.02.13 18:37

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

100 let módy na 256 stránkách

Posledních sto let módních směrů i stylů na papíře. To je nová... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama