Optické iluze

Vložit odpověď
Ameline

3.12.12 13:32

Dobrý den, potřebuji poradit s optickými iluzemi. Chci si šít složitě jednoduché šaty - mám v plánu černé, kopírující postavu, s dlouhými úzkými rukávy, bez výstřihu, dlouhé, s náznakem „rybího ocasu“. V podstatě prázdné plátno, spousta souvislé plochy.

No a v tomto prázdnu si chci vyhrát s liniemi ozdobných sámečků, které by dotvářely a vylepšovaly postavu. Nejde mi příliš o iluzi štíhlosti, protože té stejně nedosáhnu, ale chci maximalizovat ženské křivky.

Měřím 165cm a mé míry jsou nyní 110-75-110. Přesýpací hodiny s širokými rameny a pánví. Nebojím se zvýraznit ani prsa, ani boky, pokud mě to nezdeformuje. Šaty z obrázku to mají celkem dobře vymyšlené, ale já spíš než kopírovat bych ráda znala teorii.

Poradíte, jak ty linie vést k co nejlepšímu efektu? Děkuji

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

při členění za účel optického zúžení je nejdůležitější, aby se členící švy na živůtku do pasu jen zužovaly a na sukni se od pasu rozšiřovaly. přechod švů do zúžení nebo rozšíření musí být co nejplynulejší. Doporučuji koupit kilometr nějké levné látky a zkoušet a zkoušet. V knize Dějiny odívání (z Kjótu) jsou jedny moc pěkně vyšívané Jsou střižené vcelku a celá jejich plocha je svisle rozdělená na několik (možná desítek) částí postupně se zmenšujících a zvětšujících podle proporcí šatů (pak jsou jednotlivé kousky rozděleny vodorovně, což vytvoří kostky a do každé kostky je všitý velikostně upravný stejný motiv) - práce ohromná, ale vypadají fakt super.

Vendelýn +1589/-465

3.12.12 14:56

 

Tyhle iluze můžou být i úžasný, ale zrovna tato se mi moc nelíbí - evokuje mi prostě kostlivce (nebo papírový střih). Je to teď módní trend, na internetu se dají vygooglit úžasný nápady - tak hodně zdaru ! :-)

Aramisska +558/-47

4.12.12 08:20

 

Jee, smažená mrtvola! Ale šaty jsou super. Kdybych na něco takovýho narazila, taky bych o tom dost přemýšlela.

svetlanadokonala8 +4/-2

4.12.12 23:01

 

Hm, pěkné šaty jsem viděla na krásné Kate Winslet. Její figura se mi líbí i tak, nicméně ty šaty dělají velmi dobrý dojem. Přitom vypadají velmi jednoduše.

Lacrimosa +1411/-222

3.2.13 18:37

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek