Oslava ve stylu 60. léta

Vložit odpověď
MP Barinka

11.2.14 00:13

Hezký večer,
pro maminku k padesátinám chystáme velkou rodinnou oslavu ve stylu šedesátek. Matnou představu co si vzít na sebe bych měla, problém je, že jsem v 7. měsíci těhotenství a moje možnosti jsou tak značně omezené.
Pokud byste měli konkrétní tipy, ideálně i s návrhem, kde pořídit, včetně doplňků, budu ráda.
Ještě upřesním, oslava bude v domácím prostředí, takže nic příliš formálního. Ráda bych šaty, k tomu výrazné korále, naušnice, šátek do vlasů…
Jedny ze šatů, které mám přímo doma a vejdu se do nich jsou tmavě modré s bílými puntíky a půlkolovou sukní. Pas je posazený výš, nad linií břicha. Ale nejsem si jistá, jestli to nejsou spíš léta padesátá? Ale když nebude zbytí, alespoň to bude retro :-)
Předem děkuji, Bára

Najdete v encyklopedii: Retro šaty 60. léta

 

Dobrý den,
taky jsem byla do nedávna těhotná, tak mám snad pořád „v oku“ co takové postavě sluší. Když se řeknou 60 léta vybaví se mi mini - minišaty, minisukně do A, boty se širokým podpatkem na platformě. Pokud máte hubené nohy a neotékáte, šla bych tímto směrem. Hubené nohy totiž vyváží bříško. Napadají mě takové ty typické šaty hodně ke krku v podstatě nevypasované, mírně do A, ale krátké (Co je nahoře zahaleno, je odhaleno dole :-)). Pokud ne šaty, pak mě napadají opravdu široké zvonáče třeba z nějaké hodně výrazné látky ( i když to už bychom možná byli spíš v letech 70tých). Rozhodně bych si taky pustila film Rebelové, třeba Vás tam něco „trkne“. Kostýmy tam byly dotažené fakt k dokonalosti včetně účesu i make-upu.
Co se týče šatů s kolovou sukní, neviděla jsem Vás v nich a ani nevím, jak přesně vypadají, takže nemohu soudit, ale řeknu Vám svou zkušenost. Už jsem zde jednou psala, že za celé tehotenství jsem nabrala jen 3 kila, synek rostl a já jsem kromě břicha jinde hubla. Díky tomu jsem po celou dobu nosila svoje původní oblečení, ale ne vše mě slušelo. Konkrétně šaty s kolovou sukní po kolena mě změnily na mamuta naklonovaného s velrybou a ani zvýšený pas to nezachránil. Putovaly na dno skříně a provětrám je zase letos.

AnaKarenina +4690/-1312

11.2.14 13:59

 

V šedesátých letech nosily i těhotné a nikoli nejmladší ženy minišaty, někde jsem měla fotku těhotné maminky v šatech nahoře do sedla, vpředu s protizáhybem a mašličkou nad ním, ale nikde ji nemohu najít. K tomu boty s tupou špičkou na širším podpatku, i když na začátku šedesátek se nosily spíš špičaté. Do vlasůsi klidně vezměte čelenku nebo šátek jako čelenku, možná seženete i retro sluneční brýle.

dagur +4358/-848

11.2.14 21:24

 

Myslím, že byste si klidně mohla vzí ty, co máte doma, puntíkované, anebo mrkněte na tyhle:

http://www.happymum.cz/…a-dress.html

http://www.happymum.cz/…y-dress.html

tryska +159/-69

17.2.14 09:15

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek