Panika z hedvábí, co s ním?

Nosfi

17.06.13 13:58

Dneska jsem při výpravě do sekáče ukořistila saténové kimono-košili. Nejsem žádný lovecký odborník na materiály, tak jsem se podívala, jestli je to příjemné na holou kůži, jak mi sedne a že z toho tu a tam leze nějaká nit, takže to nikdo nenosil, jinak by je už dávno ostříhal. Taky jsem si všimla, že hezky splývá a že je látka střižená šikmo a dělá takový ten pěkný těžký dojem. Moc se nemačká, asi jako tenké bavlněné plátno, den v igelitce přežilo bez úhony, ovšem zatrhává se jako čert.
Při cestě domů čtu teprve etiketu a na ní 100% silk.
Takže mám pár otázek:
Je možné, že je to vážně deklarované hedvábí, nebo jde o podvod? Na štítku je značka Picnic, podle internetu nějaký australský řetězec.
Jak to mám prát? Program na vlnu v pračce asi neprojde.
S čím nenosit? Zničí mi to kabelka přes rameno nebo tak něco?


Reklama

 

Zda se jedná o pravé hedvábí lze ověřit jedině tak, že odstřihnete nitku nebo kousek materiálu a zapálíte. Pravé hedvábí při hoření zapáchá po rohovině a na konci vlákna se tvoří kulička. Kromě článku o materiálech zde na MP se více dočtete i zde:
http://www.skolatextilu.cz/…na/index.php?…
Z toho, že se materiál vůbec nemačká, jak píšete, bych se spíš přiklonila k tomu, že se o pravé hedvábí nejedná. Pravé hedvábí, a to i hodně kvalitní, se docela mačká, ale jako většina živočišných vláken se zase „vyvěsí“, tj. když se nechá volně v prostoru pověšené na ramínku, pomačkání se do jisté míry vyrovná.

Bugatti +50088/-5454

17.06.13 14:12

 

Podle fotky to hedvábně vypadá. Hlavně jde o to, jestli je Vám to příjemné na tělo, pokud jo, tak bych asi materiál moc neřešila.
Hedvábný satén se nemačká moc, ale trošku ano. Nešustí moc, ale trošku ano. A látka je příjemná z lícu i rubu. A nesmí to na sobě nikde mít žmolky (ale to byste to asi nekoupila)
Pokud píšou, že je to hedvábí, docela bych tomu věřila. Hedvábné kousky lovím velmi ráda a zatím se mi nestalo, že by cedulka kecala.
Prát v ruce ve vlažné vodě, v šamponu, něčem na vlnu a pod.

Jestli se nezničí kabelkou, to těžko posoudit, nezáleží ani tak na tom, jestli je to hedvábí nebo polyester, ale spíš na konkrétní látce, to z fotky těžko poznat.

ADAD +1855/-782

17.06.13 21:04

 

Podle toho, co popisujete, jde nejspíš o hedvábný satén nevysoké kvality. V takovém případě počítejte s tím, že i při šetrném praní se může dostava mírně rozjíždět (proto bych nedoporučovala šampon ani prací prostředek s lanolinem), rozhodně nepoužívejte aviváž, halenku neždímejte kroucením, jen z ní vždy vodu vymačkejte.

Betty J. +32622/-3896

18.06.13 06:14

 

Hedvábí specificky šustí. Jesti toto nešustí, tak to hedvábí nebude.
Mám pár hedvábných věcí a peru je v ruce ve vlažné vodě, gelovým pracím prostředkem.

kayav +87179/-22732

17.06.13 16:32

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Rihanně se opět podařilo vzbudit rozruch

Tímhle kostýmem z Crop Over Festivalu s tyrkysovými vlasy, obřími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama