Péče o kožené boty

Vložit odpověď
flacon

26.2.14 20:10

Zdravím,
potřebovala bych poradit, jak pečovat o kožené kozačky. Kupovala jsem je někdy v listopadu a teď v únoru se mi zdají, že ztratily tu původní sytě černou barvu. Myslíte, že jim krém na boty vrátí původní odstín? Jak pečujete o boty Vy?

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Pokud jde o černou hladkou kůži, tak staré dobré vojenské leštidlo. Očistit , ( podle míry zašpinění buď okartáčovat, nebo otřít vlhkou hadrou a utřít do sucha, nebo, při zablácení, rychle umýt pod tekoucí studenou vodou a rychle utřít do sucha), nechat případně vyschnout (min. několik hodin) , pak kartáčkem nanést leštidlo, nejdřívě po několika hodinách pak jiným kartáčem nebo suchou hadrou rozleštit. Ze začátku opakovat tak po týdnu, později stačí delší intervaly.

Isca +16181/-2198

26.2.14 21:05

 

Pokud si nejste jistá, tak stačí zajít do jakéhokoliv obchodu s obuví, tam vám jistě velmi rádi poradí co, na které boty používat. Jinak jste boty měla natírat od doby, kdy jste je koupila a na černé kožené boty přímo existuje (co znám já) černý tuk, který nejen, že kožené boty zvláční a zjemní, ale dodá jim i potřebnou černou barvu.

BarčaaT +14/-1

27.2.14 08:47

 

Normalne kupte cerny krem na boty (ne takove to tekute sranda lestidlo ale fakt krem). Nanest, nechat treba pres noc pusobit a rano pak vylestit nejakym hadrikem. Kartacovat mi v opravne obuvi pan nedoporucoval, pry pouzit kartac jen na boty z opravdu masivni kuze, napr. kanady.

Zebra33 +24067/-2176

27.2.14 10:50

 

Zkuste černý krém na boty, s tím ožijí i ošoupané černé boty. Ale měla jste je nakrémovat hned, když byly nové. Letos moc sněhu nebylo, ale stačí se v neošetřených botách projít nasolenou břečkou a fleky jsou navždy. Černé boty se každopádně ošetřují lépe, než třeba ty z přírodní kůže.

dagur +4358/-848

26.2.14 20:52

 

Také doporučuju osvědčený vojenský krém-leštidlo na boty. Nevím, jestli to vedou v obchodech s obuví, ale dá se to koupit v army shopech, obvykle v plechové piksle. A tím boty pravidelně ošetřovat. Ale opravdu raději pravidelně, ne jednou za sezónu. Ono to udržuje tu kůži měkkou, aby nepraskala, a taky ji to impregnuje, aby nenasákala vodu a aby se na ní nedržely nečistoty. Krémování bot se dělá hlavně z preventivních důvodů, ne jen jako ošetření „po.“

Karin +43234/-7501

3.3.14 09:26

 

souhlasím, až na toho pána z opravny. že mu vzkazuji, ať se drží kopyta a neradí.
Kartáčování boty je naprostý základ. pokud jsou z jemné, choulostivé kůže, vezmete si samozřejmě jiný kartáč, než na kanady.
Kartáče se dělají ve standartu z koňské žíně v různých variantách a měkkostech, ale i z kozího chlupu, himalájského jaka, či veverky, pokud trváte na luxusu.
Vojenský krém na boty, ano, dobrý, ale je určený apriory na vojenskou obuv, na kanady! bavíme se o kozačkách. zřejmě i drahých.
takže výživný, nesmradlavý, leštící krém, nanášecí kartáček, nebo hadřík / houbičku a leštící kartáč. spíše větší, s vyšším chlupem. ( najděte si " velký leštící kartáč " ) Žádnou indulonu, plastový kartáč s polyetylenovými vlákny a jiné řešení na 15,50Kč.

vtr +7/-5

21.4.15 15:33

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek