Péče o koženou kabelku

Vložit odpověď
Laida

2.1.15 17:33

Dobrý den
V záručním listu mojí kožené kabelky je uvedeno, že by se měla pravidelně impregnovat a krémovat - není tam ale jak často. Poradíte mi prosím? Předpokládám téměř každodenní použití.
Děkuji

Najdete v encyklopedii: Kůže

 

Před prvním nošením opravdu důkladně napusťte voskovou impregnaci ve spreji, předem zkuste na vzorku nebo ve skrytém místě. Nebojte se dočasného ztmavnuti, po vyschnutí zmizí. Pak vždy po cca půl roce. Nekrémuji, impregnace mi plně dostačuje..

Laida: Odpověď mi pomohla, děkuji!

helele +61/-16

2.1.15 19:41

 

Nemusí to být ani vosková impregnace, u té je předpoklad, že kabelku ztmaví, v každé prodejně obuvi mají v nabídce spoustu impregnací na jednotlivé materiály (kůže, semiš, lakovaná kůže, …když kabelku vezmete s sebou, prodavačky vám určitě poradí). Souhlasím s helele, že před prvním použitím je potřeba kableku pořádně naipregnovat a nechat vyschnout. Důkladná impregnace zabraňuje špinění kůže a pokud je opravdu důkladná, tak i tmavším skvrnám například od deště. Stačí obnovit jednou za půl roku, pokud budet mít pocit, že se třeba víc špiní, tak i dřív. Existuje i mýdlo na kůži ve spreji (Leather Soap, tuším značky Colonil), které před další impregancí pomůže odstranit špínu, která se při nošení nachytá. Krémování před rozšířením různých impregnací nahrazovalo právě impregnaci, ovšem díky tomu, že byly krémy mastné a občas i dost tuhé, ucpávaly póry na kůži a také (hlavně přírodní, nebarvenou kůži) ztmavovaly barvu. Přírodní kůže vždycky nošením ztmavne, ale pokud je dobře naimpregnovaná, tak to není tak dramatické.

Laida: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

4.1.15 20:56

 

Já pečuji o své kožené věci voňavým bezbarvým voskem, který je mírně mastný, ale dobře se do kůže vstřebává. Mažu boty, kabelky, kožené bundičky i rukavice. Koupila jsem v CCC na Hlavním nádraží Praha.

Miluna Mia +1317/-740

26.1.15 21:18

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek