Pěkný bílý plášť do laboratoře

Vložit odpověď
queen_of_the_highway

21.5.12 19:51

Nevíte někdo, kde bych sehnala pěkný bílý plášť, který by nehyzdil postavu a přitom by splňoval všechny bezpečnostní podmínky (dlouhé rukávy, bavlna, délka po kolena, manžety nebo úzké rukávy)? Všechny, co jsem zatím měla, byly podivného střihu a vůbec mi neseděly. Trávím v něm ve škole dost času a chci i tam vypadat k světu.

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

No, nevím do jaké laboratoře konrétně chodíte, ale v chemické laboratoři musí být plášť určitě ze 100% bavlny! Pokud se poleješ kyselinou ,,nepřiškvaří" se ti ke kůži tak jak by to udělal polyester…

NikaNaomi +99/-63

22.5.12 10:51

 

Koukněte na Cadenzu, obvykle mají pěkné zdravotnické oděvy.
http://www.cadenza.cz/

Ann-Marie +422/-97

21.5.12 20:12

 

Já jsem strašný prase takže už mám za svoji dobu studia (4roky) zničené tři pláště, asi by se mi nechtělo investovat do nějakýho hezkýho…
V chemický laborce je to spotřební zboží prostě…

Iw_is_excited +506/-470

24.5.12 16:07

 

řešit trikem pod košilí se to v chemické laboratoři nesmí, protože je to z hlediska bezpečnosti prostě špatně, to triko ze sebe při polití žíravinou neb zapálení prostě nestrhnete tak snadno, jako ten plášť

Moir +23896/-3814

22.5.12 11:35

 

v některých laboratořích je nutný dokonce antistatický pracovní oděv, ve škole tomu tak spíše nebude. Každopádně to musí být 100 % bavlna, přesně jak říká NikaNaomi. Připadá mi, že všechny pláště jsou podobné. Napadá mě, jestli není důvod, že Vám neseděly spíše ve špatné velikosti? Nebyly to pánské pláště? Dámské jsou trochu vypasovanější, ale vzhled není žádná velká výhra. Mají je třeba v pracovních oděvech Canis, v centru Ostravy, zasílají po celé republice.
http://www.canis.cz/?…

motorová pila +1366/-286

22.5.12 13:49

 

Osobně mám nejlepší zkušenost s nákupem v sekáči. Plášť za 50,– nepoškozený, vypasovaný, lehký, prostě úžasný. Teď mám plášť od zaměstnavatele, údajně šitý na míru, je obrovský a navíc strašně tuhý a je v něm teplo. Vracím se do sekáče:-)

Vesnickazena +89/-31

23.5.12 21:48

 

Skúste ešte Eldan alebo Mary's collection ( http://www.eldan.cz , http://www.marys-collection.cz/ )
Oblečenie z Eldanu nie je ale čistá bavlna, je to nejaká zmes bavlny a polyesteru a tým pádom sa to menej krčí. V Mary's collection je aj tuším aj nejaká zľava na ISIC.

billie +4193/-639

21.5.12 20:32

 

Z vlastní zkušenosti také doporučuji Cadenzu, ale neobjednávat po internetu (cadenza.cz), protože oni mají ty velikosti takové podle mě trošku jiné než standardně bývají (já osobně jsem si vždycky musela vzít větší velikost, než jakou normálně nosím), ale jít do jejich prodejny, je to v centru Prahy, v Myslíkově ulici, ale vchod do prodejny je doleva za rohem, tuším z Černé ulice, a tam si to vyzkoušet na sobě (jsou tam na to vybaveni). Ony ty pláště podle mě nemají žádný vysloveně lichotivý střih, protože u nich se „bohužel“ řeší hlavně ta bezpečnost, a ne, aby to bylo sexy :-D Nicméně buďte ráda, že si ho můžete vybrat sama (my jsme pláště nafasovali, a to byla panečku přehlídka strašidel) Ale Cadenza nabízí pláště pánské i dámské, tak ty dámské třeba budou trochu slušivější ;-) Dívala jsem se na webu, že stojí asi 640,– Kč a podle fotky to není zase taková hrůza. A s Cadenzou mám dobrou zkušenost, ty věci jsou kvalitní. A je to český výrobce (pokud je i tohle pro vás důležité) :-)

Karin +43234/-7501

24.5.12 10:02

 

Upřímně řečeno zrovna u laboratorního pláště je mi to celkem jedno, teda mám ho ve svojí velikosti (pozor, to číslování může být podle jiných tabulek než běžná konfekce) a dámský, ale jinak je to pro mě prostě pracovní oblečení. Podotýkám, že studuju chemii. Z tohoto pohledu mám i připomínku k navrhovaným odkazům - myslím, že je rozdíl mezi pláštěm chemickým a zdravotnickým, chemický by měl být ze silnějšího materiálu, aby déle odolával například silným kyselinám. Záleží tedy, v jaké laboratoři se pohybujete, ale pokud v chemické a pracujete s těmito nebezpečnými látkami, dejte si na to raději pozor. Moje rada je koupit pořádný plášť v běžných pracovních oděvech a případně si ho (nechat) zabrat dle potřeby.

manitram +154/-16

29.5.12 23:56

 

Jo, sehnat padnoucí bílý plášť je fakt peklo. Já je nesnáším, přijdu si v nich strašně nemotorná, tak to řeším bílými zdravotnickými kalhotami , trikem nebo košilí. Ale nevím, jak jsou u vás ve škole benevolentní a jestli trvají přímo na plášti (dlouhý rukáv se dá případně řešit trikem pod košilí).
http://www.odevy-irea.cz/images/vyrobek/iveta-zdravotnicka-halena-174.jpg

http://www.odevy-irea.cz/…-halena-174/

Lama_z_Lana +12643/-2920

21.5.12 20:06

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek