ples ve stylu první republiky

Vložit odpověď
Ivka Rou

7.1.15 13:58

Dobrý den, poradil by mi někdo prosím s oblečením na ples ve stylu první republiky vč.doplňků, bot, kabelky i líčení? Brouzdám po internetu, ale stále se nemůžu dopátrat nějakého souvislého výsledku, rozhodně ale nechci vypadat jako polonahá tanečnice charlestonu :-)
děkuji moc a přeji hezký den

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Nejlepší představu o tom, co nosilo (případně v jakých délkách), si člověk udělá z historických pramenů. Zkuste si stáhnout tuhle knížku: http://ulozto.cz/…918-1939-pdf Výhoda je, že jde opravdu o to, co se nosilo u nás za první republiky. Jinak, pokud budete volit charlestonky, tak ne kratší než ke kolenům. Je mi jasné, že velká část účastnic tuto akci využije k tomu, aby se sebe udělala nevkusnou kabaretní tanečnici, ale ples je pořád ples. Další část bude mít zřejmě normální šaty (prostě ty, které mají doma), čelenku a několik řad perel, aby tam tedy byly cítit ty dvacítky.. Já bych se zašla podívat do půjčoven, jestli nenajdu jednoduché, splývavé šaty jako jsou v té knize od strany 72 a takové bych si půjčila. Je jasné, že nebudou totožné, ale není to přece kostýmová párty :) Obecně mi šaty třicátých let připadají slušivější a lichotivější, než ty z let dvacátých. Máte štěstí, že první republika trvala až do roku 38, takže se můžete vyhnout věcem volným a spadlým na boky - obzvlášť pro typickou slovanskou postavu to není to pravé ořechové :)

andiedvorakova +8745/-1219

7.1.15 22:45

 

Něco k tématu plesu/party ve stylu 30. let.

salonmody.cz +22/-3

21.6.15 15:30

 

Šaty určitě jednoduchého střihu, ale z efektní látky, délka na kolena a buď se širokými ramínky nebo spadlými, krátkými rukávy. Boty elegantní, ale na nízkém podpatku a každopádně čelenka nebo nějaký výrazná ozdoba do vlasů. Skvělou inspirací je tento film:

http://www.csfd.cz/…sby/galerie/?…

A také párty ve stylu Velký Gatsby:

http://www.elle.cz/…otogalerie-1

http://www.super.cz/…-ostudu.html

Probíráno bylo už i na MP:

https://www.modnipeklo.cz/…gatsby-2759/

+/-

7.1.15 16:07

 

Pokud chcete inspiraci, zadejte si na webu vyhledat „1930's evening gown vintage pattern“ a podle dobových ilustrací si vyberte, jaké šaty by se Vám líbily :) 

linda21 +2183/-496

10.1.15 17:54

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek